W Y D A R Z E N I A
Zakończenie roku szkolnego

           Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego ucznia. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań i zmian, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt całorocznej aktywności. Każdy uczeń otrzymał świadectwo swojej pracy jako podziękowanie za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów oraz dbałość o dobre imię szkoły. Serdeczne podziękowania należą się również Rodzicom za podejmowany trud współpracy ze szkołą dla dobra dzieci. Odpoczywając na wakacjach warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie.
galeria zdjęć

„Szkoła marzeń” – spełnieniem marzeń

          Czy rzeczy niemożliwe są możliwe? Na to pytanie odpowiem tak. Kiedy na stronie Kuratorium Oświaty w zakładce konkursy zobaczyłam informację o literackim Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła marzeń”, organizowanym przez Senat Rzeczypospolitej, pomyślałam, warto spróbować.
          Zachęciłam do wzięcia w nim udziału moje uczennice. Kiedy prace były gotowe, zawiozłam je do biura senatora Kazimierza Jaworskiego. Był to marzec. Mijały kolejne miesiące. Gdy już straciłyśmy nadzieję na dobry wynik, końcem maja do sekretariatu Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej zadzwonił senator Jaworski. Poinformował, że jedną z finalistek konkursu „Szkoła marzeń” została Justyna Karnasiewicz, uczennica klasy II gimnazjum. Nagrodą był finansowany przez biuro senatora przyjazd do Warszawy i zwiedzanie Sejmu i Senatu. Pan senator oprócz Justynki zaprosił cztery dziewczynki biorące udział w konkursie.
          W dniu 25.06.2015 roku pojechałyśmy do Warszawy. Miałyśmy ogromne szczęście, ponieważ tego dnia w naszym parlamencie odbywały się obrady, w trakcie których wybierano nowego Marszałka Sejmu.
          Pan senator Kazimierz Jaworski czekał na nas przy biurze przepustek.
          Potem przeszłyśmy podziemiami do Sejmu. Tam razem z senatorem zjadłyśmy obiad w restauracji sejmowej. Otrzymałyśmy książki z dedykacjami. Po obiedzie rozpoczęłyśmy zwiedzanie parlamentu. Naszym przewodnikiem była pani pracująca w Senacie od ponad 20 lat. Dzięki niej zobaczyłyśmy wszystkie ciekawe miejsca. Uczestniczyłyśmy w obradach Sejmu i Senatu. Miałyśmy możliwość na żywo usłyszeć zabierających w nim głos posłów i senatorów. Byłyśmy w Sali kolumnowej, gdzie obradowała komisja śledcza. Widziałyśmy salę spotkań z prasą, portrety senatorów, laski marszałkowskie. Dowiedziałyśmy się, że jeżeli w głównym korytarzu stoją świeże kwiaty we flakonie to znaczy, że są obrady. Wzbogaciłyśmy swoją wiedzę z zakresu historii i architektury. Gdy dotarłyśmy do makiety parlamentu, nie mogłyśmy uwierzyć, że w tylu miejscach byłyśmy. Największym przeżyciem dla nas była możliwość spotkania posłów i senatorów.
          Po zwiedzeniu parlamentu, zobaczyłyśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Stare Miasto oraz pomnik Kopernika, który upamiętnił Kamiński w swojej książce „Kamienie na szaniec”. Stolica naszego kraju bardzo się nam podobała.
          Nocą wracałyśmy do domu pełne niezapomnianych wrażeń.
          Dziękujemy panu senatorowi Kazimierzowi Jaworskiemu za tak miłe przyjęcie i tyle atrakcji. Dzięki udziałowi w konkursie i wynikowi jaki osiągnęła Justynka, moje uczennice spełniły swoje marzenia.

Elżbieta Kaszuba


galeria zdjęć

Pożegnanie Gimnazjalistów

           Dla każdego gimnazjalisty przychodzi czas pożegnania się z ukochaną szkołą. Dla trzecioklasistów naszej szkoły był to 24 czerwca. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym a następnie odbyła się część oficjalna, na którą przybyli zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami naszej placówki. Na specjalne nagrody i podziękowania zasłużyli uczniowie szczególnie wyróżniający się w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice najlepszych uczniów. Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy II-ej.
Po oficjalnej uroczystości gimnazjaliści zaprezentowali zgromadzonym gościom przygotowany przez siebie program artystyczny, a także budzącą wiele zabawnych wspomnień prezentację multimedialną, ukazującą życie szkolne z perspektywy ucznia. Naszym absolwentom życzymy wytrwałości i sukcesów na kolejnych etapach zdobywania wiedzy.


galeria zdjęć

Piknik Rodzinny

           Organizowany raz do roku Piknik Rodzinny – to impreza dla wszystkich mieszkańców Wysokiej Głogowskiej, mająca na celu integrację mieszkańców ze społecznością szkolną. W tym roku impreza pełna rodzinnego ciepła i atrakcji dla najmłodszych oraz towarzyszących im rodziców odbyła się po raz drugi na Stadionie Klubu Sportowego „Orzeł Wysoka Głogowska". Przez niemal cały dzień, 7 czerwca, odbywały się liczne konkursy, gry, zabawy sportowe i mecze oraz występy i pokazy. Więcej informacji w materiale fotograficznym.


galeria zdjęć

Projekty edukacyjne

           W dniach 27 maja i 3 czerrwca odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych zrealizowanych przez uczniów klas drugich gimnazjum. W sumie uczniowie przedstawili prezentacje 5 projektów edukacyjnych obejmujących różne dziedziny wiedzy. Uczniowie z zapałem prezentowali swoją kilkumiesięczną pracę pod kierunkiem nauczycieli opiekunów. Młodsi uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów na temat: historii speedway, flory i fauny parków narodowych, środków przeciwbólowych oraz przypraw wykorzystywanych w kuchni polskiej. Byli również świadkami niezwykłych doświadczeń fizycznych


Dzień Mamy

           Wtorek 26 maja to dzień szczególny w naszej szkole. Tego dnia klasy pierwsze oraz wych. świetlicy szkolnej przygotowały uroczystość środowiskową dla rodziców. W klasach II i III SP odbyły się lekcje otwarte z okazji Dnia Matki. Uczniowie prezentowali się przed rodzicami śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Złożyli swoim mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta oraz wręczyli drobne upominki.


Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

           30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, będący montażem słowno-muzycznym. Krótka inscenizacja przeplatana patriotycznymi pieśniami i tańcem nawiązała do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii brali udział uczniowie klas pierwszych oraz klasa IV i V szkoły podstawowej.

Fotogaleria


Gminny Turniej BRD

           We wtorek 28 kwietnia 2015 r. o godzinie 9:00 na obiekcie Miasteczka Ruchu Drogowego przy pływalni „Wodnik” w Głogowie Małopolskim, odbył się gminny etap turnieju wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestnicy mieli do przejścia 3 etapy zadań.: test teoretyczny, praktyczna jazda po torze sprawnościowym oraz jazda rowerem po miasteczku. Miło nam poinformować, iż tegorocznymi drużynami, które będą reprezentowały gminę Głogów Młp. na szczeblu powiatowym są drużyny z naszej szkoły. Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowe okazała się drużyna w składzie: Natalia Przybyło kl.V, Aleksandra Szymańska kl.VI, Bartosz Kraus kl.VI, Hubert Kraus kl.VI. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazja zajęła drużyna której uczestnikami byli Karol Kielar kl.II, Paweł Kielar kl.II, Łukasz Marecki kl.IIIA . Do Turnieju drużyny przygotowała p. K.Gotkowska.

Finalistki Konkursu Ekologicznego

           W dniu 28 kwietnia uczennice naszej szkoły brały udział w finale XIV Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Tyle Zysku, ile Odzysku”. Uczennica klasy II gim Anna Pustelak zajęła V miejsce. Aleksandra Malec uczennica klasy Ib SP wzięła udział konkursie recytowania wierszy „Wierszokleci segregują śmieci”, zdobywając wyróżnienie za udział.

Fotogaleria


Wyjazd do teatru Edukacji Katolickiej w Rzeszowie

           Dnia 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyjechali do teatru na spektakle teatralne. Młodsi uczniowie obejrzeli spektakl pt.: „Śnieżka”, a uczniowie klas IV-V przedstawienie pt.:”Bajki robotów”. Lekcje teatralne bardzo się podobały i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.

Apel Wielkanocny

           Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji.
           Dnia 31.03.2015 r. odbył się w naszej szkole apel świąteczny z okazji Wielkiej Nocy. Tegoroczna uroczystość przygotowana została przy udziale przedszkolaków. Dzieci podczas przedstawienia śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki związane z Wielkanocą. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli życzenia pracownikom szkoły na ręce pani dyrektor. Również Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnych świąt, a uczniom klasy VI powodzenia na sprawdzianie.

Fotogaleria


Wywiadówka z Czerwonym Kapturkiem

           Bardzo miłą niespodziankę mieli rodzice na wywiadówce w dniu 26 marca br. w ZS w Wysokiej Głogowskiej. Podczas spotkania obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum o Czerwonym Kapturku. Była to doskonała okazja, aby w sposób bajkowy przedstawić, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Pani Dyrektor naszej szkoły zaznajomiła z organizacją pracy szkoły w miesiącu kwietniu oraz przypomniała informacje dotyczące sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego. Rodzice uczniów klas III-ch gimnazjum zostali zaznajomieni z ofertą szkoły, w której Sukces Lubi Odważnych w Głogowie Młp. Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami swoich pociech.

Fotogaleria


Wręczenie stypendiów

           26 marca w naszej szkole wręczone zostały Certyfikaty stypendialne, wyróżniającym się uczniom. Po raz pierwszy odbyło się to na forum szkolnym. Lista wyróżnionych uczniów naszej szkoły jest długa, co cieszyło wręczającą nagrody panią dyrektor Jolantę Kwartę oraz pana burmistrza Jerzego Komanieckiego. Oprócz gratulacji, zarówno uczniom jak i nauczycielom, zostały także przedstawione nowe zasady otrzymywania nagród za naukowe, sportowe i artystyczne osiągnięcia od następnego semestru. Na zakończenie pan burmistrz życzył dalszych sukcesów oraz złożył wielkanocne życzenia.

Fotogaleria


The USA Challenge

           W dniu 24 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o USA „The USA Challenge”. W finale konkursu wzięło udział 11 uczniów reprezentujących wszystkie gimnazja z terenu gminy Głogów Małopolski, którzy przeszli pomyślnie eliminacje szkolne w lutym 2015 roku. Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 50 pytań, sprawdzających ich wiedzę z zakresu kultury, geografii i historii USA. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo bogatym zasobem wiadomości i dobrą znajomością języka angielskiego. W nagrodę otrzymali ciekawe nagrody książkowe i akcesoria komputerowe.
           Oto lista zwycięzców konkursu: I miejsce – Małgorzata Barczak, Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej, II miejsce – Klaudia Malik, Gimnazjum w Głogowie Małopolski, II miejsce – Natalia Świątek, Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej. Wyróżnienie otrzymali Mateusz Baran z Gimnazjum w Głogowie Małopolskim oraz Bartosz Fudali uczeń Gimnazjum w Głogowie Małopolskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Fotogaleria


Witamy Wiosnę

           Dnia 20.03.2015 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się na trzech lekcjach „Dzień Wiosny”. Hasłem wiodącym było bezpieczeństwo we wszystkich aspektach. Dzieci począwszy od przedszkola, aż do klasy 3 gimnazjum uczestniczyły w zabawach związanych z bezpieczeństwem. Dodatkowo uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum projektowali znaczek odblaskowy. Był też konkurs na najciekawszy strój wiosenny pod hasłem „Kolorowo odblaskowo”. Wszyscy biorący udział w zabawach mogli popisać się umiejętnością śpiewania, gdyż całe zespoły klasowe wykonywały piosenki, korzystając z karaoke. Myślimy, że organizacja tego dnia podobała się młodzieży, o czym świadczy ich zaangażowanie w konkursach. Do zobaczenia za rok.

