W Y D A R Z E N I A
Zakończenie roku szkolnego

           Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego ucznia. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań i zmian, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt całorocznej aktywności. Każdy uczeń otrzymał świadectwo swojej pracy jako podziękowanie za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów oraz dbałość o dobre imię szkoły. Serdeczne podziękowania należą się również Rodzicom za podejmowany trud współpracy ze szkołą dla dobra dzieci. Odpoczywając na wakacjach warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie.Pożegnanie Gimnazjalistów

           Dla każdego gimnazjalisty przychodzi czas pożegnania się z ukochaną szkołą. Dla trzecioklasistów naszej szkoły był to 25 czerwca. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym a następnie odbyła się część oficjalna, na którą przybyli zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami naszej placówki. Na specjalne nagrody i podziękowania zasłużyli uczniowie szczególnie wyróżniający się w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice najlepszych uczniów. Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów przez uczniów klas II-ch.
Po oficjalnej uroczystości gimnazjaliści zaprezentowali zgromadzonym gościom przygotowany przez siebie program artystyczny, a także budzącą wiele zabawnych wspomnień prezentację multimedialną, ukazującą życie szkolne z perspektywy ucznia. Naszym absolwentom życzymy wytrwałości i sukcesów na kolejnych etapach zdobywania wiedzy.


Wręczenie nagród za udział w konkursach

           Wtorkowy dzień 24 czerwca w naszej szkole okazał się pełen niespodzianek. Tego dnia bowiem jak co roku odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursach. Wszystkie nagrody, które otrzymały dzieci ufundowała Szkolna Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.


galeria zdjęć

Mały Pitagoras

           W dniu 13 czerwca w ZS nr1 w Nienadówce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Międzygminnego Konkursu Matematycznego "Mały Pitagoras". W kategorii klas III SP I miejsce zajęła Maja Czyżewska, jej kolega z klasy Piotr Jaskuła otrzymał wyróżnienie. Uczniom i ich wychowawczyni pani Joanne Porębie serdecznie GRATULUJEMY!!!


galeria zdjęć

Jan Paweł II W sercu i pamięci

           12. 06. 2014 r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. odbyło się wręczenie nagród laureatom II Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej oraz Grafiki Komputerowej dla Dzieci i Młodzieży pt.: ,,Jan Paweł II - w sercu i pamięci". W kategorii praca plastyczna, młodzież klas I-III Gimnazjum, wyróżnienie otrzymała Wioletta Szczupaj, uczennica kl. I. W kategorii grafika komputerowa, klasy gimnazjalne, wyróżnienie przyznano Natalii Świątek z kl. II a i Aleksandrze Poźniak z kl. III. Laureatkom serdecznie GRATULUJEMY!!!


galeria zdjęć

Spotkanie z policjantem

           W środę, 11. czerwca w naszej szkole i przedszkolu, odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji. Asp. szt. Waldemar Wilga, opowiedział uczniom, m. in. o zasadach, obowiązujących w czasie kąpieli w zbiornikach wodnych i bezpieczeństwie w czasie prac polowych. Przypomniał o konieczności zakładania kasków i ochraniaczy podczas jazdy na rowerze, rolkach i skuterach. Pan policjant przestrzegł najmłodszych uczniów przed otwieraniem drzwi nieznajomym, a starszych przed używkami, które w czasie wakacji może im ktoś zaproponować. Wszyscy przypomnieli sobie nr telefonów alarmowych i to, że w czasie zabaw i odpoczynku, należy zachowywać się rozsądnie i ostrożnie. Na koniec pan policjant życzył wszystkim dzieciom i nauczycielom bezpiecznych i wesołych wakacji.


galeria zdjęć

Piknik Rodzinny

           Organizowany raz do roku Piknik Rodzinny – to impreza dla wszystkich mieszkańców Wysokiej Głogowskiej, mająca na celu integrację mieszkańców ze społecznością szkolną. W tym roku impreza pełna rodzinnego ciepła i atrakcji dla najmłodszych oraz towarzyszących im rodziców odbyła się na Stadionie Klubu Sportowego „Orzeł Wysoka Głogowska". Przez niemal cały dzień, 8 czerwca, odbywały się liczne konkursy, gry, zabawy sportowe i mecze oraz występy i pokazy. Więcej informacji w materiale fotograficznym.


galeria zdjęć

Ogólnoplolski Konkurs Historyczny

           W finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej" uczeń klasy VI Rafał Sala został laureatem zajmując VI miejsce w Polsce w kategorii szkoła podstawowa. W ciągu trzech dni od 5-7 czerwca 40 uczestników zmagało się w siedmiu konkurencjach. Były to: rozpoznanie i omówienie eksponatu muzealnego, rozpoznanie rodzajów broni i piosenek żołnierskich, omówienie zabytku. Dyscypliny rozgrywały się w różnych częściach Warszawy do których uczestnicy byli dowożeni autokarami. Rywalizacja odbywała się w Muzeum Narodowym, Muzeum Powstania Warszawskiego, w Centralnej Bibliotece Wojskowej oraz Muzeum Wojska Polskiego. W drugim dniu uczestnicy składali białe i czerwone kwiaty przy Grobu Nieznanego Żołnierza. Uroczyste zakończenie nastąpiło na Zamku Królewskim w Sali Reprezentacyjnej w obecności przedstawicieli rządu oraz Żołnierzy Orderu Virtuti Militari.


galeria zdjęć

Dzieciaki w Biznesie Edycja III

           W piątek, 6 czerwca w auli Politechniki Rzeszowskiej, odbył się Finał Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie Edycja III". Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie kl. V, którzy otrzymali największą ilość punktów w teście, przeprowadzonym przez wolontariuszy w czasie warsztatów, byli to Maciej Rak i Bartłomiej Kramarz. W międzyszkolnych rozgrywkach na temat strefy euro i historii pieniądza, nasi uczniowie zajęli II miejsce, GRATULUJEMY!!!


Pozdrowienia znad morza

Uczestnicy Zielonej Szkoły
serdecznie pozdrawiają znad morza
całą społeczność szkolną z Wysokiej Głogowskiej


galeria zdjęć

Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej

           W dniu 29 maja uczniowie klas III-IV SP odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba oraz w lekcji muzealnej „Od ziarna do chleba”. Podczas pobytu w muzeum zapoznały się również z historią i kulturą dawnej wsi Lasowiaków i Rzeszowiaków. Wyjazd okazał się doskonałą integracją międzyklasową.


galeria zdjęć

Dzień Dziecka

           Tegoroczny Dzień Dziecka dostarczył tradycyjnie niezapomnianych przeżyć. Najmłodsi uczniowie odwiedzili Jednostkę Wojskową w Wysokiej Głogowskiej, która otworzyła swoje podwoje dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Dzieci zwiedziły obiekty wojskowe. Mogli na własne oczy zobaczyć stanowiska radarowe oraz samochody wojskowe i kuchnię polową. Pozostali uczniowie naszej społeczności uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Międzyklasowe rozgrywki zorganizowano w grę w piłkę nożną oraz badmintona. Ducha rywalizacji poczuli także uczniowie, którzy sprawdzali swoje wokalne umiejętności w zabawie z karaokę. Miłym akcentem okazały się również słodycze przekazane w formie upominku dla każdego dziecko w szkole od Szkolnej Rady Rodziców.


galeria zdjęć

Projekty edukacyjne

           W dniach 21 i 28 maja 2014 roku odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych zrealizowanych przez uczniów klas drugich gimnazjum. W sumie uczniowie przedstawili prezentacje 6 projektów edukacyjnych obejmujących różne dziedziny wiedzy. Uczniowie z zapałem prezentowali swoją kilkumiesięczną pracę pod kierunkiem nauczycieli opiekunów. Młodsi uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów na temat tak różnorodnych i czasami zaskakujących zagadnień jak wartość pH, historia motoryzacji, papieru toaletowego i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Byli również świadkami niezwykłych doświadczeń fizycznych oraz poznali historię powstania grafiki na jednej ze ścian szkoły.


