W Y D A R Z E N I A


Sukcesy ekologiczne uczniów

XV Wojewódzki Konkurs Ekologiczny w Rudnej Wielkiej pod hasłem: „Czyste podkarpackie środowisko - to najlepsze uzdrowisko”. Wyróżnienie OLIWIA SALA klasa V.

V dycja Gminnego Konkursu Ekologicznego „Moja gmina - miejsce, o dużej bioróżnorodności gatunkowej w rożnych ekosystemach”, który odbył się w Budach Głogowskich. W kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VI I miejsce Julia Nykiel uczennica kl. VI. W kategorii gimnazjum I miejsce – Martyna Delikat z kl.III, III miejsce – Patrycja Kubicz uczennica kl.II.


Piknik Rodzinny

           Organizowany raz do roku Piknik Rodzinny – to impreza dla wszystkich mieszkańców Wysokiej Głogowskiej, mająca na celu integrację mieszkańców ze społecznością szkolną. W tym roku impreza pełna rodzinnego ciepła i atrakcji dla najmłodszych oraz towarzyszących im rodziców odbyła się po raz trzeci na Stadionie Klubu Sportowego „Orzeł Wysoka Głogowska". Przez niemal cały dzień, 5 czerwca, odbywały się liczne konkursy, gry, zabawy sportowe i mecze oraz występy i pokazy. Więcej informacji w materiale fotograficznym.

Fotogaleria


Dzień Dziecka

           W tym dniu oprócz tradycyjnych lekcji zorganizowano m.in. dla klas I-III wyjcie do Jednostki wojskowej, a po powrocie uczniowie wysłuchali bajki i tworzyli do niej ilustrację. Pozostałe klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum brały udział w rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu. Inną formą spędzenia miło czasu tego dnia była „Ortolandia”. Zabawa polegała na układaniu wierszyków, rymowanek, piosenek o „Historii swojej klasy” Klasa I gimnazjum uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez grupę studentów należących do wolontariatu studenckiego Projektor. Uczniowie brali udział w programie „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”, uczestnicząc w grze terenowej oraz warsztatach z kryminalistyki

Fotogaleria


Dzień Mamy w klasach I- III szkoły podstawowej

           W przededniu Dnia Mamy, w środę 25 maja 2016r. uczniowie klas młodszych z naszej szkoły podejmowali wyjątkowych gości. Odwiedzili ich rodzice, którzy zostali zaproszeni przez dzieci i wychowawczynie. Uczniowie odświętnie ubrani deklamowali wiersze, śpiewali piosenki i przedstawili krótkie inscenizacje z okazji Dnia Mamy i Taty. Kulminacyjnym momentem było wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków, bukietów kwiatów, laurek i dekoracji.

Fotogaleria


I Zjazd Szkół im. Jana Pawła II
Województwa Podkarpackiego

           W dniu 13 maja 2016r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z panią dyrektor uczestniczyli w I Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego, który odbył się w Tyczynie. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez ks. biskupa Jana Wątrobę w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli szkół im. Jana Pawła II z całego województwa zgromadzeni goście udali się do szkoły gospodarza. Organizatorem uroczystości było Publiczne Gimnazjum w Tyczynie. Pod pomnikiem św. papieża Polaka zaproszeni goście odmówili modlitwę i złożyli kwiaty. Kolejną częścią spotkania młodzieży był udział w koncercie grupy z Białegostoku „Wyzwoleni z niewoli” podczas, którego członkowie zespołu Piotrek i Paweł dzielili się swoim świadectwem życia i nawrócenia oraz wiary i zachęcali młodzież do śpiewu i uwielbienia Boga poprzez swoje dobre, chrześcijańskie życie we wspólnocie z drugim człowiekiem.

Fotogaleria


Autorzy naszych lektur

           W środę 11 maja 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się podsumowanie programu bibliotecznego Autorzy naszych lektur. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej przez kilka miesięcy poznawali sylwetki oraz czytali utwory wybranego przez siebie autora literatury dziecięcej. Dzieci przygotowywały także wraz z wychowawcami przedstawienia, plakaty i prace plastyczne do przeczytanych utworów. Na spotkaniu podsumowującym uczniowie zaprezentowali przedstawienia teatralne oraz inscenizacje dotyczące twórczości wybranych przez siebie autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczniowie klas I zaprezentowali inscenizacje do wierszy Juliana Tuwima. Reprezentanci klas II przedstawili bajkę Ch. Perraulta „Niedorzeczne życzenia”. Trzecioklasiści zaprezentowali przedstawienie dotyczące bohaterów utworów Marii Kownackiej. Klasa IV przedstawiła inscenizację dotyczącą bajek Braci Grimm. Klasa V odwiedziła muzeum, w którym spotkała autorkę Ani z Zielonego Wzgórza Astrid Lindgren. Szóstoklasiści wystawili fragment z powieści „Szaleństwa panny Ewy” Kornela Makuszyńskiego. Program bardzo się spodobał uczniom i głęboko wierzymy, że także zachęcił dzieci do czytelnictwa.

Fotogaleria


Obchody 1050-lecia Chrztu Polski

           15 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel w 1050. Rocznicę Chrztu Polski. W krótkim montażu słowno –muzycznym uczniowie przypomnieli jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Wierszem i piosenką upamiętnili jubileusz wprowadzenie chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Z tej również okazji gościł w naszej szkole pan Zenon Fajger z IPN-u w Rzeszowie, który wygłosił dla uczniów prelekcję pt. Milenium Chrztu Polski w ziemi przemyskiej.