Fotogaleria


Narty w Białce Tatrzańskiej

           14 marca zorganizowano wyjazd narciarski do Białki Tatrzańskiej. Bardzo dobre warunki do jazdy na nartach zjazdowych, są magnesem przyciągającym uczniów naszej szkoły do wyjazdów. Tradycyjnie wyjazd ogłoszono za bardzo udany. I tylko żal, że sezon zmierza ku końcowi.

Fotogaleria


Fizyka dla smyka

           W piątek 13 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach naukowych. Tematem przewodnim warsztatów był MAGNETYZM. Uczniowie podczas zajęć poznali rodzaje i zastosowanie magnesów w codziennym życiu oraz mieli możliwość przeprowadzenia wielu doświadczeń z ich użyciem. Warsztaty były dla dzieci nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą z dziedziny fizyki.

Fotogaleria


8 MARCA

           Dnia 9 marca w naszej szkole odbyła się audycją pt.: „Być kobietą ... ”, którą przygotowali uczniowie dla swoich koleżanek. Życzenia przeplatane piosenkami wysłuchała cała społeczność szkolna. Przygotowane słuchowisko bardzo się wszystkim podobało. Kobiety te duże i te małe były zadowolone słysząc tyle ciepłych życzeń płynących z ust występujących. W tym dniu nie zabrakło również drobnych upominków.

Fotogaleria


Pokaz czerpania papieru

           W czwartek 26 lutego uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z czerpania papieru.
Uczestnicy warsztatów zapoznali się z dziejami powstania papieru i początkami piśmiennictwa. Własnoręczne wykonali papier, zapoznali się ze sposobami znakowania papieru, w tym, z metodą odciskania pieczęci lakowych.
Każdy otrzymał czerpany przez siebie papier oraz papier czerpany ze swoim imieniem pisanym własnoręcznie gęsim piórem oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach z własnoręcznie odciśniętą pieczęcią lakową.
Uczestnictwo w warsztatach  nie tylko dało możliwość zapoznania się z metodą uzyskiwania papieru, lecz było również doskonałą zabawą.

Fotogaleria


Szkolny seans filmowy

          W środę 25 lutego odbył się w szkole popołudniowy seans filmowy. Kino adresowane było do wszystkich uczniów z naszej szkoły. Chętnych na film pt.„Samoloty 2” nie brakowało. Uczniowie licznie przybyli do szkoły i w przyjaznej atmosferze spędzili popołudniowy czas. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne seanse filmowe.

Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania

           W poniedziałek 23 lutego 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas II-III.
Konkurs był I etapem do IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Głównym jego celem było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, popularyzowanie literatury i rozwijanie twórczych talentów wśród dzieci.
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie: Aleksandra Bazan, Zuzanna Brózda, Aleksandra Poźniak, Szymon Miernik, Paweł Furman, Klara Neumann, Zuzanna Krzyśko, Karol Skroban, Jakub Bazan, Jakub Łyczko, Dominka Walczewska, Julia Mikluszka, Julia Pasternak, Jakub Dziedzic, Wiktoria Krzywonos.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!

Fotogaleria


Walentynki

           Zgodnie z tradycją naszej szkoły zorganizowane zostały szkolne Walentynki. W tym roku obchodzono je zaraz po zakończonych ferii zimowych w dniu 17.02.2015r. Najpierw odbyła się audycja radiowa dla uczniów szkoły podstawowej, a następnie dla gimnazjalistów, w której każdy mógł przesłać pozdrowienia i życzenia z tej okazji oraz wysłuchać dedykacji muzycznej. Zakończeniem obchodów nieco spóźnionego święta było wręczenie „Pocztą Walentynkową” kartek adresatom z życzeniami i drobnymi upominkami.

Fotogaleria


Wojewódzka Gimnazjada w narciarstwie biegowym

           Dzień po zawodach, w których rywalizowali uczniowie szkół podstawowych odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w narciarstwie biegowym. 18.02.2015r. Podczas zawodów naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. Męska drużyna w składzie: Mateusz Kuźniar, Witold Furman, Piwoński Bartłomiej, Michał Jaskuła zajęła XIII miejsce. Drużyna dziewcząt wystartowała w składzie: Patrycja Kołodziej, Bernadeta Biernat, Piwońska Wiktoria oraz Magdalena Furman. Uczniowie tak jak ich młodsi koledzy podsumowali wyjazd jako bardzo udany.

Fotogaleria


Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym

           W dniu 17.02.2015 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym. W zawodach wystartowała drużyna chłopców w składzie: Adam Balawender, Piotr Jaskuła, Piotr Tracz, Konrad Delikat, zajmując XI miejsce. Pomimo odległego miejsca od podium uczestnicy podsumowali wyjazd jako bardzo udany.

Fotogaleria


Projekt edukacyjny UNICEF
„Wszystkie kolory świata”

           W styczniu bieżącego roku szkoła wzięła udział w projekcie zorganizowanym przez Polski Komitet Narodowy „UNICEF”.
Idea projektu UNICEF polega na szyciu charytatywnych laleczek, a celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF.  W bieżącym roku zebrane środki zostaną przekazane na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.
W ramach akcji zorganizowany został również konkurs  na projekt najbardziej oryginalnej laleczki.
W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. W placówce koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Kowal.

Fotogaleria


Zajęcia podczas ferii

           W ramach współpracy z wolontariatem studenckim Projektor w Rzeszowie w czasie ferii zimowych odbyły się zajęcia artystyczne dla naszych uczniów. Podczas zajęć uczniowie mogli wzbogacać swój warsztat pracy, rozwijać zdolności manualne i plastyczne oraz pobudzać swoją wyobraźnię w tworzeniu strojów karnawałowych. Wolontariusze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, w tym różne konkursy, w których wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Fotogaleria


Zabawa karnawałowa w szkole

           Jedną z najbardziej lubianych imprez w naszej szkole są dyskoteki. Zakończony semestr oraz zbliżające się ferie zaaranżowały kolejną z nich. Impreza jak zwykle była fantastyczna. Każdy mógł poszaleć na parkiecie. W godzinach porannych uczniowie szkoły podstawowej w przebranich tanecznie spedzili czas w szkole. Wieczorne godziny należały do starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Podczas dyskoteki uczniowie reprezentowali najnowsze style tańca, inni podpierali ściany. Nie zabrakło jednak profesjonalnych tancerzy i zakochanych par. Ogólnie dyskoteka się udała i wszyscy byli zadowoleni.