galeria zdjęć

III Międzyszkolne Zawody Pierwszej Pomocy

           27. 05. 2014 r. na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbyły się III Międzyszkolne Zawody Pierwszej Pomocy, będące finałem Kampanii „Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa". Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice I kl. gimnazjum: Magdalena Furman, Justyna Karnasiewicz, Anna Pustelak i Wioletta Szczupaj. W zawodach udział wzięło 12 szkół. Zmagania składały się z dwóch części, testu pisemnego i scenek sytuacyjnych. Po udzieleniu odpowiedzi na 80 pytań testu, drużyna z Wysokiej Głogowskiej, przystąpiła do udzielania pierwszej pomocy. Dziewczęta „uzbrojone" w dwie apteczki, wypełnione po brzegi, przystąpiły do pierwszego zadania. Scenka nr 1 zaaranżowana była w dyskotece, podczas której doszło do bijatyki dwóch dziewcząt, w wyniku czego, jedna z nich upadając na podłogę, uderzyła głową o ścianę i straciła przytomność, a druga miała ranę ciętą przedramienia i krwotok z nosa. Kolejna scenka, miała miejsce w parku, gdzie dwoje młodych ludzi spożywało alkohol. Mężczyzna stracił przytomność, a w trakcie udzielania pomocy, dostał ataku padaczki, z kolei kobieta była w szoku, zachowując się agresywnie, bardzo utrudniała pracę młodych ratowniczek. Bezpośrednio z parku, dziewczęta przeszły do biurowca, gdzie oprowadzane były przez sekretarkę prezesa firmy informatycznej. Wchodząc do gabinetu pana prezesa, zastały mężczyznę nieprzytomnego, bez oddechu. Spanikowana sekretarka, straciła przytomność. W trakcie tej akcji, uczennice użyły AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny, po czym, zostały wyróżnione przez komisję, za prawidłowe użycie sprzętu, który w wielu przypadkach przez pozostałych uczestników zawodów był obsługiwany niepoprawnie. Scenka nr 4 miała miejsce w gazowni, gdzie doszło do wybuchu gazu. Pomocy wymagali dwaj poszkodowani z poparzeniem skóry na twarzy i ręce u przytomnego mężczyzny oraz ze złamaniem otwartym ręki u nieprzytomnego poszkodowanego. Scenariusz piątej scenki, rozgrywał się w pobliżu akademika, gdzie pani portierka na monitoringu, zauważyła studentkę, która zażyła garść leków. Okazało się, że dziewczyna ma w ręku zakrwawiony nóż, a na nadgarstkach obfity krwotok. Niestety przy próbie rozmowy z kobietą, „ranna" została jedna z naszych ratowniczek, która została „skaleczona" przez kobietę nożem w dłoń, co zdyskwalifikowało ją do udzielania pomocy. Dziewczęta musiały zająć się także panią portierką, która w trakcie akcji dostała zawału serca. Ostatnie szóste zadanie, wymagało od ratowniczek udzielenia pomocy postrzelonemu żołnierzowi z bardzo obfitym krwotokiem. Kiedy wydawało się, że sytuacja została opanowana, do sali został wprowadzony drugi ranny żołnierz.
We wszystkich zadaniach, dziewczęta poradziły sobie niemal perfekcyjnie, zdobywając na możliwych 120 punktów, 100. Wykazały się profesjonalizmem, opanowaniem i ogromną wiedzą, a także niezwykłą współpracą. Gratulujemy!!!


galeria zdjęć

Dzień Mamy w klasie I SP

           W poniedziałek 26 maja w klasie I SP odbyła się lekcja otwarta dla rodziców z okazji Dnia Matki. Uczniowie reprezentowali się przed rodzicami śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Złożyli swoim mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta oraz wręczyli drobne upominki.


galeria zdjęć

Dzieciaki w Biznesie

           W dniach 19, 20 i 23. 05. 2014 r. uczniowie klasy V, wzięli udział w III edycji Kampanii Edukacyjnej Dzieciaki w Biznesie, realizowanej w ramach programu Projektor-wolontariat studencki oraz we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Podczas trzech spotkań z wolontariuszami, uczniowie zdobyli wiedzę, m. in. na temat funkcji pieniędzy, Unii Europejskiej, strefy euro. Wolontariusze opowiedzieli co pełniło funkcję pieniądza, zanim go wynaleziono oraz kiedy pojawiły się pierwsze monety. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od testu, sprawdzającego wiedzę uczniów. Ten sam test, uczestnicy zajęć rozwiązali na ostatnim spotkaniu, a dwie osoby, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi, w czerwcu wezmą udział w finale projektu.


galeria zdjęć

Wywiadówka z Kopciuszkiem

           To już tradycja, że podczas wywiadówek rodzice mogą podziwiać talent aktorski swoich pociech. W czwartek 22 maja uczniowie klas I-III SP z okazji zbliżającego się Dnia Matki przedstawili wszystkim rodzicom fragment bajki „Kopciuszek”. Bajka została wystawiona w nowoczesnej odsłonie, dlatego też nie zabrakło na sali uśmiechu i radości. Rodzice podziękowali małym artystom gromkimi brawami.


galeria zdjęć

Z wizytą w OSP

           W piątek 22 maja uczniowie klasy I SP odwiedzili miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej Głogowskiej. W czasie wycieczki dowiedzieli się na czym polega praca strażaka i jakiego używają sprzętu do gaszenia pożarów. Wycieczka była bardzo interesująca i dostarczyła dzieciom wiele niesamowitych wrażeń.


galeria zdjęć

Turniej sportowy Trzecioklasistów SP

           W sobotę 17 maja uczniowie trzeciej klasy wzięli udział w drużynowych zawodach sportowych dla klas III SP z terenu Gminy Głogów Młp. Zawody sportowe są nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również szansą na fantastyczną zabawę. Dostarczają mnóstwa radości, wyzwalają pozytywną energię, integrują, dlatego też są dobrą okazją do krzewienia czystej gry i rywalizacji od najmłodszych lat.


galeria zdjęć

Finał Kampanii „Let’s Talk”

           16 maja 2014 roku trzej uczniowie klasy III gimnazjum: Dominik Bułaś, Ola Poźniak i Paweł Wesół wzięli udział w finale Kampanii „Let’s Talk”, który stanowił podsumowanie zajęć prowadzonych przez studentów wolontariuszy w 6 gimnazjach z terenu powiatu rzeszowskiego. Rozgrywki składały się z dwóch części: testu pisemnego i odpowiedzi ustnych. Zadania sprawdzały znajomość gramatyki, słownictwa, wymowy, wiedzę o krajach angielskojęzycznych i umiejętność opisywania zdjęcia. Nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


Konkurs Papieski

           W czwartek w sali parafialnej przy Kościele w Rudnej Wielkiej odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród w Gminno-Parafialnym Konkursie Papieskim “Dlaczego świeci? Jan Paweł II i Jan XXII”. Laureatkami konkursu z naszej szkoły zostały zostały: Aleksandra Szymańska i Katarzyna Madej z klasy V zajmując I miejsce oraz Patrycja Kubicz i Anna Wepsięć zdobywając III miejsce. Gratulujemy wygranej.


Występ szkoły muzycznej

           W czwartek 15 maja do naszej szkoły zawitali uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Głogowa Młp. wraz z nauczycielami. Wychowankowie swój występ rozpoczęli od mini koncertu, na którym zaprezentowali ścieżkę melodyczną z Harrego Potera. W dalszej kolejności zostały zaprezentowane instrumenty oraz gra na nich. Absolwentka naszej szkoły Gabriela Sowa, prezentowała grę na altówce. Spotkanie było świetną okazją do zachęcenia uczniów szkoły podstawowej aby podjęli chęć gry na instrumencie.


galeria zdjęć

Let’s Talk

           W kwietniu i maju bieżącego roku nasza szkoła gościła grupę studentów działających w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki”. Tym razem wolontariusze zaproponowali uczniom klasy III gimnazjum udział w serii trzech 2 – godzinnych zajęć. Uczniowie dobrze się bawili utrwalając znane słownictwo i konstrukcje gramatyczne oraz poznając nowe zwroty przydatne w codziennej komunikacji w języku angielskim. W trakcie ostatnich zajęć do grupy polskich wolontariuszy dołączyła studentka z Turcji, która w ciekawy sposób zaprezentowała swój kraj, miasto rodzinne, jego bogatą kulturę, atrakcje turystyczne i kuchnię. Przez cały czas trwania kampanii uczniowie, podzieleni na kilkuosobowe drużyny, rywalizowali o możliwość wzięcia udziału w finale kampanii i możliwość reprezentowania szkoły. W skład zwycięskiej drużyny weszli Dominik Bułaś, Aleksandra Poźniak i Paweł Wesół.


