W Y D A R Z E N I A


Konkursy ekologiczne

           Już po raz szósty Zespół Szkół w Budach Głogowskich był organizatorem dwóch gminnych konkursów ekologicznych pod wspólnym tytułem „Moja gmina – to czyste powietrze, zdrowa woda i otaczająca nas przyroda”. Patronat nad konkursami objęli Burmistrz Głogowa Małopolskiego i Nadleśnictwo Głogów Małopolski.
Jeden z konkursów rozgrywany był w kategorii plastycznej i adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Uczestnicy konkursu w swoich pracach plastycznych mieli przedstawić swoją miejscowość lub miejsce w gminie, które bardzo się im podoba i wyróżnia się od innych miejsc czystym powietrzem, czystą wodą i otaczającą przyrodą.
Sprawdzenie wiadomości odbyło się za pomocą testów opracowanych dla dwóch kategorii wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.
W kategorii klas IV– VI Szkoły Podstawowe w konkursie plastycznym III miejsce zdobyła – Wioletta Kubicz
W konkursie wiedzowym w kategorii klas IV– VI Szkoły Podstawowe: Wyróżnienie zdobyła – Patrycja Bułaś z klasy VI a w kategorii klas I – III Gimnazjum II miejsce zdobyła – Patrycja Kubicz z klasy IIIg . Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Fotogaleria


Piknik Rodzinny

           Organizowany raz do roku Piknik Rodzinny – to impreza dla wszystkich mieszkańców Wysokiej Głogowskiej, mająca na celu integrację mieszkańców ze społecznością szkolną. W tym roku impreza pełna rodzinnego ciepła i atrakcji dla najmłodszych oraz towarzyszących im rodziców odbyła się po raz pierwszy na terenie szkoły. Przez niemal cały dzień, 4 czerwca, odbywały się liczne konkursy, gry, zabawy sportowe i mecze oraz występy i pokazy. Obejście szkoły w tym dniu zamieniło się w bajkowy park rozrywki. Więcej informacji w materiale fotograficznym.


Fotogaleria


UCZNIOWIE ZS W WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ
LAUREATAMI KONKURSU PAPIESKIEGO

           18. maja 2017r. w Domu Parafialnym w Rudnej Wielkiej, odbyło się rozstrzygnięcie Gminno - Parafialnego konkursu Papieskiego "Od Lolka do św. Jana Pawła II". Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III - praca plastyczna, kl. IV-VI - test wiedzy o życiu św. Jana Pawła II. W kategorii klas młodszych II miejsce zajął Filip Kościelny, w kategorii klas starszych II miejsce zajęła Hania Mazur, a III miejsce - Dominika Walczewska. Serdecznie gratulujemy!

Wojewódzki Turniej BRD

           Dnia 16 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ustianowej Górnej odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do turnieju przystąpiło 23 drużyny (92 uczestników) ze wszystkich powiatów  województwa podkarpackiego. Powiat rzeszowski reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Furman, Zuzanna Guz, Piotr Tracz oraz Zuzanna Zaremba. Walka o podium była bardzo zacięta. Uczniowie wykonywali zadania sprawnościowe na torze przeszkód, jeździli w ruchu ulicznym po miasteczku ruchu drogowego, rozwiązywali testy dotyczące znajomości przepisów, a także udzielali pierwszej pomocy poszkodowanej osobie w wypadku komunikacyjnym. Po kilkugodzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki. Reprezentanci naszej szkoły zajęli drużynowo XIII miejsce. Cieszymy się i wierzymy mocno, że w przyszłym roku szkolnym będziemy reprezentować gminę Głogów Młp. na szczeblu powiatowym, a następnie Powiat rzeszowski w finale wojewódzkim turnieju.