Fotogaleria


Historia najbliższej okolicy

           Istotnym elementem w realizowaniu edukacji patriotyczno–regionalnej w szkole jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii najbliższej okolicy. Taki cel przyświecał nauczycielom historii, którzy podczas dwóch spotkań (6 i 13 kwietnia) przedstawili uczniom dzieje głogowskiej gminy. Poprzez prezentacje multimedialne połączone z prelekcją uczniowie poznali historię powstania miasta Głogowa Młp. oraz sąsiednich miejscowości, a szczególnie Wysokiej Głogowskiej.Gminny Konkurs Wiedzy o UK „The UK Challenge”

           W środę 6 kwietnia 2016 roku mury naszej szkoły gościły uczniów wszystkich gimnazjów z terenu gminy Głogów Małopolski reprezentujących swoje macierzyste placówki w finale Gminnego Konkursu Wiedzy o UK „The UK Challenge”. W konkursie wzięło udział 15 gimnazjalistów, którzy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu kultury, geografii, historii oraz polityki Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami typu zamkniętego jak i otwartego oraz uzyskali bardzo wysokie wyniki.
Zwycięzcy konkursu: I miejsce – Julia Nabożna, Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, II miejsce – Klaudia Mazur, Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, III miejsce – Kamila Zięba, Zespół Szkół w Przewrotnem.
Wyróżnienie otrzymały uczennice: Bernadeta Biernat z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz Michalina Zygo reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim.
Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody, m.in. słowniki, repetytoria gramatyczne, akcesoria komputerowe i koszulki zakupione ze środków Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom opiekunom.I Międzyszkolny Turniej w Unihokeja

           W dniach 6 – 7 kwietnia br. odbył się I Międzyszkolny Turniej w Unihokeja o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Turniej został rozegrany na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji i adresowany był do uczniów szkół z terenu gminy Głogów Młp. Drużyny z naszej szkoły uplasowały się następująco: dziewczęta SP V miejsce, chłopcy SP II miejsce, chłopcy Gim II miejsce. Nagrody i puchary wręczył burmistrz oraz kierownik referatu sportu i rekreacji.Apel Wielkanocny

           Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji. Dnia 23.03.2016 r. odbył się w naszej szkole apel świąteczny z okazji Wielkiej Nocy. Tegoroczna uroczystość przygotowana została przy udziale gimnazjalistów. W przedstawionej inscenizacji, minimalizm słów zmusił społeczność oglądających do zastanowienia się nad własnymi słabościami spowodowanymi nałogami, uzależnieniami oraz przyjemnościami. Przedstawienie bardzo dobrze wpisało się w wachlarz wielu problemów współczesnej młodzieży. Nie zapominajmy, że Wielkanoc to czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli życzenia pracownikom szkoły na ręce pani dyrektor. Również Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnych świąt.

Fotogaleria


Dzień Wiosny

           Dnia 23.03.2016 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się na dwóch lekcjach „Dzień Wiosny”. Uczniowie, w swoich grupach wiekowych, mieli za zadanie wykonać planszę przestrzenną lub płaską (dowolną techniką) z wyrazami, które dotyczyły zdrowego stylu życia (odżywianie, czas wolny, nawyki higieniczne, itp.); przygotować zdrowy deser; przebrać przynajmniej 2 osoby z klasy za literkę „u, ó, ż, rz, ch lub h”i zaprezentować przebrania podczas gier, zabaw i quizów w sali gimnastycznej. Myślimy, że organizacja tego dnia podobała się młodzieży, o czym świadczy ich zaangażowanie w konkursach. Do zobaczenia za rok.Dzień Kobiet

           8 marca kobiety obchodzą swoje święto. W tym roku chłopcy, wraz z opiekunkami SU, wymyślili dla swoich koleżanek niespodziankę w postaci spektaklu tanecznego. Występ ujawnił przy tej okazji wiele utalentowanych i odważnych uczniów.
Uczniowie przy żywym tempie muzyki i układzie choreograficznym zaprezentowali m.in. ćwiczenia aerobiku, wykonali taniec baletu "Jezioro Łabędzie", Makarenę, Kaczuszki, oraz Kankana. Na koniec po złożeniu życzeń uczniowie odśpiewali "Sto lat" dla wszystkich pań z naszej szkoły.
Podczas występu widać było ogromne zaangażowanie zarówno występujących jak i oglądających. Panowała miła atmosfera, wszyscy dobrze się bawili i nagradzali wykonawców głośnymi brawami. W tym dniu nie zabrakło również drobnych upominków, które koledzy przygotowali swoim koleżankom w klasach.„English is easy” - powiatowy konkurs języka angielskiego

           W dniu 3 marca 2016 roku uczniowie klasy III gimnazjum Hubert Hess i Martyna Poręba uczestniczyli w finale VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English is easy” organizowanego przez Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego. Uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i pisanego. W finale konkursu wzięło udział 29 uczniów reprezentujących liczne gimnazja z terenu powiatu. Gratulujemy Hubertowi Hessowi zdobycia wyróżnienia, a Martynie Porębie zajęcia wysokiego 7 miejsca.
"Bezpieczne ferie" - spotkanie z policjantem

           Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 9.02.2016r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantkami Posterunku Policji w Głogowie Młp. uczniów klas szkoły podstawowej nt. "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych". Spotkanie zorganizowała pani pedagog – Małgorzata Stopa-Wołowiec. Policjantki przypomniały o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych oraz podpowiedziały jak ich unikać. Na koniec uczniowie otrzymali życzenia, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