galeria zdjęć

Centrum Promocji Obszarów Natura 2000

           Wycieczka do Centrum Caritas w Budach Głogowskich to okazja dla uczniów naszej szkoły aby kształtować odpowiednie postawy oraz zachowania wśród społeczeństwa w stosunku do problematyki ochrony przyrody. W Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 uczniowie uczestniczyli w wykładzie dotyczącym problematyki ochrony przyrody w ramach sieci NATURA 2000. Ponadto wzięli udział w warsztatach, a także podziwiali zasoby przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe obszarów NATURA 2000 w naszej Gminie. Miłym akcentem jest integracja grup, które wspólnie biesiadują przy ognisku kończącym pobyt w Centrum.
Prowadzone działania, mają na celu nie tylko zdobywanie wiedzy, ale nade wszystko rozumienie przyrody w duchu św. Jana Pawła II, którego słowa: „Stwórca chciał, aby człowiek obcował z przyrodą, jako jej rozumny i szlachetny pan i stróż”, są szczególnym mottem dzieła ośrodka.


galeria zdjęć

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

           30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, będący montażem słowno-muzycznym. Krótka inscenizacja przeplatana patriotycznymi pieśniami nawiązała do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wcielili się w role różnych postaci historycznych – zwolenników i przeciwników jej uchwalenia. Pieśni patriotyczne wykonał chórek pod kierownictwem pana Tomasza Błażeja. Część artystyczną przygotowały panie Bernadeta Sałek i Monika Khan.


galeria zdjęć

Uczymy się ratować cd.

           30. 04. 2014 r., już po raz trzeci, uczennice I kl. gimnazjum, wzięły udział w zajęciach Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa. Tym razem, spotkanie rozpoczęło się od podsumowania wiadomości z dwóch poprzednich zajęć. Wolontariusze zadawali dużo podchwytliwych pytań, które jak się okazało, nie sprawiły uczestniczkom najmniejszego problemu. Tematyką omawianą podczas dalszego ciągu zajęć, były: oparzenia, zawały serca, udary mózgu, epilepsja, duszność i zadławienia. Wolontariusze dokładnie opisali i zaprezentowali, jak należy zachować się w momencie wystąpienia wyżej wymienionych przypadków. Następnie uczestniczki zajęć, miały jak zwykle okazję, wcielić się w rolę osoby poszkodowanej i osoby udzielającej pomocy. Przed nami ostatnie zajęcia warsztatowe Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa, a 27. 05. 2014 r. wielki finał i międzyszkolne zawody, w których udział weźmie reprezentacja naszych uczennic.


galeria zdjęć

Egzaminy gimnazjalne

           Egzaminy gimnazjalistów mają sprawdzić, czego uczniowie nauczyli się przez 3 lata nauki. Warto zdać je jak najlepiej, bo to one zdecydują o przyjęciu do liceów czy techników. Im więcej punktów, tym większa szansa na dostanie się do wymarzonej szkoły. Na języku polskim oprócz napisania rozprawki trzeba było wykazać się elementarną wiedzą i umieć zdefiniować m.in. związek frazeologiczny "czytać między wierszami".W drugim dniu egzaminu przyszedł czas na zmierzenie się z przedmiotami przyrodniczymi i królową nauk – matematyką. W piątek uczniowie wykazywali się znajomością wybranego przez siebie języka obcego. Wyniki egzaminów gimnazjalnych będą znane dopiero w czerwcu.

Apel Wielkanocny

           W środę 16 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy III SP zaprezentowali swoim kolegom i nauczycielom występ, który przypomniał tradycje w obchodzeniu tych świąt. Duże zainteresowanie wzbudziła część taneczna występu - uczniowie wykonali Krakowiaka. Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody za udział w konkursach, które były organizowane w ostatnim czasie, a także złożyła wszystkim życzenia zdrowych i wesołych świąt.


galeria zdjęć

Lekcja otwarta w klasie 3 SP

           W dniu 15 kwietnia o godzinie 10 odbyły się zajęcia otwarte połączone z występem pt. ”Z wielkanocnym Kogucikiem”. Uczniowie z klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Panią Joanną Porębą zaprosili na lekcję rodziców a także Panią dyrektor Jolantę Kwartę. Licznie zgromadzeni przy świątecznym stole rodzice z radością obejrzeli barwne widowisko słowno-muzyczne. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa od zaproszonych gości. Następnie uczestnicy spotkania podzielili się jajkiem składając sobie nawzajem życzenia, po których nastąpiło biesiadowanie przy suto zastawionym stole.


galeria zdjęć

,,Bogactwo Natury Podkarpacia”

Laureatka XIII Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

           W XIII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym ,,Bogactwo Natury Podkarpacia”, który odbył się w ZS w Rudnej Wielkiej uczennica naszej szkoły Małgorzata Piwońska z klasy III gimnazjum, uzyskała II miejsce, a tym samym zdobyła tytuł laureata konkursu. Opiekunce Pani Barbarze Furman i Małgorzacie Piwońskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

           W III etapie wojewódzkim Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” uczeń klasy VI Rafał Sala naszej szkoły, otrzymał największą liczbę punktów, a tym samym zdobył tytuł laureata konkursu. Rafał wraz z tegorocznym opiekunem, Panem Tadeuszem Zygo, będzie uczestniczył w zawodach centralnych, które odbędą się w Warszawie. Nauczycielom - opiekunom oraz Rafałowi i jego tacie Panu Kazimierzowi Sali - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Finaliści konkursów

Kamil Walczewski
Finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego”
Aleksandra Sowa
Finalistka konkursu przedmiotowego wiedzy o społeczeństwie „Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej”
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczymy się ratować cd.

           10. 04. 2014 r. w naszym gimnazjum, odbyły się drugie zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego testu, sprawdzającego wiedzę uczestniczek, zdobytą podczas pierwszych zajęć. W trakcie drugiego warsztatu, uczennice poznały sposoby udrażniania dróg oddechowych, zasady wykonywania pozycji bezpiecznej, postępowanie w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych, jak również sposób wykonywania resuscytacji dorosłych z użyciem „AED”. Zadaniem dziewcząt było udzielenie pomocy osobie nieprzytomnej, napotkanej w parku, galerii handlowej i na lotnisku. Każda z uczennic miała okazję przeprowadzić na fantomie, resuscytację krążeniowo-oddechową i defibrylację z użyciem AED.


galeria zdjęć

Blask Świętości Jana Pawła II

           2 kwietnia 2014 roku przypadła dziewiąta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć patrona gimnazjum. Szkolna redakcja radiowa zorganizowała audycję, której treści przypomniały postać papieża, jego pontyfikat oraz drogę którą wybrał i stał się świętym.