Fotogaleria


„Po pierwsze Kubuś”

           W I semestrze uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Po pierwsze drugie śniadanie”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do spożywania zdrowego posiłku, jakim jest II śniadanie. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć projekt Manifestu II Śniadania pod hasłem „Drugie śniadanie nie musi dojrzewać”. W nagrodę za udział w konkursie uczniowie otrzymali Kubusiowe śniadaniówki na II śniadanie.

Fotogaleria


Dzień Babci i Dziadzia

           W dniu 27.01.2015r w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie zgromadzeni seniorzy obejrzeli występy swoich wnuków. Można było zobaczyć tańce, wysłuchać pięknych wierszy, życzeń i piosenek. Po występie wnukowie wręczyli ukochanym babciom i dzidziom własnoręcznie wykonane upominki.

Fotogaleria


Wspólne kolędowanie

           Za nami barwne Orszaki Trzech Króli, w domach powoli usychają choinki a w ZS w Wysokiej Głogowskiej postanowiono odnowić radość Bożego Narodzenia. Tradycją staję się uroczystość Wspólnego kolędowania. W niedzielne popołudnie 25 stycznia o godzinie 17 w sali gimnastycznej szkoły spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie i babcie oraz nauczyciele i absolwenci by śpiewać polskie kolędy oraz świąteczne piosenki. Podczas spotkania można było ponownie obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Niezwykle miłym akcentem było kolędowanie wraz z chórami Gloria oraz Wesoła Nutka pod kierunkiem pana Mirosława Szpyrki. Wszystkie zaprezentowane aranżacje wypadły przepięknie i wprowadziły wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.

Fotogaleria


Uroczyste wręczenie nagród

           W dniu 22 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursach: III Edycji Powiatowego Konkursu „List do Świętego Mikołaja” oraz Gminnym konkursie "Ortograficzny Omnibus 2015". Na uroczystość przyjechali nagrodzeni wraz z opiekunami. Przedstawienie w wykonaniu uczniów ZS w Wysokiej Głog. o tematyce ortografii połączonej z akcentami mikołajkami wszystkim bardzo się podobało. Nagrody wręczała pani dyrektor Jolanta Kwarta. Nastrój był podniosły i bardzo uroczysty. Laureaci otrzymali oprócz pamiątkowych dyplomów, książki oraz akcesoria komputerowe.
           Wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i obiecywali, że wezmą udział w następnej edycji konkursów.

Fotogaleria
Trening w Ustjanowej

           W dniu 17.01.2015 Uczniowski Klub Sportowy Iskra zorganizował po raz drugi wyjazd treningowy dla chętnych na nartach biegowych. W wyjeździe uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Uczestnicy podsumowali wyjazd jako bardzo udany.

Fotogaleria
Lekcja otwarta w klasie Ia i Ib

           W dniu 16 stycznia odbyła się lekcja otwarta wychowania fizycznego dla rodziców uczniów klasy Ia i Ib naszej szkoły. Podczas zajęć dzieci prezentowały różne ciekawe ćwiczenia i zabawy ruchowe na matach. Uczniowie wykonywali ćwiczenia w parach i z przyborami. Zgromadzeni licznie rodzice i dziadkowie z radością obserwowali zaangażowanie swoich pociech. Lekcja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu ”Mały mistrz”, w którym uczniowie klas pierwszych biorą udział.

Fotogaleria
Trening z Morskim Okiem w tle

           W dniu 10.01.2015 Uczniowski Klub Sportowy Iskra zorganizował wyjazd treningowy dla gimnazjalistów na nartach biegowych. Trasa sprawdzenia aktywności na nartach prowadziła od Palenicy Białczańskiej do schroniska nad Morskim Okiem. W okolicach wysokiej Głogowskiej śniegu brak. Zima nas nie rozpieszcza, za to w górach wręcz przeciwnie śniegu jest pod dostatkiem. Mimo zmęczenia i nie najlepszych warunków pogodowych wszyscy uczestnicy wyjazdu dotarli do schroniska. Po krótkim odpoczynku w nagrodę udało się 9km zjazdem na nartach zakończyć wyjazd.

Fotogaleria
Boże Narodzenie w szkole

           Boże Narodzenie to szczególny okres dla każdego z Nas. Atmosfera tych świąt sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy pierwszej gwiazdki, aby z najbliższymi zasiąść do wigilijnego stołu. Klimat Bożego Narodzenia dał się odczuć również w naszej szkole.
           Jak co roku i tym razem, tuż przed świętami, odbył się w ZS w Wysokiej Głogowskiej uroczysty apel. Uczniowie przedstawili program artystyczny, który nagrodzono gromkimi brawami. Spotkanie zakończyło się wspólnym łamaniem opłatkiem, składaniem życzeń i śpiewem kolęd. Po zakończeniu kolędowania uczniowie, którzy brali udział w (grudniowych) konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po ich rozdaniu wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na klasowe wigilijki.