Fotogaleria


Wspólne kolędowanie

           W domach powoli znikają choinki, zapakowane z pudła będą czekały do następnego roku, a w ZS w Wysokiej Głogowskiej postanowiono odnowić radość Bożego Narodzenia. Tradycją staję się uroczystość Wspólnego kolędowania. W niedzielne popołudnie 31 stycznia o godzinie 17 w sali gimnastycznej szkoły spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie i babcie oraz nauczyciele, by śpiewać polskie kolędy oraz świąteczne piosenki. Podczas spotkania można było ponownie obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Niezwykle miłym akcentem było kolędowanie wraz z chórami Gloria oraz Wesoła Nutka pod kierunkiem pana Mirosława Szpyrki. Uczniowie uczęszczający do szkoły muzycznej na terenie naszej gminy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom swojej pasji – gry na instrumencie muzycznym. Publiczność zachwycił występ pana Janusza Kwoki, podopiecznego ŚDS w Wysokiej Głog. Przy akompaniamencie gitary w wykonaniu księdza proboszcza Zbigniewa Gargasia w utworach: ,, Oj maluśki maluśki” oraz ,,Mario czy Ty wiesz” pan Janusz wzruszał, wprowadzając nastrój refleksji i zadumy. Wszystkie zaprezentowane aranżacje wypadły przepięknie i wprowadziły wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.

Fotogaleria


Zabawa karnawałowa w szkole

           Jedną z najbardziej lubianych imprez w naszej szkole są dyskoteki. Zakończony semestr oraz zbliżające się ferie zaaranżowały kolejną z nich. Impreza jak zwykle była fantastyczna. Każdy mógł poszaleć na parkiecie. W godzinach porannych przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w przebraniach tanecznie spędzili czas w szkole. Popołudniowe i wieczorne godziny należały do starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Podczas dyskoteki uczniowie reprezentowali najnowsze style tańca, mało kto podpierał ściany. Nie zabrakło jednak profesjonalnych tancerzy i zakochanych par. Prężnie działający samorząd uczniowski zadbał o zorganizowanie i przeprowadzenie podczas dyskoteki zabaw. Nagrody ufundowała rada rodziców. Ogólnie dyskoteka się udała i wszyscy byli zadowoleni.

Fotogaleria


Wyjazd UKS ISKRA na narty biegowe do Ustjanowej

           W dniu 23.01.2016 Uczniowski Klub Sportowy Iskra zorganizował wyjazd treningowy dla chętnych uczniów naszej szkoły na nartach biegowych. W wyjeździe uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Uczestnicy podsumowali wyjazd jako bardzo udany.

Fotogaleria


Dzień Babci i Dziadzia w klasach I-III SP

           W dniu 21 stycznia 2016r. w Domu ludowym w Wysokiej Głogowskiej uczniowie klas młodszych z naszej szkoły podejmowali szczególnych gości - swoich ukochanych Babcie i Dziadków. Z okazji ich święta dzieci przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku, a następnie program artystyczny z piosenkami i wierszykami. Imprezę wzbogaciły tańce zespołu Fenomen Mini oraz taniec hip-hop w wykonaniu grupy Debeściaki. Mimo mrozu na dworze, uśmiech na twarzy niejednej Babci i Dziadka wywołały specjalnie dla nich zorganizowane konkursy. Dużo zabawy mieli seniorzy podczas Kaczuszki. Samodzielnie wykonane przez wnuków i wnuczki upominki, które otrzymali po gromkim Sto lat wywołały radość na twarzach gości. Upieczone przez rodziców pyszne ciasta wszystkim smakowały. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze i bardzo szybko zrobiło się późno, lecz mamy nadzieję, że miłe wspomnienia pozostaną w pamięci na długo. Dziękujemy pani sołtys za udostępnienie sali i zapraszamy w przyszłym roku. A dziadziom i Babciom życzymy zdrowia na cały nadchodzący rok. (J.P.)

Fotogaleria


Uroczyste wręczenie nagród

           W dniu 19 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursach: I Edycji Wojewódzkiego Konkursu „List do Świętego Mikołaja” i I Edycji Powiatowego Konkursu "Ortograficzny Omnibus 2015", a także Gminnego Konkursu Ortograficznego dla szkół podstawowych. Na uroczystość przyjechali nagrodzeni wraz z opiekunami. Przygotowane na uroczystość przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły wszystkim bardzo się podobało. Nagrody wręczała pani dyrektor Jolanta Kwarta. Nastrój był podniosły i bardzo uroczysty. Laureaci otrzymali oprócz pamiątkowych dyplomów, książki oraz akcesoria komputerowe. Sponsorami nagród oprócz naszej szkoły było stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Głogów Młp. Wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i obiecywali, że wezmą udział w następnej edycji konkursów.

Fotogaleria


24. Finał WOŚP Mierzymy wysoko!

           W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyli także wolontariusze z naszej szkoły. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.  Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.


Boże Narodzenie w szkole

           Boże Narodzenie to szczególny okres dla każdego z Nas. Atmosfera tych świąt sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy pierwszej gwiazdki, aby z najbliższymi zasiąść do wigilijnego stołu. Klimat Bożego Narodzenia dał się odczuć również w naszej szkole.
           Jak co roku i tym razem, tuż przed świętami, odbył się w ZS w Wysokiej Głogowskiej uroczysty apel. Uczniowie przedstawili program artystyczny, który nagrodzono gromkimi brawami. Po zakończeniu kolędowania uczniowie, którzy brali udział w (grudniowych) konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po ich rozdaniu wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na klasowe wigilijki.