Uczymy się ratować

           W dniu 02. 04. 2014 r. uczennice kl. I gimnazjum, wzięły udział w pierwszym z czterech cyklicznych spotkań w ramach Kampanii Edukacyjnej „Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa” edycja III. Projekt realizowany jest przez Fundację Generator Inspiracji oraz Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.
           Zajęcia prowadzone były przez studentów kierunku ratownictwa medycznego, będących wolontariuszami programu „Projektor-wolontariat studenckich. Głównym celem spotkań jest propagowanie wśród młodych ludzi idei niesienia pomocy oraz ciągłego zdobywania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Podczas pierwszych zajęć, uczennice zapoznały się z takimi zagadnieniami, jak: ogniwa pierwszej pomocy, złota godzina, resuscytacja, reanimacja, czynności ratownicze, stan bezpośredniego zagrożenia życia. Po części teoretycznej, rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Zadaniem dziewcząt było odegranie scenki, w której jedna osoba wcieliła się w rolę poszkodowanej w wypadku, a dwie inne, udzielały pomocy. Przy współpracy ze studentami, dziewczęta perfekcyjnie poradziły sobie z zadaniem. Przed budynkiem szkoły na uczestniczki warsztatów czekało kolejne wyzwanie. Tym razem, dziewczęta wcieliły się w rolę świadków wypadku samochodowego i ich zadaniem była pomoc poszkodowanemu, zaczynając od zabezpieczenia miejsca wypadku, po wydostanie ofiary z samochodu i udzielenie pomocy. Po uważnym wysłuchaniu wskazówek studentów, uczennice poradziły sobie z tym trudnym zadaniem wyśmienicie. Dziewczęta z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, a całość Kampanii zakończy się Międzyszkolnymi Zawodami Pierwszej Pomocy.


galeria zdjęć

Sprawdzian dla klasy VI

           1 kwietnia uczniowie klasy szóstej musieli uczestniczyć w teście szóstoklasisty, bowiem jest to jeden z warunków ukończenia szkoły. Test ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Wyniki tego sprawdzianu zostaną umieszczone na zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.


galeria zdjęć

Wywiadówka

           Bardzo miłą niespodziankę mieli rodzice na wywiadówce w dniu 27 marca br. w ZS w Wysokiej Głogowskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze gminy: Pan Paweł Baj – Burmistrz Głogowa Młp. oraz Pan Jerzy Komaniecki – Z-ca Burmistrza. Wśród zaproszonych gości znalazła się również Pani Dyrektor SLO Dorota Depa oraz Pani dietetyk Beata Świstara. Rodzice z uwagą wsłuchali się w prelekcje dotyczące edukacji 6-latków w szkole, wyboru przyszłej szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania, które warto mieć na uwadze planując żywienie własnych dzieci. Pani Dyrektor naszej szkoły zaznajomiła z organizacją pracy szkoły w miesiącu kwietniu. Podczas spotkania wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia w świetlicy szkolnej pt.” Księżniczka na ziarnku grochu”. Można było również zakupić świąteczne ozdoby wielkanocne na kiermaszu zorganizowanym w holu szkoły. Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami swoich pociech. To było spotkanie obfitujące w bardzo ciekawe wydarzenia.


galeria zdjęć

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz,
czyli życie jest sztuką wyborów”

           Dnia 24 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się spotkanie uczniów klas II-III gimnazjum z ks. Piotrem Jakobikiem i jego podopiecznym panem Krzysztofem, więźniem z Załęża. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że życie to ciągły wybór, od którego zależy ich przyszłość.
           Pan Krzysztof opowiedział uczniom historię swojego życia. Chęć pokazania się kolegom spowodowała, że od 18 lat przebywa w zakładzie karnym. Dopiero tam zrozumiał jaką krzywdę wyrządził swoim rodzicom, żonie i córce. Nie mógł powiedzieć ojcu „przepraszam”, kiedy umierał, nie uczestniczył w wychowaniu córki. Zrozumiał, że przez to okradł sam siebie. Ma wyrzuty, bo nie dał swoim bliskim powodu do dumy. Dziś wie, że będąc młodym człowiekiem dokonywał złych wyborów. Imponowali mu koledzy, którzy brali narkotyki. Sam szybko wpadł w nałóg. Dilerzy byli blisko niego, kiedy miał pieniądze, a później się od niego odwrócili. Nałóg spowodował, że zaczął kraść i to doprowadziło go do zguby. Mówi o tym, aby uświadomić młodym ludziom, iż bardzo łatwo jest dokonać złego wyboru, który się spłaca przez resztę życia. Ostrzegał przed eksperymentowaniem z narkotykami i innymi używkami.
           Ksiądz Piotr uzupełniając wypowiedź pana Krzysztofa, przypomniał historię Ryszarda Riedla z zespołu „Dżem”, który przedawkował narkotyki. Walka z uzależnieniem i kolejne kuracje odwykowe nie dały u niego rezultatu. Powiedział młodym ludziom, że używki robią z mózgu „kisiel”. Życie to nie jest gra, w której mamy „kilka żyć”. Narkotyki uzależniają i są prostą drogą do niewłaściwych zachowań (kradzieży, zabójstw), a ta droga prowadzi do więzienia. Podkreślił wraz z panem Krzysztofem, że pobyt po drugiej stronie muru to stres, lęk, ból, rozpacz, obawa. Tam rządzą silniejsi, dominuje strach i chęć przetrwania.
           W całej wypowiedzi ksiądz podkreślał, że od młodych ludzi zależą wybory drogi życia i że muszą czuć się za to odpowiedzialni. Spotkanie z osobą, która przeszła przez uzależnienie, odizolowanie ukazało młodzieży jak ważne jest świadome podejmowanie życiowych decyzji. Już wkrótce będą uczniami szkół średnich. Tam spotkają się z różnymi propozycjami, dlatego powinni pamiętać to, o czym mówił ksiądz Piotr „koledzy są na chwilę, rodzice na całe życie”.
Oprac. Elżbieta Kaszuba Barbara Furman


Witamy Wiosnę

           21 marca w progi szkoły przyszła Pani Wiosna. Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. Na sali gimnastycznej społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pod tytułem „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu wychowanków świetlicy szkolnej. Po przedstawieniu zorganizowano zajęcia o tematyce „Dobra i zła wokół nas”. Uczniowie wymyślali wiersze, rymowanki, piosenki i plakaty. Przedstawiali scenki tematyczne oraz grali w kalambury. Wybrano także najlepiej przebrana parę „Zło i dobro”. Wszyscy świetnie się bawili i bardzo ucieszyli, że zima już za nami.


galeria zdjęć

Ogólnopolski Konkurs „ZUCH”

           We wtorek 18 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „ZUCH” zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej.
W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło łącznie 32 uczniów. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianu była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia dzieci. Test  zawierał 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z czym, każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.


galeria zdjęć

Wycieczka do punku aptecznego

           W piątek 14 marca uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią wybrali się do punktu aptecznego w Wysokiej Głogowskiej. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, a także uzyskanie informacji na temat sposobów dbania o własne zdrowie oraz poznanie zasad korzystania z leków, ze szczególnym zwróceniem uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z ich nadużywania.


galeria zdjęć

„Ach Kobiety …”

           Dnia 6 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.: „Być kobietą ... ”, które zostało przygotowane przez panią Ewelinę Brudz i Anetę Kowalską. Występ przeplatany był piosenkami, które wykonywali uczniowie należący do zespołu prowadzonego przez pana Mirosława Szpyrkę.
Wystąpił też zespół taneczny „Fenomen mini” i „Fenomen” prowadzony przez panią Małgorzatę Kościelną. Przedstawienie obejrzała cała społeczność szkolna. Przygotowana impreza bardzo się wszystkim podobała, zwłaszcza występ męskiej społeczności naszej szkoły. Kobiety te duże i te małe były zadowolone słysząc tyle ciepłych życzeń płynących z ust występujących. Tak obchodzony Dzień Kobiet na długo pozostanie w pamięci.


galeria zdjęć

Ostatki w szkole

           Jedną z najbardziej lubianych imprez w naszej szkole są dyskoteki. Dzień Walentynek oraz zbliżający się okres Wielkiego postu zaaranżowały kolejną z nich. Impreza jak zwykle była fantastyczna i wszyscy byli zadowoleni.

Walentynki w szkole

           14 lutego Walentynkowa atmosfera nie ominęła szkoły w Wysokiej Głogowskiej. Uczniowie świętowali walentynki wraz z nauczycielami. Tradycyjnie szkolne radio przygotowało audycję walentynkową. Od kilku lat w tym dniu działała również poczta walentynkowa, dzięki której każdy mógł anonimowo obdarować swoją sympatię Walentynką. Wyczekiwane kartki walentynkowe, które wywołały na twarzach dzieci i nauczycieli uśmiechy, a u niektórych nawet rumieńce.