Fotogaleria
Najpiękniejsza Choinka

           W grudniu w naszej szkole odbyły się liczne konkursy świąteczne. W śród nich, dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na wykonanie Choinki . Uczniowie, wykazali się pomysłowością i starannością. Celem konkursu było upowszechnienie zwyczaju zdobienia mieszkań, ręcznie wykonanymi ozdobami.
           Jury wyróżniło następujące prace uczniów:
Choinka – praca przestrzenna
Nagroda równorzędna: Mikołaj Zawiło kl.Ib, Marta Sądy kl.Ib, Jakub Siłka kl. Ib, Gabriela Nykiel kl.Ia, Julia Węglowska kl.Ia, Jan Szczygieł kl.III, Wiktoria Krzywonos kl. III
Wyróżnienie: Justyna Arczewska kl.Ia, Weronika Madej kl.Ia, Magdalena Świątek kl.Ia, Jan Mroczek kl.Ib, Hubert Szczygieł kl.Ia, Patryk Bazan kl.III, Kacper Micał kl.III,
Choinka – praca płaska
Nagroda równorzędna: Julia Furman kl.Ia, Aleksandra Malec kl.Ib, Julia Mikluszka kl.III
Wyróżnienie: Katarzyna Tracz kl. Ia, Jakub Dziedzic kl.III, Michał Grabski kl.III, Magdalena Szymańska kl.III
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

Fotogaleria
Mikołaj w szkole

           W piątek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał uczniów oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w  pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w  renifery. Wśród uczniów panowało zdziwienie że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
           Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Fotogaleria
Gminna gimnazjada

           28 listopada uczniowie klasy III gimnazjum reprezentowali nasze gimnazjum w trakcie Gminnej Gimnazjadzie Młodzieży, która w tym roku odbyła się w Zespole Szkół w Głogowie Małopolskim.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z różnych dziedzin wiedzy i rywalizowali w konkurencjach sportowych. Ocenie podlegał również doping oraz prezentacja na temat zdrowego żywienia. Scenka, przygotowana przez trzecioklasistów, podobała się zarówno członkom jury jak i uczniom innych szkół. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli I miejsce, a w nagrodę wezmą udział w zajeciach integracyjnych na kręgielni w Rzeszowie.Dyskoteka andrzejkowa

           27 listopada samorząd uczniowski zorganizował z okazji zbliżających się "Andrzejek" dyskotekę, na której uczniowie miło i sympatycznie spędzili czas.
           Jak mówi stare przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.

Fotogaleria
"Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej"

           W dniu 28.11.2014r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Celem konkursu było: wychowanie patriotyczne młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, przywrócenie zbiorowej pamięci o polskich pieśniach patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju. Uczennice naszej szkoły: Anna Krzyśko, Weronika Tarnowska, Anna Wepsięć i Maja Czyżewska zaprezentowały swój repertuar. W kategorii solista, uczennica Anna Krzyśko zajęła I miejsce, a Weronika Tarnowska III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

"Za wolność... dziękujemy"

           W niedzielne popołudnie, 23 listopada, w murach Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się „Wieczór pieśni patriotycznej”. Na wspólnym śpiewaniu spotkali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci, chór „Gloria” oraz zaproszeni goście. Patriotycznemu repertuarowi, w zadumie, przysłuchiwała się publiczność. Na widowni nie zabrakło rodzin z dziećmi, babć, dziadków i wnucząt oraz miejscowej młodzieży.
           W nastrojowej scenografii, przy blasku świec, artyści oddali hołd walczącym za naszą Ojczyznę. W trakcie występu usłyszeć można było utwory: „Dziś idę walczyć - Mamo!”, „Ja to mam szczęście”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Nie masz nad Leguna” czy „Wolność”. W aranżacji instrumentalnej wysłuchano kompozycji m.in. utworu „Polskie kwiaty”. Nie zabrakło również wzniosłych wierszy. Pięknie deklamowane utwory, okazywały szacunek i dziękowały za wolność, którą cieszymy się każdego dnia.

Fotogaleria
"Dlaczego opłaca się znać reguły ortograficzne? "

           Z troski o czystość, poprawność i piękno języka polskiego, a konkretnie - języka naszych uczniów, odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego pt. „ Ortograficzny Omnibus”. W dniach 18 oraz 20 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej do walki o miano znawcy ortografii stanęli uczniowie z naszej gminy.
           Znajomość języka to nie tylko umiejętność mówienia, ale co ważniejsze, poprawność pisania, która sprawdza się nie tylko podczas dyktand, ale również w codziennym życiu , bo przecież inteligentni ludzie piszą bezbłędnie. Tekst, w którym są błędy, nie może być traktowany poważnie, nawet jeśli będą w nim najmądrzejsze i najciekawsze informacje. Jeśli piszesz poprawnie, dajesz do zrozumienia swoim czytelnikom, że są dla ciebie ważni.
           Duża wiedza reguł ortograficznych przyniosła zwycięstwo:
Szkoła Podstawowa: I miejsce Piotr Rębisz – Zespół Szkół w Budach Głogowskich, II miejsce Joanna Sołtys- Szkoła Podstawowa w Stykowie, III miejsce Natalia Sokołowska – Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz Agnieszka Łyżniak – Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim. Wyróżnienia otrzymały Daria Podgórska- Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz Alicja Kopeć- Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim
Gimnazjum: I miejsce Martyna Poręba- Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, II miejsce Aleksandra Guzior- Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, III miejsce Hubert Haracz- Zespół Szkół w Przewrotnem. Wyróżnienia otrzymali: Michał Sarna- Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, Joanna Wisz- Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, Klaudia Rogala - Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, Agnieszka Orzech- Zespół Szkół w Przewrotnem
           Gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 20.01. 2015 roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. (AI, EK)

O mały włos ...

           Informujemy, iż 12 listopada drużyna z klasy I gimnazjum naszej szkoły brała udział w Wojewódzkim Półfinale Gimnazjady w badmintonie. Paweł Nowak, Piotr Nowak, Michał Jaskuła, Witold Furman po bardzo dobrym występie w/w. zawodach oraz po zaciętej walce drużynowo zajęli V miejsce. Różnica w ilości wygranych setów spowodowała, że drużyna nie awansowała do zawodów wojewódzkich.11 Listopada - Święto Niepodległości

"W historii Polski, tak się składa... Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada - Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości."

           Chcąc uczcić kolejną rocznicę 7 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystej akademii. W oprawie muzycznej przybliżono odległe czasy historii roku 1918. Przypominając, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Nastroju dodawała rzeczowa i konkretna dekoracja utrwalająca barwy i symbole narodowe.
           11 listopada na Głogowskim Rynku odbyły się Gminne Uroczystości, w których brali udział przedstawiciele naszego samorządu uczniowskiego. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. Oddajemy hołd tym, którzy polegli za naszą ojczyznę.