Fotogaleria


Bernadeta Biernat laureatką konkursu historycznego w Przemyślu

           21 grudnia 2015 w Przemyślu w Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich odbył się konkurs : Walki Polaków o niepodległość w latach 1797-1918 i heroizm „ Orląt Przemyskich”. Jego celem było przybliżenie sylwetek „Orląt Przemyskich”, dzieci – żołnierzy, którzy swoim życiem i walką o wolną i niepodległą Ojczyznę w 1918 roku odcisnęli piętno na historii naszego regionu. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z Podkarpacia, a wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły Bernadeta Biernat i Rafał Sala, którzy dotarli do finału. Etap ten składał się z części ustnej. Uczestnicy odpowiadali przed liczną komisją na 3 wylosowane tematy. Największym problemem zdających okazała się trema. Bardzo dobrze poradziła z nią sobie Bernadeta Biernat, która wyśmienicie odpowiedziała na wszystkie pytania. Dzięki temu została jedną z laureatek konkursu i zajęła 3 miejsce. Rafał Sala zdobył wysokie 6 miejsce.

Fotogaleria


Powiatowy Przegląd Tearów Obcojęzycznych - wręczenie nagród

           16 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród triumfatorom I Powiatowego Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych, którego organizatorem była nasza szkoła, a który odbył się w sobotę 5 grudnia. Zespoły teatralne pod opieką nauczycieli zaprezentowały niezwykłe inscenizacje, które często niosły ze sobą piękne przesłanie. Jury w składzie Pani Natalia Zduń (aktorka Teatru Maska), Pani Małgorzata Furman (anglistka, nauczyciel z Zespołu Szkól w Głogowie Młp.) oraz Pan Mirosław Szpyrka (pracownik MGDK w Głogowie Młp.) miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom prezentowanych spektakli okazał się niezwykle wyrównany. Po długich obradach ogłoszono, iż miejsce I zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem prezentując program pt. „Hector”. Reżyserkami przedstawienia i opiekunkami zwycięskiej grupy były panie Klaudia Ginalska oraz Renata Weber. Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną w kategorii Talent aktorski. Otrzymały ją trzy aktorki: Justyna Karnasiewicz (Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej), Monika Szczur (Zespół Szkół w Głogowie Młp.) oraz Izabela Cisek (Zespół Szkół w Trzebosi). Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych spektakli i zapraszamy za rok.Mikołaj w szkole

           W poniedzialek, 7 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał uczniów oraz nauczycieli. W tym roku, oprócz aniołków, towarzyszyły Świętemu Mikołajki oraz Diablątka. Tym którzy na to zasłużyli Mikołaj rozdawał prezenty lub łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
           Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Fotogaleria


Wieczór pieśni patriotycznej

           W niedzielne popołudnie, 22 listopada, w murach Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się po raz drugi „Wieczór pieśni patriotycznej”. Na wspólnym śpiewaniu spotkali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci, chór parafialny z kościoła pw. Świętego Józefa w Głogowie Młp. oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością w tym roku zaszczycił nas zc-a burmistrza Głogowa Młp. pan Jerzy Komaniecki. Patriotycznemu repertuarowi, w zadumie, przysłuchiwała się publiczność. Na widowni nie zabrakło rodzin z dziećmi, babć, dziadków i wnucząt oraz miejscowej młodzieży.
W nastrojowej scenografii, przy blasku świec, artyści oddali hołd walczącym za naszą Ojczyznę. W trakcie występu usłyszeć można było utwory: „Warszawskie dzieci”, „Piosenka o Wojtku”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Sen o Katyniu” czy „Wolność”. W aranżacji instrumentalnej wysłuchano kompozycji m.in. utworu „Znów wędrujemy”. Nie zabrakło również wzniosłych wierszy. Pięknie deklamowane utwory, okazywały szacunek i dziękowały za wolność, którą cieszymy się każdego dnia.

Fotogaleria


Dzień Seniora

           W dniu 22.11.2015 roku w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbył się "Dzień Seniora" organizowany przez panią sołtys Zofię Tracz oraz tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
           Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej, którzy żartem, piosenkę i skeczami umilali czas. Nie zabrakło występu grup tanecznych, które przygotowała pani Małgorzata Kościelna. Później wystąpił Zespół Ludowy „Hanka” umilił czas po obiedzie. Śpiewem bawił seniorów i zaproszonych gości.

Fotogaleria


Spotkanie z amerykańskim gościem

           W czwartek 19 listopada naszą szkołę odwiedził bardzo sympatyczny gość. Matthew Rogalski jest Amerykaninem polskiego pochodzenia, który od pięciu lat mieszka w Rzeszowie. Studiuje filologię angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim i jest wielkim fanem naszego kraju. Spotkał się z uczniami wszystkich klas gimnazjalnych, którzy mieli możliwość posłuchać autentycznej amerykańskiej wersji języka angielskiego. Nasz gość pokazał uczniom zbiór prywatnych zdjęć, którymi zilustrował opowieść o kulturze, geografii i historii Stanów Zjednoczonych. Przekazał wiele ciekawostek dotyczących życia w USA. Opowiedział o muzyce country i chętnie słuchanych przez amerykańską Polonię polkach. Uczniowie klasy II i III gimnazjum mieli okazję zadać mu pytania, na które Matthew odpowiadał chętnie i z poczuciem humoru.
Dyskoteka andrzejkowa

           19 listopada samorząd uczniowski zorganizował z okazji zbliżających się "Andrzejek" dyskotekę, na której uczniowie miło i sympatycznie spędzili czas.
           Jak mówi stare przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.