Fotogaleria


Spotkanie z poetą

           W dniu 5 lutego br. w naszej szkole miał zaszczyt gościć autor książek dla dzieci oraz fotografik pan Wojciech Ulman. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści pisarza, pooglądać jego fotografie, a także zadać mu pytania.
Na początek nasz gość podzielił się informacjami, iż jako dziecko bardzo dużo czytał. Gdy stał się dorosły i miał już własne dzieci na potrzebę chwili sam zaczął tworzyć gotowe historie, często oparte na wspomnieniach z dzieciństwa. Tak samo działo się, gdy na świecie pojawiła się jego wnuczka, obecnie uczennica 1 klasy szkoły podstawowej.
W dalszej części spotkania dzieci mogły posłuchać wierszowanych opowieści pochodzących z książek autora. Drugą pasją szkolnego gościa jest fotografia. Fotografuje głównie przyrodę, często są to zdjęcia makro, czyli zrobione w dużym powiększeniu. Dzieci mogły podziwiać m.in. fotografie przedstawiające motyle, kropelki rosy, czy spadające krople wody. Na koniec uczniowie mogli zakupić książki pana Wojciecha oraz zdobyć jego autograf.

Fotogaleria


Zabawa karnawałowa w szkole

           Jedną z najbardziej lubianych imprez w naszej szkole są dyskoteki. Zakończony semestr oraz zbliżające się ferie zaaranżowały kolejną z nich. Impreza jak zwykle była fantastyczna. Każdy mógł poszaleć na parkiecie. W godzinach porannych uczniowie szkoły podstawowej w przebranich tanecznie spedzili czas w szkole. Wieczorne godziny należały do starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Podczas dyskoteki uczniowie reprezentowali najnowsze style tańca, inni podpierali ściany. Nie zabrakło jednak profesjonalnych tancerzy i zakochanych par. Ogólnie dyskoteka się udała i wszyscy byli zadowoleni.

Fotogaleria


Królewna i Krasnoludki

           Dobiegł końca pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2013/2014. Na spotkaniu wywiadowczym 16 stycznia rodzice obejrzeli przedstawienie w języku niemieckim pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy IIB gimnazjum pod czujnym okiem reżyserki – nauczycielki języka niemieckiego pani Eweliny Brudz. Rodzice byli zachwyceni umiejętnościami aktorskimi swoich pociech i nagrodzili je gromkimi brawami. Po inscenizacji rodzice udali się na spotkania z wychowawcami, gdzie mogli szczegółowo zapoznać się z edukacyjnymi postępami, zachowaniem oraz podsumować osiągnięcia swoich pociech.

Fotogaleria


Warsztaty udzielania pomocy przedmedycznej

           W poniedziałek 13 stycznia uczniowie SLO z Głogowa Młp. przeprowadzili dla uczniów gimnazjum naszej szkoły warsztaty z udzielania pomocy medycznej. Tematyka ta jest dobrze znana naszym uczniom dlatego z przyjemnością i zaangażowaniem wzięli w nich czynny udział.

WOŚP

           W dniu 12. 01. 2014 r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo niesprzyjającej pogody, 16 wolontariuszy z uśmiechem na twarzach rozdawało czerwone serduszka wszystkim tym, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję Fundacji.

Fotogaleria


List do Świętego Mikołaja

           W dniu 10 stycznia 2014roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się rozdanie nagród w II Edycji Powiatowego Konkursu „List do Świętego Mikołaja”.
Lauratami II edycji konkursu zostali:
w kategorii szkoła podstawowa: Ireneusz Pieniek ze Szkoły Podstawowej w Nienadówce
w kategorii gimnazjum Justyna Karnasiewicz z Gimnazjum w Wysokiej Głog. oraz Katarzyna Reguła z Gimnazjum w Budach Głog.
Więcej INFORMACJI

Fotogaleria


Wystawa - „Szopka betlejemska w oczach dziecka”

           W styczniu 2014 r. uczniowie kl. IV SP pod opieką p. Małgorzaty Wąsik oraz uczniowie kl. III SP pod opieką p. Joanny Poręby obejrzeli wystawę szopek bożonarodzeniowych w MGDK w Głogowie Młp. Wystawa została zorganizowana w ramach XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Szopka betlejemska w oczach dziecka”. W konkursie tym brali udział również uczniowie z naszej szkoły, a uczennica kl. III Wiktoria Wesół została laureatką, zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
           Dzięki uczestnictwu w tego rodzaju wydarzeniu kulturalnym nasi uczniowie mogli zapoznać się z bogactwem i różnorodnością form wyrazu artystycznego w odniesieniu do pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych. Takie doświadczenie z pewnością zaowocuje rozbudzeniem kreatywności, sięganiem po nowe materiały, techniki i formy w działaniach plastycznych naszych uczniów.

Fotogaleria


SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU
BOŻONARODZENIOWEGO

           Miesiąc grudzień to czas wielkich przygotowań do świąt. W naszej szkole dzięki ogromnej współpracy rodziców, nauczycieli i wychowanków odbył się ”Kiermasz Bożonarodzeniowy” połączony z kiermaszem słodkości i niedzielną kwestą.
           Podczas trwania kiermaszu sprzedawano wspaniałe wypieki naszych mam: ciasta i babeczki. Ponadto własnoręcznie robione ozdoby świąteczne: choinki z makaronu, szyszek, orzechów, kolorowych piórek, przepiękne stroiki, bombki, aniołki z gipsu, ozdobne szyszki i wiele innych ozdób.
           Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dużym powodzeniem, zarówno ze strony rodziców, jak i wychowanków naszej szkoły. Wszyscy bardzo chętnie kupowali słodkości i przygotowane ozdoby. Była to bardzo wychowawcza inicjatywa, która uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy.
           Uzyskane pieniądze w kwocie 2713,89 zł zostały przekazane na „Zieloną szkołę”.
           Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu i odwiedzili nasze stoisko.

Fotogaleria


Boże Narodzenie

           Boże Narodzenie to szczególny okres dla każdego z Nas. Atmosfera tych świąt sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy pierwszej gwiazdki, aby z najbliższymi zasiąść do wigilijnego stołu. Klimat Bożego Narodzenia dał się odczuć również w naszej szkole.
           Jak co roku i tym razem, tuż przed świętami, odbył się w ZS w Wysokiej Głogowskiej uroczysty apel. Uczniowie przedstawili program artystyczny, który nagrodzono gromkimi brawami. Spotkanie zakończyło się wspólnym łamaniem opłatkiem, składaniem życzeń i śpiewem kolęd. Po zakończeniu kolędowania uczniowie, którzy brali udział w (grudniowych) konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po ich rozdaniu wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na klasowe wigilijki.

Fotogaleria


Klasowa Wigilijka

           Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, a zwłaszcza dla uczniów klasy I, którzy po raz pierwszy przeżywali klasową Wigilię.
           Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w piątek 20 grudnia. Najpierw pięknie udekorowaliśmy stół, na którym nie zabrakło białego obrusu, sianka , pięknych stroików i opłatka. Dzięki rodzicom nie zabrakło również potraw wigilijnych, kompotu z suszu, ciast, owoców i napojów.
           Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od dzielenia się opłatkiem i składaniem sobie najszczerszych życzeń z okazji świąt i Nowego Roku. Wszyscy pełni zdumienia i zadowolenia, w miłej atmosferze zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Słuchając kolęd spożywaliśmy przygotowane potrawy. Rozmawialiśmy również o zwyczajach i tradycjach świąt Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy oraz wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu naszego kolegi Szymona Miernika.
           Wigilia upłynęła w przyjemnej i miłej atmosferze oraz pozostawiła wiele wrażeń. Następnie udaliśmy się na uroczysty apel i program artystyczny.

Fotogaleria


Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

           W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I-III SP, którzy wykazali się pomysłowością. Celem konkursu było upowszechnienie zwyczaju zdobienia mieszkań stroikami świątecznymi.
           Jury wyróżniło następujące prace uczniów: I miejsce Kacper Micał kl. II SP, II miejsce Łucja Grabska kl. IIISP, III miejsce Miłosz Furman kl. III SP. Wyróżnienia otrzymali: Krzyśko Zuzanna, Aleksandra Czarnota, Zuzanna Bruzda, Bartłomiej Krzyśko i Agnieszka Rudnicka z klasy ISP, Wiktoria Krzywonos z klasy IISP oraz Kornelia Barczak, Wiktoria Wesół, Aleksandra Nowak, Aleksandra Płoch, z klasy III.
           Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

Fotogaleria


Prezentacja projektów edukacyjnych

           Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 sierpnia 2010r., uczeń gimnazjum ma obowiązek zrealizować projekt edukacyjny.
           18 grudnia uczniowie klasy III gimnazjum prezentowali w sali gimnastycznej zrealizowane w grupach wybrane tematy projektów edukacyjnych. Zaproszeni nauczyciele i uczniowie gimnazjum mogli przybliżyć sobie wiadomości, które dotyczyły zdrowego odżywiania, sportu Judo, losów Żołnierzy wyklętych oraz formatowania i instalacji oprogramowania komputerowego.