Fotogaleria
Moja kochana Ojczyzna ...

           Dnia 5 listopada odbył się w Zespole Szkół w Przewrotnem pod patrontem Burmistrza Głogowa Małopolskiego Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem "Moja kochana Ojczyzna". Uczennica klasy IV Maja Czyżewska zajęła I miejsce w kategorii muzycznej - dla uczniów kl. IV - VI. Maja wykonała pieśń patriotyczną " Hej strzelcy wraz". Gratulujemy.

Mały Mistrz

           Korzystając z dobrej jesiennej pogody i uczniowie na świeżym powietrzu zdobywali sprawność małego piłkarza.

Spotkanie w Domku Myśliwskim

           W ramach realizacji programu ekologiczno- przyrodniczego „ŚPIEWAJĄCA WIEŚ. KRAINA BOCIANA CZARNEGO” uczniowie zostali zaproszeni przez Towarzystwo Myśliwych do Domku Myśliwskiego w Wysokiej Głogowskiej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II, III i IV - laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę zbierając kasztany i żołędzie”. Myśliwi zapewnili dzieciom liczne atrakcje takie jak: pokaz psów myśliwskich, kiełbaski z grilla, słodycze, spacer po lesie (połączony z oglądaniem siedliska bobrów oraz paśników). Najważniejszym punktem programu było uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Przedstawiciele klas odebrali dyplomy i słodkie upominki z rąk p. Józefa Plisia (organizatora spotkania) oraz p. dyrektor Jolanty Kwarty. Wśród zaproszonych gości byli min. ks. proboszcz Zbigniew Gargaś, pani sołtys Zofia Tracz, członkowie koła łowieckiego (między innymi p. Sabina Ślęzak- Barczak oraz p. Nykiel, którzy zadbali o poczęstunek dla naszych uczniów). Bardzo serdecznie dziękujemy Towarzystwu Myśliwych za wspaniałą gościnę i niezapomniane wrażenia.


Fotogaleria
Warsztaty w świetlicy szkolnej

           28.10.2014 r. gościliśmy w świetlicy wychowawczynie i uczniów ze świetlicy szkolnej z ZS w Głogowie Młp. Panie: Teresa Nowicka i Jolanta Sala poprowadziły warsztaty pt. „Jesień w papierowym ogrodzie”, podczas których pokazały dzieciom, jak wykonać słoneczniki z papieru. W zajęciach wzięła udział liczna grupa podopiecznych z naszej świetlicy. Dzieci pod czujnym okiem pań wychowawczyń wykonały najpierw pojedyncze elementy- płatki kwiatów, które następnie zostały połączone w całość. Dzięki wspólnej pracy powstały wspaniałe słoneczniki, które mogą podziwiać wszyscy bywalcy świetlicy.


Fotogaleria
Dzień Seniora

           W dniu 26.10.2014 roku w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbył się "Dzień Seniora" organizowany przez panią sołtys Zofię Tracz oraz tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
           Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej, którzy żartem, piosenkę i skeczami umilali czas zebranym. Wszystko odbywało się w formie biesiady rodzinnej, prowadzonej przez panią Elżbietę Kaszubę. Później wystąpił Zespół Ludowy, który po obiedzie śpiewem bawił seniorów i gości.
           Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, radni pan Mieczysław Baran i pani Maria Drzał, pan Aleksander Jurek - przewodniczący Rady Miasta, pani Jolanta Kwarta - dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej, pan Dariusz Lewandowski - Socha - dyrektor Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, pani Anna Kopeć - dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki w Głogowie Małopolskim, pani Monika Bernat - dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim, pan Stanisław Pado - prezes Banku Spółdzielczego w Głogowe Małopolskim oraz strażacy.

Fotogaleria
Szkolny seans filmowy

           W środę 22 października w szkole odbył się popołudniowy seans filmowy. Kino adresowane było do wszystkich uczniów szkoły podstawowej z naszej szkoły. Chętnych na film pt.„Rio 1” nie brakowało. Pomimo pochmurnej pogody uczniowie licznie przybyli do szkoły. Wszyscy miło i w przyjaznej atmosferze spędzili popołudniowy czas. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne seanse filmowe.

Fotogaleria
Pierwsze sukcesy wojewódzkie

           Dnia 19 października 2014 roku uczennica klasy IV SP Wiktoria Kondras wraz z opiekunką Panią Hanną Rzeszutek uczestniczyły w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „DOBRZE JEST DZIĘKOWAĆ PANU I ŚPIEWAĆ IMIENIU TWEMU, O NAJWYŻSZY”. W kategorii solista Wiktoria zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie uczniów z pisarką panią Renatą Piątkowską

           W dniu 17. 10. 2014 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VI z pisarką panią Renatą Piątkowską, autorką utworów: „Wszystkie moje mamy”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby ja jajko mogło mówić'”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Najwierniejsi przyjaciele”, „Mruk”, „Zbój”. Odbyło się ono w ramach współpracy z Gminną Biblioteką w Głogowie Młp. Na spotkaniu pisarka pani Renata Piątkowska opowiadała o swoich książkach. Szczególną uwagę poświęciła pozycji „Wszystkie moje mamy”. Utwór prezentuje postać Ireny Sendlerowej i jej pomocy, która była skierowana na znalezieniu domów dla dzieci z getta. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, że pani Irena uratowała 2 500 żydowskich dzieci. Za swoją działalność otrzymała medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Opowieści o niezwykłej kobiecie potwierdzane były fragmentami książki „Wszystkie moje mamy”, które prezentowała autorka i towarzysząca jej lektorka. Po wystąpieniu autorki uczniowie odpowiadali na jej pytania, a później sami je zadawali. Zaproszona pisarka chętnie na nie odpowiadała. Na zakończenie spotkania pani Renata Piątkowska rozdała autografy. Uczniowie mogli także obejrzeć książki jej autorstwa.Święto Patronów Szkół i Dzień Edukacji