Fotogaleria


Potworki w szkole

           18 listopada w klasie piątej odbyło się przedstawienie pt.: ”Potworki w szkole”. Uczniowie, którym łatwiej władać językiem angielskim, zrobili niespodziankę grupie, która miała w tym czasie zajęcia komputerowe. Autorką scenariusza była Maja Czyżewska. Potworki przeprowadziły część lekcji dotyczącą odpytywania. Przedstawienie się udało, wszyscy byli zadowoleni. :) ;) :)

Fotogaleria


Wojewódzki Półfinał Gimnazjady w badmintonie

           Informujemy, iż naszcza szkoła brała udział w Wojewódzkim półfinale Gimnazjady w badmintonie, która odbyła się 17 listopada w Tarnobrzegu. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Nowak, Piotr Nowak i Michał Jaskuła wywalczyła IV miejsce. Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Kołodziej, Patrycja Kubicz i Anna Wepsieć uplasowała się na VI miejscu.

Fotogaleria


11 Listopada - Święto Niepodległości

"W historii Polski, tak się składa... Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada - Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości."           Chcąc uczcić kolejną rocznicę, 10 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystej akademii. W oprawie słowno - muzycznej przybliżono odległe czasy historii roku 1918. Przypominając, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Nastroju dodawała rzeczowa i konkretna dekoracja utrwalająca barwy i symbole narodowe.
           11 listopada na Głogowskim Rynku odbyły się Gminne Uroczystości, w których brali udział przedstawiciele naszej szkoły (poczty sztandarowe). Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. Oddajemy hołd tym, którzy polegli za naszą ojczyznę.

Fotogaleria


IV Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

           W dniu 4 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MGDK w Głogowie Małopolskim. Dzieci młodsze zaprezentowały swoje wykonania piosenek zespołu Fasolki. Cieszył ich udział w konkursie, ponieważ mogły wystąpić przed szerszą publicznością. Mogły także obejrzeć występy innych uczestników.

Fotogaleria


Pamiętamy o zmarłych

           Koniec października to czas porządkowania grobów zmarłych i przygotowania cmentarzy do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Również i nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz parafialny w Wysokiej Głogowskiej. Oprócz modlitwy i zapalenia zniczy na grobach zmarłych bliskich odwiedzili również groby księży i nauczycieli, którzy pracowali kiedyś dla naszej społeczności. Uczniowie porządkowali też opuszczone groby i palili na nich znicze. W ten sposób najmłodsze dzieci uczą się szacunku dla zmarłych i właściwych postaw społecznych.

Fotogaleria


Spotkanie w Domku Myśliwskim

           W ramach konkursu „Pomagamy zwierzętom - zbieramy kasztany i żołędzie”, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Towarzystwo Myśliwych do Domku Myśliwskiego w Wysokiej Głogowskiej. W czwartek 23 października, w spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IB, II, i V - laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie. Najważniejszym punktem programu było uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Przedstawiciele klas odebrali dyplomy i słodkie upominki z rąk p. Józefa Plisia (organizatora spotkania) oraz p. dyrektor Jolanty Kwarty. Pani Sabina Ślęzak- Barczak, członkini koła łowieckiego zadbała o poczęstunek dla naszych uczniów kiełbaski z grilla, a także pasztet myśliwski. Bardzo serdecznie dziękujemy Towarzystwu Myśliwych za wspaniałą gościnę i niezapomniane wrażenia.


Fotogaleria


Opowieści pewnej sowy
czyli warzywny teatrzyk kukiełkowy

           W dniu 21 października uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią odwiedzili przedszkole i kolegów z klas I-III szkoły podstawowej. Celem wizyty były występy małych aktorów w spektaklu „Opowieści pewnej sowy”. Dzieci wykonały zwierzątka z warzyw i owoców oraz nauczyły się piosenek i wierszy o tematyce zdrowotnej i jesiennej. Krótkie przedstawienie teatralne dotyczyło zdrowia. Uczniowie przygotowali go w ramach dodatkowego programu edukacyjnego Zdrowe-nietrudne. Celem programu jest zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego odżywiania, przygotowywanie zdrowych posiłków a także propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Fotogaleria


Spektakl Pinokio

           W dniu 19 października 2015r nasi najmłodsi uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz z nauczycielami wyjechali do WDK w Rzeszowie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. Pinokio w wykonaniu Teatru Edukacji Katolickiej z Krakowa. Przedstawienie było nie tylko ciekawe, ale też pouczające. Dzięki bogatej scenografii, efektom dźwiękowym, żonglerce i świetnej grze aktorów, a także melodyjnym piosenkom dzieci doskonale się bawiły. Przygody drewnianego pajacyka Pinokia na długo pozostaną w ich pamięci.

Fotogaleria


Gminne obchody 31 rocznicy
męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

           W dniu 16 października 2015r. uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami przygotowali akademię z okazji gminnych obchodów 31 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości odbyły się w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej. Poprzedzone zostały Mszą św. w kościele parafialnym o godzinie 17- tej, a następnie złożeniem wieńców przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła II. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych z panem burmistrzem Pawłem Bajem na czele. Uroczystość uświetnił występ chóru Gloria z Wysokiej Głogowskiej.