Fotogaleria


Mikołaj w szkole

           W piątek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał uczniów oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w  pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w  renifery. Wśród uczniów panowało zdziwienie że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
           Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Fotogaleria


Przygoda z gimnazjadą

           5 grudnia 2013 roku uczniowie klasy III gimnazjum reprezentowali nasze gimnazjum w trakcie Gminnej Gimnazjadzie Młodzieży, która w tym roku odbyła się w Zespole Szkół w Głogowie Małopolskim.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z różnych dziedzin wiedzy i rywalizowali w konkurencjach sportowych. Ocenie podlegał również doping oraz prezentacja na temat zdrowego żywienia, w której wzięła udział cała klasa. Scenka, przygotowana przez trzecioklasistów, podobała się zarówno członkom jury jak i uczniom innych szkół. Niestety, w tym roku gimnazjaliści z Wysokiej Głogowskiej musieli uznać wyższość innych drużyn, ale i tak wszyscy się dobrze bawili i włożyli dużo serca w całą rywalizację. (MK)

Fotogaleria


Uroczyste wręczenie nagród
Omnibusom Ortografii 2013

           3. grudnia w naszej szkole zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział pod koniec listopada br. w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Ortograficzny Omnibus 2013" dla szkoły podstawowej, gimnazju i liceum.
           Na uroczystość przyjechali nagrodzeni wraz z opiekunami. Przedstawienie w wykonaniu uczniów ZS w Wysokiej Głog. o tematyce ortografii wszystkim bardzo się podobało. Nagrody wręczał pan Burmistrz Jerzy Komaniecki w asyscie naszej pani dyrektor Jolanty Kwarty oraz organizatorek konkursu Elżbiety Kaszuby i Bernadety Sałek.
           Nastrój był podniosły i bardzo uroczysty. Laureaci otrzymali oprócz pamiątkowych dyplomów, książki oraz akcesoria komputerowe.
           Wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i obiecywali, że wezmą udział w następnej edycji konkursów.

Fotogaleria


Działania umacniające młodzież

           Dnia 27.11.2013r. w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyła się debata, w której wzięło udział ośmioro uczniów z naszej szkoły. Dotyczyła ona problemów bezpieczeństwa na terenie naszej gminy, m.in. poruszane były problemy uzależnień, przemocy oraz wandalizmu. Ekspertami w tej dziedzinie byli Panowie; Komendant Policji w Głogowie Małopolskim oraz Komendant Straży Pożarnej. Wszyscy uczniowie mogli zadawać pytania i dołączać się do wspólnej dyskusji. Po zakończonej debacie, odbyła się zabawa andrzejkowa , z której wszyscy są bardzo zadowoleni!

Dyskoteka andrzejkowa

           26 listopada samorząd uczniowski zorganizował z okazji zbliżających się "Andrzejek" dyskotekę, na której uczniowie miło i sympatycznie spędzili czas.
           Jak mówi stare przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.

Fotogaleria


„Ortograficzny Omnibus GIM

           21 listopada w gminnych zmaganiach z polską ortografią tym razem wzięli udział uczniowie ze wszystkich gimnazjów i SLO z terenu gminy Głogów Małopolski. Rywalizacja była bardzo wyrównana.
Tegoroczny tytuł „Gminnego Omnibusa Ortografii Gimnazjum” otrzymała Aleksandra Jaskuła uczennica naszego gimnazjum. Drugie miejsce należy rónież do uczennicy naszej szkoły Martyny Poręby. Trzecie miejsce otrzymała Karolina Jamroży z Gimnazjum w Głogowie Młp. Ortograficznym Omnibusem Ortografii w kategorii Liceum została Agata Wilczyńska, a drugie miejsce otrzymała Karzyna Zuber. Uroczyste wręczenie nagród odbedzie się w grudniu.

Fotogaleria


„Owocowy tydzień” w klasie I SP

           W ramach „Owocowego Tygodnia” uczniowie klasy I SP podczas zajęć samodzielnie wykonali surówki z marchewki i jabłka, a pod bacznym okiem wychowawcy przyrządzili smaczną sałatkę owocową. W tym okresie równie wyjątkowo zdrowe były II śniadania, bo zamiast słodyczy pojawiło się więcej owoców i warzyw. (KK)

Fotogaleria


11 Listopada Święto Niepodległości

           Ten szczególny dzień 11-ego listopada skłania do refleksji na temat patriotyzmu, odbywają się wtedy uroczyste defilady wojskowe, przemówienia ważnych osobistości, oficjalne delegacje składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Oddajemy hołd tym, którzy polegli za naszą ojczyznę.
           My również obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Na szkolnej akademii 8 listopada obecni byli uczniowie i nauczyciele z panią dyrektor na czele. Pani Bernadeta Sałek wraz z uczniami przygotowała program artystyczny, który był lekcją patriotyzmu i szacunku dla historii.
11 listopada na Głogowskim Rynku odbyły się Gminne Uroczystości, w których brali udział przedstawiciele naszego samorządu uczniowskiego.

Fotogaleria


„Śniadanie daje moc”

           W piątek 8 listopada 2013r. uczniowie klas I - III SP wzięli udział w Ogólnopolskim Programie „Śniadanie daje moc”, przygotowując samodzielnie II śniadanie. Zorganizowanie wspólnego posiłku w klasie uświadomiło najmłodszym, jak ważne jest spożywanie zdrowego II śniadania. Wspólna akcja była dla dzieci wspaniałą zabawą i nauka czego dowodem są wykonane zdjęcia.

Fotogaleria


„Projekt - Młody Nobel"

           W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klasy VI SP i II-ich gimnazjum, w ramach projektu „Młody Nobel”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez wolontariuszy z „Projektora”. Na czterech stanowiskach uczniowie przeprowadzali różne doświadczenia. Poznali w praktyce właściwości tlenu, dwutlenku węgla, drożdży i alkoholu. Sami wykonali żelki, które później zjedli. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, a nauka chemii w praktyce okazała się bardzo atrakcyjna. (EK)"Szkolna Gimnazjada

           W dniu 06. 11. 2013 r. w naszej szkole w ramach Gminnej Kampanii Profilaktycznej „Ja i moi przyjaciele”, odbyły się szkolne eliminacje do Gimnazjady – Gminnego Turnieju Wiedzy i Sprawności „Razem po sukces”. Spośród uczniów każdej klasy gimnazjum, wytypowane zostały sześcioosobowe drużyny, z których trzy osoby zmagały się w turnieju wiedzy, a kolejne trzy w turnieju sprawności. Pozostali uczniowie gorąco dopingowali swoich zawodników. Podczas turnieju uczestnicy odpowiadali na pytania z kategorii: literatura i nauka o języku, przyroda, historia i nauki społeczne, sztuka, misz-masz. Po każdej rundzie pytań odbywała się konkurencja sportowa. Do samego końca trudno było przewidzieć, która z klas zostanie zwycięzcą. Walka była bardzo wyrównana, jednak po ostatniej konkurencji sportowej sprawa stała się jasna. Zwycięzcą została klasa III, która będzie reprezentowała szkołę w rozgrywkach gminnych. Nad całością czuwało Jury, składające się z nauczycieli: mgr Monika Khan, mgr Joanna Bujak, mgr inż. Barbara Furman, mgr inż. Tadeusz Zygo. Organizatorami zadań sportowych byli nauczyciele: mgr Paweł Pawliczak i mgr Dariusz Piotrowski. Eliminacje szkolne zostały przygotowane przez panią pedagog mgr Małgorzatę Kościelną oraz panią mgr Elżbietę Kaszubę, która była także osobą prowadzącą turniej. (MK)

Fotogaleria


„Ortograficzny Omnibus SP

           5 listopada w gminnych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Głogów Małopolski. Rywalizacja była bardzo wyrównana, świadczy o tym fakt, niewielkiej różnicy punktowej pomiędzy kolejnymi miejscami.
Tegoroczny tytuł „Gminnego Omnibusa Ortografii Szkoły Podstawowej” otrzymali Martyna Janczewska uczennica Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej oraz Piotr Rębisz uczeń Szkoły Podstawowej w Budach Głogowskich. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Sołtys ze Szkoły Podstawowej w Stykowie. Trzecie miejsce otrzymali Kamila Sałata ze Szkoły Podstawowej w Stykowie oraz Kamil Nędza uczeń Szkoły Podstawowej Głogowie Młp. Wśród wyróżnionych osób znajdują się: Patrycja Kubicz (SP Wysoka Głog.), Michalina Grodecka (SP Głogów Młp.), Justyna Majka (SP Przewrotne).