Dzień pełen atrakcji dla uczniów
z projektu „WG speaks English”

           W dniu 16 maja 2017 roku grupa 13 uczniów, którzy uczestniczą w projekcie językowym „WG speaks English” wraz z dwójką swoich kolegów, spędziła w Rzeszowie dzień obfitujący w różne atrakcje. Pierwszą z nich była niewątpliwie wycieczka po zakamarkach siedziby TVP Rzeszów. Wejście do budynku stacji telewizyjnej, który można zwiedzać tylko w grupach zorganizowanych, był nie lada gratką. Pracownicy stacji telewizyjnej oprowadzili uczniów po najważniejszych pomieszczeniach. Można było zobaczyć archiwum, w którym przechowywane są kopie programów telewizyjnych z okresu ostatnich dziesięcioleci. Pracownica archiwum opowiedziała o rodzajach nośników oraz metodach archiwizowania. Następnie pan Waldemar Bieniek oprowadził uczniów po reżyserce, pozwolił im dotknąć różnych elementów wyposażenia oraz omówił zadania stojące przed pracownikami technicznymi TVP. Ostatnim pomieszczeniem, do którego zajrzeli uczniowie było studio nagraniowe. W studiu uczniowie sprawdzali, jak obsługuje się kamery lub jak działa prompter. Patrycja Bułaś i Maja Czyżewska spróbowały swoich sił w roli pogodynek, a Ola Nowak i Konrad Delikat z werwą prowadzili wydanie programu informacyjnego. Ale to nie był koniec atrakcji. Na uczniów czekała już projekcja filmu „Strażnicy Galaktyki 2”, który dostarczył dużej porcji rozrywki, wzruszeń i humoru. Po filmie uczniowie coś przekąsili w restauracji McDonald’s i nabrali siły, żeby przespacerować się na rzeszowski Rynek, gdzie zwiedzili Trasę Podziemną w specjalnie przygotowanej wersji anglojęzycznej. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domów.


Fotogaleria


TRZECI ZESPÓŁ W WOJEWÓDZTWIE

           29. kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie, odbyły się VII Podkarpackie Mistrzostwa Formacji Tanecznych PIRUET. W Konkursie udział wzięło ponad 1000 tancerzy. Zespoły prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych. Ogromny sukces odniosły tancerki Zespołu Tańca Nowoczesnego FENOMEN MINI z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej, które w kategorii wiekowej 7 - 10 lat, zajęły III miejsce, prezentując układ, pt. "Roztańczony poligon". Grupa od sześciu lat ćwiczy w ZS w Wysokiej Głogowskiej, zarażając pasją do tańca dzieci z całej gminy. Choreografem zespołu jest Pani Małgorzata Kościelna. Mocno trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych konkursach tanecznych!!!

Zdrowe - nietrudne
Ogólnopolski Program Edukacyjny

           W ramach programu Zdrowe - nietrudne uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej samodzielnie przygotowali II śniadanie – pyszne, wiosenne kanapki. Celem zajęć było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz propagowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego należy jeść pierwsze i drugie śniadanie oraz nauczyły się skomponować pełnowartościowe kanapki wykorzystując odpowiednie produkty. Ponadto uczniowie klasy II wykonali makietę piramidy żywności. Finałem zajęć było wspólne śniadanie.


.


Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

           28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, będący montażem słowno-muzycznym. Krótka inscenizacja przeplatana patriotycznymi pieśniami i tańcem nawiązała do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Fotogaleria


Dzień z Angielskim – odsłona druga

           22 kwietnia 2017 roku w naszej szkole spotkało się 14 uczniów realizujących projekt z języka angielskiego „WG speaks English” z 12 rówieśnikami z Zespołu Szkół w Przewrotnem. Zajęcia językowe, łączące ruch, śpiew, humor i język angielski ponownie poprowadzili studenci działający w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” wraz z koordynatorką panią Wiolettą Pępek. Uczestnicy Dnia z Angielskim wzięli udział w trzech 60 – minutowych blokach zajęć wypełnionych różnorodnymi zadaniami, które miały na celu przełamać barierę językową, zachęcić do mówienia w języku angielskim i zintegrować uczniów z obydwu szkół. Wszyscy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy. Nasi uczniowie wręczyli prowadzącym zajęcia bawełniane torby, które sami wcześniej własnoręcznie ozdobili rysunkami i napisami w języku angielskim. Ponownie nie zawiedli rodzice, którzy przygotowali napoje, smaczne kanapki oraz pachnące wypieki.