Fotogaleria


Dzień Patronów Szkół i Dzień Nauczyciela

           14 października to dzień, w którym świętują nauczyciele. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, a po niej zaproszeni goście wraz z uczniami i nauczycielami udali się do szkoły.
Oficjalną część akademii rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego wyśpiewany przez społeczność szkolną, po którym p. Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym roku, p. Barbara Zaremba z-ca przewodniczącej rady rodziców, sołtys Wysokiej Głogowskiej p. Zofia Tracz, radny z terenu wsi p. Mieczysław Barczak, a także reprezentacja emerytowanych nauczycieli z byłym dyrektorem p. Władysławem Podgórskim. Po licznych przemówieniach i ciepłych słowach skierowanych do grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów, p. Dyrektor Jolanta Kwarta wręczyła nagrody dla najbardziej zasłużonych nauczycieli, a następnie odbyła się część artystyczna.
Tegoroczną uroczystość przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Przedstawienie rozpoczęło się od przypomnienia sylwetek patronów szkół św. Jana z Kęt i św. Jana Pawła II. W następnej kolejności goście obejrzeli program słowno-muzyczny, który wywołał wśród oglądających uśmiech na twarzy. Niektórym podczas przedstawienia zdarzyło się tupnąć nogą w rytm muzyki, zwłaszcza gdy przedszkolaki tańczyły swój taniec radości wyrażający wdzięczność nauczycielom.
Na zakończenie spotkania wystąpił przewodniczący szkoły Bartosz Kraus, który w imieniu uczniów, złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Zostały wręczone również przygotowane przez samorząd uczniowski drobne upominki i odśpiewane tradycyjne sto lat. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Fotogaleria


XV Dzień Papieski...

           11 października 2015 r. w całej Polsce obchodzono XV Dzień Papieski „Jan Paweł II – Patron Rodziny". Wolontariusze z klasy II gimnazjum naszej szkoły również kwestowali, pod opieką wychowawczyni.
Zebrane pieniądze zostały przekazane do głównego sztabu w Rzeszowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Szkolny konkurs dla klas I-III SP
Zwierzaki - cudaki z warzyw i owoców

           Październik to miesiąc jesiennych zbiorów owoców i warzyw. W naszej szkole już kolejny raz odbył się szkolny konkurs „Zwierzaki-cudaki z warzyw i owoców”. W okresie od 5 do 9 października dzieci z klas I- III mogły przynosić na wystawę wykonane przez siebie figurki. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas młodszych. Prace były ciekawe i starannie wykonane. Wystawę prac można było obejrzeć od środy do piątku na parterze budynku szkoły podstawowej.
W piątek 9 października konkurs został rozstrzygnięty. Oto Wyniki:
I miejsce zajęli: Julia Furman z klasy IIa za postać kapuścianej wróżki i Dominik Malec z klasy Ib za ślimaka z dyni, II miejsce zdobyli: Mikołaj Zawiło z klasy IIb za kalafiorowego barana i Anna Kramarz z klasy Ib za pszczółkę, III miejsce uzyskali: Filip Kościelny z klasy Ia za kalafiorowego pudelka i Magdalena Świątek z klasy IIa za cudaka.
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z klasy Ia udział wzięli: Filip Kościelny, Krystian Paszkowski, Maciej Furman, Michał Pękala, Natalia Podgórska, Amelia Czarnota. Z klasy Ib: Krzysztof Kołcz, Dominik Malec, Jakub Ślęzak, Adam Wąs, Anna Kramarz, Ewa Kowalska, Maksymilian Brzozowski, Maciej Pruchnik, Witold Krzyśko, Filip Poźniak. Z klasy IIa udział wzięli: Hubert Szczygieł, Marcel Wesół, Magdalena Świątek, Julia Węglowska, Oskar Rzeszutek, Julia Furman. Z klasy IIb swoje prace zaprezentowali: Maksym Grabski, Mikołaj Zawiło, Zuzanna Kłonicka, Jan Mroczek, Aleksandra Malec. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.

Fotogaleria


Pasowanie na pierwszoklasistę

           W dniu 7 października 2015 r. odbyła się uroczysta akademia, podczas której dzieci z pierwszych klas oficjalnie stało się uczniami. Po obejrzeniu pięknego programu artystycznego w wykonaniu pierwszoklasistów nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor Jolanta Kwarta dokonała aktu pasowania. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ksiądz proboszcz Zbigniew Gargaś, który wręczył pierwszoklasistom słodkości i życzył im samych sukcesów na nowej, uczniowskiej drodze życia. Gościliśmy również Panią Sołtys wsi Wysoka Głogowska Zofię Tracz, oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Ślęzak-Grabską. Po zakończeniu części oficjalnej Uczniowie ze swoimi Rodzicami oraz zaproszonymi Gośćmi udali się na poczęstunek. Pyszne ciasta przygotowane przez mamy uczniów wszystkim smakowały. Dzieci spędziły swoje święto w miłej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom z naszej gminy sukcesów w nauce i pomyślności.