Fotogaleria


Wycieczka do Łańcuta

           Pod koniec października uczniowie klas I –III odwiedzili Zamek – Muzeum w Łańcucie, którego wnętrza zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Uczniowie pod opieką przewodnika i nauczycieli zwiedzili komnaty zamkowe, poznając przy tym historię zamku. Obejrzeli m.in. Salę Balową, Wielką Jadalnię, bibliotekę oraz liczne sypialnie i pokoje kąpielowe. Zwiedzili również oranżerię, stajnię i wozownię, gdzie obejrzeli niezwykłą kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Na koniec wszyscy udali się na pamiątkowe zakupy.

Fotogaleria


"Pasowanie na czytelnika

           Uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej w ostatni poniedziałek października zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników. Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki z informacjami na temat biblioteki oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę.(IK)

Fotogaleria


"Światełko dla Łyczakowa

           W dniach 23-29 października uczniowie ZS wzieli udział w akcji "Światełko dla Łyczakowa". Zebrane znicze, przekazano we wtorek 29 października do Regionalnego Odziału TVP w Rzeszowie - głównego organizatora zbiórki.
           W sumie w zbiórce zniczy wzięło udział 30 uczniów, zarówno ze szkoły podstawowej jak i z gimnazjum. Przekazane przez naszych uczniów znicze zapłoną na cmentarzu łyczakowskim we Lwowie. Wszystkim osobom bioracym udział w akcji serdecznie dziekujemy.

Fotogaleria


„Jesienne Cudaki - Zwierzaki”

           W październiku odbył się konkurs „Jesienne Cudaki - Zwierzaki z warzyw i owoców”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie edukacji zdrowotnej i postaw ekologicznych. Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-III.
W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w stworzeniu pięknych prac.
           W piątek 18 października Komisja Konkursowa wyłoniła najlepsze prace, przyznając tym samym I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – Bartłomiej Krzyśko klasa I SP
II miejsce – Aleksandra Czarnota klasa I SP
III miejsce – Julia Mikluszko klasa II SP
WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Brózda, Zuzanna Krzyśko, Szymon Miernik, Wioletta Kubicz, Aleksandra Poźniak, Kinga Grabek, Jan Szczygieł, Zuzanna Guz, Jakub Dziedzic.

           Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnych.

Fotogaleria


Nasze pierwsze sukcesy ogólnopolskie

           Dnia 16 października 2013 roku uczennice klasy I Gimnazjum Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej pojechały wraz z opiekunem Panią Elżbietą Kaszubą po odbiór nagród w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „Oblicza dialogu” do Krasnobrodu.
           Po przybyciu na miejsce okazało się, że Justyna Karnasiewicz zdobyła II miejsce a Aleksandra Guzior wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród połączona była z obchodami święta ZSO w Krasnobrodzie i maiła bardzo ładną oprawę.
Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Fotogaleria


Święto Patronów Szkół i Dzień Edukacji

           14 października był wyjątkowo uroczystym dniem w naszej szkole, bowiem obchodziliśmy podwójne święto: Dzień Edukacji Narodowej i Patronów Szkół.
           Po uroczystej mszy świętej wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować ten dzień. Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście. Wśród przybyłych znaleźli się emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców i jej zastępca, pani sołtys wraz z radnym wsi, a także długoletni emerytowany już proboszcz ks. Edward Wilk.
           Zgromadzonych powitała pani dyrektor Jolanta Kwarta, która złożyła serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud jaki wkładają w wychowanie dzieci i młodzieży oraz życzyła sukcesów w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Słowa podziękowania skierowała również do pozostałych pracowników szkoły, bez których nasza placówka nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. Kwiaty oraz życzenia złożyli także całemu Gronu Pedagogicznemu przybyli goście: pani Zofia Tracz i pan Mieczysław Baran oraz pani Magdalena Ślęzak-Grabska i Bożena Karnasiewicz.
           W dalszej części spotkania wyróżnieni nauczyciele otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody za osiągnięcia dydaktyczne. Na koniec uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wręczyli skromny upominek. Czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.


Fotogaleria


XIII Dzień Papieski...

           13 października 2013 r. w całej Polsce obchodzono XIII Dzień Papieski „Jan Paweł II - Papież Dialogu". Wolontariusze z klasy VI szkoły podstawowej również kwestowali, pod opieką pani Elżbiety Kaszuby i ks. Marcina Dudka.
           Podczas uroczystych Mszy modlono się w intencji zmiany sposobu dyskusji i polemiki oraz poprawy umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.
           Po ostatnim nabożeństwie zostały przeliczone pieniądze z puszek. Okazało się, że młodzież uzbierała 790zł. Pieniądze zostały przekazane przez ks. Marcina Dudka i uczniów do głównego sztabu w Rzeszowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Fotogaleria


Sadzenie drzew

           W październiku odbyła się akcja sadzenia drzew na terenie szkoły. Po letnich nawałnicach, teren wokół szkoły wymagał poprawy estetyki. Do sadzenia drzew nie trzeba było namawiać uczniów naszej szkoły. Uczniowie pod czujnym okiem pana konserwatora z zapałem prawidłowo posadzili 150 sadzonek dębowych. Kolejne dni po wysadzeniu młodnika upłynęły na jego pielęgnacji. Uczniowie dzielnie nosili wiadra z wodą i podlewali zasadzone sadzonki. Dzięki Nadleśnictwu za przekazane szkole drzewka oraz panu konserwatorowi za pomoc  przy sadzeniu, będzie to nasza ostoja przyrody wokół szkoły. Akcję koordynowała pani Barbara Furman.

Fotogaleria


Ślubowaie pierwszoklasistów

           10 października 2013 r. to pamiętna data dla naszych Pierwszoklasistów. W tym dniu w Szkole Podstawowej w Wysokiej Głogowskiej odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
           Punktualnie o godz. 10 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, powitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitano bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy wspierani przez wychowawczynię panią Katarzynę Kowal, swój występ artystyczny rozpoczęli uroczystym „Polonezem”, a następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.
           Pasowania na ucznia „wielkim ołówkiem” dokonała pani dyrektor szkoły Jolanta Kwarta. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Zadowoleni i uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez Radę Rodziców.
           Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz głowni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

Fotogaleria


Ćwiczenia ewakuacyjne

           8 października odbyły się w naszej szkole ćwiczenia ewakuacyjne z budynków szkoły. Ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem pana Komendanta OSP Mariana Bąka, Z-cy Burmistrza pana Jerzego Komanieckiego i nadzorem strażaków z jednostki OSP z Wysokiej Głogowskiej.  Ewakuacja uczniów i pracowników przebiegła sprawnie i zgodnie z procedurami zawartymi w Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego.