           14 października był wyjątkowo uroczystym dniem w naszej szkole, bowiem obchodziliśmy potrójne święto: Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patronów Szkół oraz otwarto wystawę inaugurującą program ekologiczno-przyrodniczy „Śpiewająca wieś. Kraina bociana czarnego”.
           Po uroczystej mszy świętej wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować ten dzień. Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście. Wśród przybyłych znaleźli się emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców i jej zastępczyni, pani sołtys wraz z radnymi wsi, a także przedstawiciele Koła Łowieckiego „Towarzystwa Myśliwych” w Rzeszowie.
           Zgromadzonych powitała pani Barbara Furman w zastępstwie pani dyrektor Jolanty Kwarty, która w tym czasie odbierała nagrodę przyznaną przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Pani Barbara złożyła serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud jaki wkładają w wychowanie dzieci i młodzieży oraz życzyła sukcesów w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Po licznych przemówieniach przybyłych gości i ciepłych słowach skierowanych do grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów nastąpiła część artystyczna. Na początku uczczono pamięć patronów szkoły - św. Jana z Kęt i św. Jana Pawła II. Druga część akademii dedykowana była głównie nauczycielom. Po emocjonującej uczcie artystycznej uczniowie z klas I-III oraz gimnazjaliści spotkali się ze swoimi wychowawcami, natomiast uczniowie klas IV- VI wzięli udział w otwarciu wystawy przyrodniczej. Po oficjalnym otwarciu kącika przyrody uczniowie oraz zaproszeni goście obejrzeli ekspozycję, której główną atrakcją był bocian czarny – eksponat wypożyczony z muzeum PZŁ, a także budki lęgowe, które zostaną zawieszone na terenie naszej wsi. Jeszcze tego samego dnia na witrynie Radia Rzeszów można było znaleźć artykuł o nawiązującej się współpracy myśliwych z naszą szkołą.

Fotogaleria                      Fotogaleria
XIV Dzień Papieski...

           12 października 2014 r. w całej Polsce obchodzono XIV Dzień Papieski „Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Wolontariusze z klasy I gimnazjum naszej szkoły również kwestowali, pod opieką pani Elżbiety Kaszuby.
Zebrane pieniądze zostały przekazane do głównego sztabu w Rzeszowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
           Podczas uroczystych Mszy poruszano temat świętości. Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, czasem co prawda nie wprost, ale niezwykle pożądanym. Niektórzy zdają się nie interesować świętością w ogóle, czasem odrzucają ją jako niemożliwą do osiągnięcia lub nawet nikomu niepotrzebną. Tolerują świętość o tyle, o ile dotyczy ona pragnień innych.

Pasowanie Pierwszoklasistów

W dniu 8 października 2014 r. o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta akademia, podczas której 30 dzieci z pierwszych klas oficjalnie stało się uczniami. Po obejrzeniu pięknego programu artystycznego w wykonaniu pierwszoklasistów nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor Jolanta Kwarta dokonała aktu pasowania. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baj, który wręczył pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i życzył im samych sukcesów na nowej, uczniowskiej drodze życia. Gościliśmy również Panią Sołtys wsi Wysoka Głogowska Zofię Tracz, która jak co roku z radością przekazała dzieciom skromne upominki. Rada Rodziców również przygotowała prezenty: słowniczki ortograficzne oraz rogi obfitości. Po zakończeniu części oficjalnej Uczniowie ze swoimi Rodzicami oraz zaproszonymi Gośćmi udali się do sali lekcyjnej, gdzie czekał na nich poczęstunek. Pyszne ciasta przygotowane przez mamy uczniów wszystkim smakowały. Dzieci spędziły swoje święto w miłej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. W tym roku klasy pierwsze w Szkole Podstawowej w Wysokiej Głogowskiej liczą po 15 uczniów, co stwarza świetne warunki do edukacji, tym bardziej, że sala lekcyjna została odnowiona i wyposażona w pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt multimedialny.
Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom z naszej gminy sukcesów w nauce i pomyślności.

Fotogaleria
Konkurs „Zdrowe warzywa i owoce”

Głównym celem konkursu jest rozwijanie kreatywności dzieci w wieku wczesnoszkolnym, promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia, promowanie otwartości na nowe przeżycia i stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieci. Wiecej informacji w regulaminie konkursu
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, pod hasłem „Kto czyta książki, żyje podwójnie” w bibliotece naszej szkoły organizujemy konkursy:
Plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa "- dla uczniów klas I-III szkoły
Plastyczno-literacki „Dalsze losy Merry i Kewina w komiksie” na podstawie książki F. Burnett „Tajemniczy ogród” – dla uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej
Literacki: „Jeden rozdział z mojego życia” – opowiadanie – dla uczniów klas gimnazjalnych

Dzień Chłopaka w klasie II SP

We wtorek 30 września w klasie II było gwarno i wesoło. Z okazji Dnia Chłopaka Panowie otrzymali laurki wykonane własnoręcznie przez dziewczynki oraz słodki upominek. Wszystkim naszym chłopcom życzyliśmy dużo uśmiechów, radości i sukcesów w nauce.

Fotogaleria
Spotkanie z panią policjantką

W ramach współpracy z rodzicami już po raz drugi w bieżącym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkoły rodzica, który zapoznał uczniów klas I-III z wykonywanym zawodem. Tym razem gościliśmy policjantkę Panią Annę Czarnotę, mamę uczennicy klasy II. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą policjanta. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film „Bezpieczna droga do szkoły”, a na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał policyjne serduszko, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie się w życie szkoły oraz edukację najmłodszych.

Fotogaleria
Wycieczka - Aktywna Kielnarowa

W sobotę 27 września uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce Aktywna Kielnarowa. Po przyjeździe do Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej dzieci miały okazję podziwiać malownicze krajobrazy Pogórza Dynowskiego uczestnicząc w wycieczce po okolicy. Kolejną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie minizoo i dokarmianie zwierząt. W ofercie znalazły się również przejażdżki konne. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom „Aktywnego ucznia” oraz regenerowali siły przy wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasy. Wycieczka realizowana była w ramach programu innowacyjnego „Zdrowo zajadamy i aktywnie się ruszamy”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą przygodę, dobry humor i zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.