Fotogaleria


Zielona szkoła - Magurski Park Narodowy

           Uczniowie z II i III klasy Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej w dniach 28.09-02.10.2015 roku uczestniczyli w wyjeździe na „Zieloną Szkołę" do Magurskiego Parku Narodowego w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej: "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Dofinansowanie pochodziło z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
          Głównym celem „Misji Przyroda” było budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. W ramach zajęć uczniowie wcielili się w rolę odkrywców i badaczy, poznając przy tym walory przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy. Udział w projekcie był dla uczestników całkowicie bezpłatny.
          Osobą odpowiedzialną za jego właściwą realizację została pani Barbara Furman. Praca nad projektem przebiegała w trzech etapach. Najpierw uczniowie poznali jego cele oraz założenia edukacyjne. Kolejnym krokiem był pięciodniowy pobyt w Krempnej i udział w przygotowanych przez pracowników Magurskiego Parku Narodowego zajęciach, ćwiczeniach i zabawach terenowych.
          Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami około godz. 12.15 przybyli na miejsce. Tam rozlokowali się w ośrodku wypoczynkowym „Pod Jodłą”, gdzie przewidziane było zakwaterowanie i wyżywienie. Następnie udali się na spacer, którego celem było poznanie najbliższej okolicy Magurskiego Parku Narodowego. Podczas dwugodzinnej wędrówki, uczniowie zobaczyli m.in. cmentarz żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, zabytkową cerkiew i chaty łemkowskie.
          Kolejnego dnia uczniowie udali się na ścieżkę przyrodniczą w Foluszu. Tam w pewnych odstępach czasowych, podzieleni na cztery grupy przeszli szlak na Diabli Kamień. Po drodze oglądali ciekawe okazy roślin, szukali tropów dzikich zwierząt, wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Wszystko to zapisywali w specjalnych kartach obserwacji. Kierując się ukrytymi wskazówkami, szczęśliwie dotarli na polanę, która była miejscem spotkań wszystkich grup. Efekty swoich spostrzeżeń i obserwacji przedstawili na plakatach, nad którymi pracowali podczas popołudniowych zajęć w Magurskim Parku Narodowym.
          Trzeciego dnia zaplanowane zostały zajęcia nad wodą, ich celem było badanie środowiska wodnego. Uczniowie ubrani w kalosze i wyposażeni w odpowiedni sprzęt rozpoczęli realizację wyznaczonych zadań. Pracując w grupach, musieli m.in. sprawdzić temperaturę wody, zmierzyć prędkość jej przepływu, znaleźć różne wodne organizmy oraz rozpoznać rosnące nad brzegiem rośliny. Po wykonaniu obserwacji należało określić czystość wody. Na zakończenie uczniowie zwiedzili Muzeum Magurskiego Parku Narodowego.
          W ramach tzw. „dnia kulturowego”, zaplanowana została wycieczka po najbliższym regionie. Najpierw uczniowie pojechali do Bóbrki, aby zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Zapoznali się z procesem wydobywania ropy naftowej oraz obejrzeli ekspozycje związane z rozwojem przemysłu naftowego. Następnie udali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Najważniejszymi atrakcjami Centrum były pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których uczniowie brali czynny udział. Zapoznali się także z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców oraz szkło użytkowe.
          Ostatni dzień pobytu na zielonej szkole poświęcony był podsumowaniu zdobytej wiedzy i umiejętności. Po pożegnaniu i podziękowaniu pracownikowi MPN młodzi miłośnicy przyrody udali się do domu.
          To jeszcze nie koniec realizowanego projektu, teraz czas na etap III, będący kontynuacją dwóch pozostałych. Uczniowie otrzymali zadanie opracowania ścieżki skarbów przyrody i kultury po swojej najbliższej okolicy w formie questingu.
          Udział w projekcie pozwolił spojrzeć na przyrodę z perspektywy badacza. Uczniowie mogli wykorzystać swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją poprzez zajęcia praktyczne. Młodzież chętnie brała udział w zaplanowanych działaniach, była bardzo zainteresowana tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego był to dla nich również miło spędzony czas, mogli lepiej się poznać, nawiązać więzi koleżeńskie, a także aktywnie spędzić czas wolny podczas organizowanych wypraw terenowych, dyskoteki, wspólnego ogniska lub wycieczki. Z pewnością dla wszystkich uczestników było to nowe i ciekawe doświadczenie. Mam nadzieję, że ich przygoda z przyrodą na tym się nie skończy. Wspomnienia i przeżycia na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników zielonej szkoły.

Barbara Furman


Fotogaleria


„Wyrwani z niewoli”

           Niecodziennym wydarzeniem okazała się wizyta w naszej szkole dwóch młodych chłopaków Piotra i Jacka. Przybyli goście opowiadali o trudnych chwilach w swoim życiu, bowiem na własnej skórze doświadczyli, co to znaczy sięgnąć samego dna. Dzieli się z uczniami swoim doświadczeniem oraz świadectwem życia i nawrócenia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu, pornografii i innych złudnych przyjemności współczesnego świata. A wszystko to po to, by ukazać młodym ludziom piękno i wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień oraz pokazać, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Prowadzący z ogromną siłą i autentyzmem przekonywali, że to Jezus wyzwolił ich i przywrócił do życia w prawdzie i miłości.

Fotogaleria


Dyskoteka Otrzęsiny

           Dnia 22 września tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano ,,Otrzęsiny klas pierwszych”, za które obok SU byli odpowiedzialni triumfatorzy z poprzedniego roku. Jak co roku pierwszoklasiści uczestniczyli w wielu konkurencjach, które wymagały poczucia humoru, zaangażowania i gotowości do wykonywania zadań. Pod koniec otrzęsin uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali włączeni w poczet gimnazjalistów. Za rok to właśnie oni będą podtrzymywać otrzęsinową tradycję. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w dyskotece szkolnej, na której miło spędzili czas.

Fotogaleria


Wybory przewodniczącego SU oraz opiekunów

           21 września uczniowie wzięli udział w równym, tajnym, bezpośrednim i powszechnym głosowaniu. Nad przebiegiem wyborów czuwały komisje, które również podliczyły głosy. Przewodniczącym samorządu uczniowskiego ZS w Wysokiej Głogowskiej w bieżącym roku szkolnym został uczeń klasy I gimnazjum Bartosz Kraus. W pracy pomagać mu będą Piotr Tracz oraz Dominik Waltoś. Samorządem opiekować się będą p. Joanna Bujak i p. Karolina Gotkowska.