Fotogaleria


„Origami z koła” - Współpraca między świetlicami

           Pod koniec września w świetlicy szkolnej w ZS w Wysokiej Głogowskiej odbyły się warsztaty „Origami z koła”, które prowadziła p. Teresa Nowicka – nauczycielka świetlicy w ZS w Głogowie Młp.
           Uczniowie podczas zajęć poznali ciekawą i efektowną technikę plastyczną, umożliwiającą przedstawienie dowolnego tematu z zastosowaniem kółek z kolorowego papieru odpowiednio ułożonych i naklejonych na kartce.
           Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Dokładały starań, by efekt ich pracy był jak najlepszy. Dodatkową motywację stanowił fakt udziału uczniów z innej szkoły.
           Jest to kolejne spotkanie, które ma na celu podtrzymywanie współpracy między świetlicami, pobudzanie kreatywności uczniów oraz urozmaicenie zajęć świetlicowych. Efektem tych spotkań jest rozwijanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do odkrywania własnych pasji. Są one także ciekawą formą spędzania czasu wolnego.
           Warsztaty okazały się doskonałym pomysłem wzbogacającym ofertę zajęć w świetlicy szkolnej i z pewnością będą organizowane w przyszłości. (MW)

Fotogaleria


Otrzęsiny gimnazjalistów

           26 września w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów do grona gimnazjalistów. Przygotowane przez starszych kolegów konkurencje miały sprawdzić czy pierwszoklasiści zasłużyli na miano uczniów naszego gimnazjum.
           Pierwszoklasiści zdali egzamin i po złożeniu ślubowania zostali przyjęci do społeczności uczniów gimnazjum.

Fotogaleria


Sprzątanie świata

           W piątek 20 września zaczęła się w całej Polsce doroczna akcja zbierania śmieci. Tegoroczne działanie przebiegało pod hasłem: „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, której celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy stanu i ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie zakasali rękawy i zabrali się za zbieranie śmieci m.in. w okolicach szkoły. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!

Fotogaleria


Kampania i wybory samorządu uczniowskiego

           Ukoronowaniem akcji wyborczej do samarządu uczniowskiego, która rozegrała się w dniach od 9-18 września były wybory członków Samorządu uczniowskiego. Uczniowie z poszczególnych klas na plakatach i ulotkach umieszczali oryginalne hasła i obietnice przedwyborcze swoich kandydatów. Dnia 19 września na przerwach międzylekcyjnych uczniowie w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłonili naszą samorządową reprezentację.
           Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2013/2014 tworzą następujący uczniowie: przewodniczącym Zespołu Szkół została Małgorzata Piwońska. W pracy pomagać jej będą Martyna Delikat z gimnazjum oraz Monika Micał ze szkoły podstawowej. Opiekunkami samorządu zostały panie Joanna Bujak i Karolina Gotkowska.

Fotogaleria


Szkolni stypendyści

           Wtorek, 10 września okazał się bardzo miłym dniem. Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w uroczystym rozdaniu certyfikatów stypendialnych za wyniki w nauce, za II semestr roku szkolnego 2012/2013. Fundatorem stypendiów dla uzdolnionych uczniów jest Burmistrz Gminy Głogów Małopolski Pan Paweł Baj. Tegorocznemu wręczaniu stypendiów towarzyszyło przesłanie „Ludzie z pasją”. Uroczystość odbyła się w MGDK w Głogowie Młp. Występ orkiestry ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Młp. oraz spotkanie z aktorką Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie panią M.Pruchnik pochodzącą z Głogowa Młp. były atrakcją imprezy.
           Tegorocznymi stypendystami zostali: Katarzyna Skroban, Natalia Sokołowska, Bartosz Kraus, Hubert Kraus, Monika Micał, Patrycja Kubicz, Rafał Sala, Anna Wepsięć, Julia Nabożna, Monika Micał, Bartosz Bida, Justyna Karnasiewicz, Martyna Poręba, Aleksandra Guzior, Magdalena Przybyło, Aleksandra Poźniak, Natalia Szczygieł. Ponadto stypendium otrzymały również absolwentki gimnazjum naszej szkoły: Aleksandra Sowa, Gabriela Szczygieł, Małgorzata Wisz oraz absolwentaka SP Julia Łyczko.

Fotogaleria


Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

           W dniu 07.09.2013r. odbyły się w Niechobrzu Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według regulaminu CTiF. W zawodach wystartowały drużyny, które w zawodach gminnych zajęły 1 miejsca na podium. Drużyna reprezentująca gm. Głogów Młp. startowała w składzie: Paweł Wesół, Kamil Bułaś, Dominik Bułaś, Kamil Walczewski, Kamil Jaskuła, Rafał Drzał, Jakub Zając, Szymon Bereś, Krzysztof Bazan, Michał Barczak. Nasza szkolna drużyna uplasowała się na 7 miejscu w rankingu.


Fotogaleria


Bezpieczna droga do szkoły

           Dnia 6 września uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w praktycznym szkoleniu w poruszaniu się po drogach, zorganizowanym przez Burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja. Spotkanie odbyło się w ramach corocznej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci wraz z wychowawcą i opiekunem udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie powitali ich policjanci z Komisariatu Policji w Głogowie Młp. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z przepisami ruchu drogowego. Na zakończenie mogli posiedzieć w samochodzie policyjnym, który zrobił na nim ogromne wrażenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowy breloczek i Certyfikat udziału w szkoleniu. Następnie dzieci wraz z opiekunami udały się na głogowski Rynek, gdzie oglądali pomniki znajdujące się na plantach i poznawali ich historię. Na zakończenie klasa udała się do Ratusza, gdzie w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego spotkała się z Burmistrzem Głogowa Młp. panem Pawłem Bajem.

Fotogaleria


Segregacja odpadów

           Wszyscy lubimy spędzać czas w czystym i miłym otoczeniu. Zarówno w domu jak i poza nim powinniśmy się starać aby było czysto i ładnie. Musimy pamiętać, że odpady to nie tylko śmieci-to również papier, szkło, plastik, odpady organiczne, niebezpieczne itp. Odpadów jest coraz więcej, a miejsc na ich składowanie mniej. Uczniowie klasy III gimnazjum już w pierwszym tygodniu nauki postanowili zadbać oto, aby właściwie postępować z odpadami w naszej szkole. Na zakupionych koszach nakleili informacje, tak by z odpadów powstałych na terenie placówki odzyskać papier, szkło, plastik oraz odpady wielomateriałowe. Uczniowie wiedzą jak ważne jest segregowanie śmieci dla środowiska naturalnego, ponieważ ogranicza ono konieczność powiększania wysypisk i zanieczyszczania gruntów.

Fotogaleria


Wakacyjne remonty w szkole

           Wakacje to okres odpoczynku, jednak nie we wszystkich szkołach. Aby uczniowie mogli w nowym roku szkolnym 2013/2014 pracować w przyjaznej, miłej atmosferze, przez półtora m-ca w naszej szkole trwały remonty z funduszy przeznaczonych na ten cel przez organ prowadzący. Dzięki nim sala nr 4 (klasopracownia biologii) i 22 (pracownia komputerowa) zyskały nowy blask. W obu wymieniono parkiet na wykładzinę PCV i pomalowano ściany na pastelowe kolory. Zabiegi te miały na celu, polepszenie komfortu pracy uczniom i nauczycielom. Ponadto zmieniło się otoczenie szkoły. Szkolne boiska do piłki siatkowej i koszykowej zyskały nowy blask. Dwa z nich wyremontowano i położono tartanową nawierzchnię, na której pomalowano linie wyznaczające elementy boiska. Dodatkowo, aby piłki nie stwarzały zagrożenia w ruchu drogowym, od strony ulicy zainstalowano siatkę zwaną „łapaczem”. Zmiany objęły również salę przedszkolną, która podobnie jak klasy, zyskała tęczowe kolory, oprócz tego posiłki dla uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym będą przygotowywane w świeżo odmalowanej kuchni. W remonty zaangażowała się Szkolna Rada Rodziców, z funduszy której, odnowiono lamperie na korytarzach w budynku gimnazjum.

Fotogaleria


Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

           Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wysokiej Głogowskiej, którą odprawił ksiądz katecheta Marcin Dudek. Po mszy świętej uczniowie i nauczyciele oraz poczty sztandarowe, udali się do szkoły na apel.
           Po przybyciu wszystkich na salę, uroczyście wprowadzono sztandary szkół i odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
           Pani dyrektor powitała wszystkich i poinformowała o ważnych sprawach związanych ze szkołą.
Przywitała nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole w zastępstwie. Do szkoły w tym roku zawitli pani Katarzyna Kowal nauczycielka klasy I SP oraz pani Aneta Kowalska nauczycielka matematyki oraz pani Barbara Wilk nauczycielka przedszkola.
W tym roku szkolnym swoją osobą zaszczyciła nas pani sołtys Zofia Tracz oraz przewodnicząca rady rodziców pani Grażyna Delikat.
           Po głównej części uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.

Fotogaleria