Fotogaleria
Wybory Samorządu Uczniowskiego

           W dniu 22 września 2014r. w ZS w Wysokiej Głogowskiej przeprowadzono wybory prezydium szkolnego samorządu uczniowskiego. W wyborach wzięli udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Do głosowania przystąpiło 139 chętnych uczniów. W tajnym głosowaniu wybrano niestepujących przedstawicieli: Przewodniczącą Zespołu Szkół została Joanna Wisz. W pracy pomagać jej będą Anna Krzyśko z gimnazjum oraz Martyna Kowalik ze szkoły podstawowej. Opiekunkami samorządu zostały panie Joanna Bujak i Małgorzata Wąsik.Fotogaleria
Akcja sprzątanie świata

           Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, której celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy stanu i ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie zakasali rękawy i zabrali się za zbieranie śmieci m.in. w okolicach szkoły. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!


Fotogaleria
Szkolni stypendyści

           11 września br. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Głogowa Młp. dla młodzieży, która w minionym semestrze osiągnęła najlepsze wyniki w nauce, działalności sportowej i artystycznej. Stypendia otrzymało 21 uczniów naszej szkoły. Wysokość stypendium wynosi: w szkole podstawowej 200 zł na semestr, w gimnazjum 300 zł na semestr, w liceum od 500 zł na semestr. W uroczystości wręczenia stypendiów, oprócz stypendystów, udział wzięły władze gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice. Podczas uroczystości gościnnie wystąpił pan Robert Borkowski - głogowski historyk, który przedstawił historię Głogowa Małopolskiego.


Fotogaleria
Wywiadówki czas zacząć

           10 września w naszej szkole odbyła się wywiadówka, na której rodzice zostali zapoznani z ważnymi informacjami dotyczącymi pacy szkoły oraz edukacji ich dzieci. Pani dyrektor poinformowała zebranych o liczbie uczniów uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do naszej szkoły oraz o godzinach kursów autobusów dowożących dzieci. Przypomniała termin dyżurów nauczycieli. Przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz sprawdzianu po klasie VI, jednocześnie podając terminy obowiązujące w bieżącym roku szkolnym. Ponadto rodzice zostali zaznajomieni z wynikami ankiet, które zostały przeprowadzone wśród rodziców w przedszkolu (analiza działań nauczycieli w zakresie włączania rodziców w działalność przedszkola) oraz szkole podstawowej i gimnazjum (poziom zaangażowania rodziców w życie szkoły, oczekiwania i możliwości rodziców, co do spotkań z wychowawcami i nauczycielami). Rodzice zostali zaznajomieni z tematyką programu wychowawczego i profilaktycznego szkoły oraz poinformowani o realizownych projektach finansowanych przez ROPS w Rzeszowie, w których uczestniczyć będą uczniowie naszej szkoły. Po spotkaniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami, gdzie między innymi zostały wybrane trójki klasowe.


Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

           5 września br. na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Głogowie Małopolskim odbyło się po raz kolejny spotkanie z najmłodszymi uczniami z naszej gminy, które miało na celu zaznajomienie ich z przepisami ruchu drogowego. W ramach działań pierwszoklasistom wręczono elementy odblaskowe, pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu oraz omówiono zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Pogadanki przeprowadzili policjanci z Komisariatu w Głogowie Młp. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali dla uczniów szkolenie i konkurs z wykorzystaniem Rowerowego Toru Przeszkód
Po szkoleniu dzieci wraz z opiekunami odwiedziły ratusz, gdzie spotkały się z Burmistrzem Głogowa Młp. Panem Pawłem Bajem oraz spacerowały po głogowskim rynku.


Fotogaleria
Apel

           3 września na sali gimnastycznej odbył się krótki apel na którym pani pedagog przedstawiła uczniom informacje dotyczące udziału w projektach i poprosiła uczniów o zaangażowanie. Pani dyrektor przypomniała uczniom o dyscyplinie obowiązującej podczas ważnych szkolnych uroczystości, a także na terenie podwórka szkolnego oraz podczas przerw. Poinformowała uczniów, iż osobiście odpowiadają za przyniesiony do szkoły sprzęt (rowery, tablety, smartphony itp.)
Wakacyjne remonty w szkole

           Aby uczniowie mogli w nowym roku szkolnym 2014/2015 pracować w przyjaznej, miłej atmosferze, w naszej szkole trwały remonty z funduszy przeznaczonych na ten cel przez organ prowadzący. Dzięki nim sala nr 21 (klasopracownia języka polskiego) oraz sala nr 2 (pracownia fizyczno-chemiczna) zyskały nowy blask. W obu wymieniono parkiet na wykładzinę PCV i pomalowano ściany na pastelowe kolory. Zmiany objęły również salę pierwszoklasistów, która została w pełni przygotowana do potrzeb najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. W remonty zaangażowała się jak co roku Szkolna Rada Rodziców, z funduszy której, odnowiono lamperie na korytarzach w budynku gimnazjum. Zabiegi te miały na celu, polepszenie komfortu pracy uczniom i nauczycielom.

Fotogaleria
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

           Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wysokiej Głogowskiej, którą odprawił ksiądz katecheta. Po mszy świętej uczniowie i nauczyciele oraz poczty sztandarowe, udali się do szkoły na apel.
           Po przybyciu wszystkich na salę, uroczyście wprowadzono sztandary szkół i odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
           Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, zwłaszcza tegorocznych pierwszoklasistów i poinformowała o ważnych sprawach związanych ze szkołą. Przywitała nauczycieli i przedstawiła nowuch nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole w zastępstwie. Do szkoły w tym roku zawitli pani Anna Inglot nauczycielka języka polskiego, pani Hanna Rzeszutek nauczycielka muzyki, pani Anna Kornatowska-Grzywacz nauczycielka przedszkola oraz ksiądz katecheta Rafał Dziedzic.
Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego swoją osobą zaszczyciła nas przewodnicząca rady rodziców pani Magdalena Ślęzak-Grabska.
           Po głównej części uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.

Fotogaleria