Fotogaleria


Wyjazd integracyjny do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy

           Osada Słowiańska w Stobiernej koło Dębicy to nie tylko miejsce dla pasjonatów historii średniowiecza. To przede wszystkim świetny pomysł na wycieczkę szkolną. W sobotę 19 września chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe. Przekraczając bramę grodu z charakterystycznym dzwonem, uczestnicy zostali przywitani przez gromadkę zwierząt, stadko kaczek i ciekawskiego kota. Zaraz potem gości witali mieszkańcy grodu, zapraszając od zwiedzenia wioski. Uczniowie słuchali opowieści o życiu Słowian i oglądali eksponaty (stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku). Dziewczynom najbardziej spodobały się opowieści o dawnych strojach. Chłopcom zdecydowanie przypadły do gustu zajęcia w zbrojowni, a szczególnie możliwość dotknięcia, a nawet przymierzenia kolczugi i hełmu. Wszyscy doskonale bawili się podczas strzelania z łuku. Jako przysmak pojawiły się pyszne podpłomyki. Pobyt w Osadzie Słowiańskiej zakończyło wspólne grillowanie i pokaz "Tańca z ogniem". Mimo padającego deszczu wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i podczas powrotnej podróży opowiadali o najciekawszych ich zdaniem chwilach w średniowiecznej osadzie.

Fotogaleria


Wyjazd na wycieczkę
do Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka

           W dniu 18 września 2015r. korzystając z pięknej, słonecznej i jeszcze letniej pogody uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami pojechali na lotnisko do pobliskiego portu lotniczego w Jasionce. Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami funkcjonowania lotniska i pracą ludzi oraz ich obowiązkami. Kolejnym celem wyjazdu było wdrażanie do właściwego zachowania się dzieci podczas wycieczek. Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki i zwierzanie terminala, a także przejście przez odprawę celną. Uczniowie obserwowali również lądowanie samolotu i kołowanie na pasie z tarasu widokowego, zwiedzili terminal, kaplicę oraz przeszli przez poszczególne pomieszczenia. Przewodnikiem wycieczki był mieszkaniec Wysokiej Głogowskiej pan Mieczysław Baran, któremu dziękujemy za umożliwienie zwiedzenia lotniska. Niezapomniane wrażenia z pobytu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Fotogaleria


Debata kandydatów na przewodniczącego SU

           Po raz pierwszy kandydaci starający się o urząd Przewodniczącego szkoły mogli zaprezentować swój program podczas debaty. Spotykając się twarzą w twarz z wyborcami musieli odpowiedzieć na szereg ważnych pytań, między innymi: dlaczego chcą zostać przewodniczącym i czy dotrzymają swoich obietnic, gdy zostaną wybrani. Pełnienie tej funkcji, to przecież nie tylko przywilej, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność, gdyż samorząd uczniowski bierze udział w podejmowaniu decyzji dotyczących całej społeczności szkolnej.

Fotogaleria


Warsztaty z zakresu carving' u   i z zakresu   profilaktyki

           Sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach carvingu. Nauka dekorowania odbywa się podczas warsztatów, gdzie uczestnicy wykonują kompozycje oraz rzeźby z warzyw i owoców. Warsztaty rozpoczęły się przeszkoleniem kursantów z wiedzy o narzędziach przydatnych do carvingu. Uczestnicy poznali także zasady rzeźbienia i typologię metod. Pod opieką instruktorki kursanci wykonali m.in.: rydwan z ananasa, zwierzątka z jabłek, potworka z melona. Grupa była bardzo angażowana w wycinanie, a do dyspozycji przygotowano bardzo dużo owoców. Kiedy czas zajęć dobiegł końca uczestniczy chcieli zostać dłużej, niestety muszą poczekać do zajęć przewidzianych za miesiąc.Kampania wyborcza do Samorządu uczniowskiego

           W naszej szkole wrzesień, to również czas na zmianę rady samorządu uczniowskiego. Wybory do samorządu poprzedziła (tak jak w przypadku prawdziwych wyborów samorządowych) kampania wyborcza. Poszczególne klasy wyłoniły przedstawicieli, którzy stali się kandydatami na przewodniczącego szkoły. Klasowe sztaby wyborcze miały zaledwie tydzień, aby wypromować swojego reprezentanta za pomocą plakatów, ulotek, audycji radiowych, haseł wyborczych itp.

Fotogaleria


Wystawa prac twórczych uczniów, promujących jedzenie warzyw i owoców

           Lato, jesień to bogactwo warzyw i owoców a z nimi kolorów, zapachów, smaków. Między klasowy konkurs „Jesienne stworki z warzyw i owoców” przeprowadzony został w ramach upowszechniania zdrowego stylu życia. Uczniowie z warzyw i owoców stworzyli prawdziwe dzieła sztuki! Wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą podczas ich wykonywania. Dominowały prace przestrzenne. Postacie były kolorowe i zachwycały różnorodnością i starannością wykonania. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu parteru naszej szkoły. Oprócz społeczności szkolnej ekspozycję prac podziwiali również rodzice, gdyż w tym dniu odbywała się wywiadówka.

Fotogaleria


Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016

           Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wysokiej Głogowskiej, którą odprawił ksiądz proboszcz Zbigniew Gargaś. Po mszy świętej uczniowie i nauczyciele oraz poczty sztandarowe, udali się do szkoły na apel.
           Po przybyciu wszystkich na salę, uroczyście wprowadzono sztandary szkół i odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
           Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, zwłaszcza tegorocznych pierwszoklasistów i poinformowała o ważnych sprawach związanych ze szkołą. Podczas spotkania, prymusi naszej szkoły otrzymali certyfikaty stypendialne i gromkie brawa zarówno od swoich kolegów jak i rodziców obecnych na inauguracji.
           Po głównej części uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.

Fotogaleria