Fotogaleria


Trzy stany skupienia
warsztaty fizyczne dla uczniów SP

           Podczas gdy uczniowie trzeciej gimnazjum trudzili się z zadaniami egzaminu gimnazjalnego, uczniowie klasy drugiej gimnazjum przeprowadzili warsztaty dydaktyczne z fizyki dla uczniów szkoły podstawowej. Zamiast spędzać czas przed komputerem lub telewizorem wspólnie z młodszymi kolegami przeprowadzili doświadczenia, w których materia zmieniała swój kształt w zależności od jej podstawowych właściwości fizycznych. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, a jak wyglądały stanowiska laboratoryjne? – zapraszamy do fotogalerii.

Apel Wielkanocny

           Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji.
           Dnia 12.04.2017 r. odbył się w naszej szkole apel świąteczny z okazji Wielkiej Nocy. Tegoroczną uroczystość umiliły śpiewy, recytowane wiersze oraz tradycje związane z Wielkanocą w różnych krajach świata. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli życzenia pracownikom szkoły na ręce pani dyrektor. Również i pani dyrektor życzyła wszystkim radosnych świąt, a uczniom klasy III powodzenia na egzaminie.


Fotogaleria


Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

           W kwietniu odbył się Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zawodach wzięli udział wszyscy uczniowie z terenu Gminy Głogów Młp. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły zajęli następujące lokaty:
- Szkoła podstawowa: XIII miejsce Konrad Delikat oraz XIV miejsce Wiktor Rzucidło;
- Gimnazjum: IV miejsce Gabriel Bułaś, VI miejsce Jakub Nabożny, IX miejsce Kacper Ślęzak, X miejsce Adam Balawender oraz XII miejsce Artur Migut.
Gratulujemy.


Fotogaleria


Gminny Konkurs Wiedzy o Australii
„The Australian Challenge”

           W piątek 7 kwietnia 2017 roku mury naszej szkoły gościły uczniów czterech gimnazjów z terenu gminy Głogów Małopolski, reprezentujących swoje szkoły w finale Gminnego Konkursu Wiedzy o Australii „The Australian Challenge”. W konkursie wzięło udział 12 gimnazjalistów, którzy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu geografii, historii oraz polityki tego kraju. W finale konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi i wszyscy uzyskali bardzo wysokie wyniki.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Julia Nabożna , Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej
II miejsce – Tomasz Grzywacz , Zespół Szkół w Budach Głogowskich
III miejsce – Balbina Baran, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim
Wyróżnienie – Patrycja Kubicz, Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej oraz Katarzyna Ząbczyk , Zespół Szkół w Budach Głogowskich
Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody – karty prezentowe sklepu Empik zakupione ze środków Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski, pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego ufundowane przez wydawnictwo Pearson oraz gadżety reklamowe przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Głogów Małopolski. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom opiekunom.

Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasach II i III SP


           W piątek 7 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs dla klas II i III – Mistrz Tabliczki Mnożenia. Do konkursu przystąpiło 20 najlepszych uczniów, którzy biegle opanowali tabliczkę mnożenia. Zadanie konkursowe polegało na jak najszybszym i prawidłowym dobraniu odpowiedniej karty z wynikiem do działania.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie:
z klasy IIa: Milena Bereś, Michał Pękala, Amelia Rogala, Maciej Furman oraz Dawid Kłonicki,
z klasy II b: Anna Kramarz, Krzysztof Kołcz, Maksymilian Brzozowski, Adam Wąs oraz Witold Krzysko,
z klasy IIIa: Marcel Wesół, Magdalena Świątek, Weronika Madej, Julia Furman oraz Julia Węglowska,
z klasy IIIb: Zuzanna Kłonicka, Małgorzata Czyżewska, Adrian Kużdżał, Bartłomiej Szala oraz Jakub Siłka.
MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA w bieżącym roku szkolnym został w klasach II Adam Wąs z czasem 3:58, a w klasach III Jakub Siłka z czasem 6:03. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Moja zakładka do książki

           "Moja zakładka do książki" to konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
KLASY I-III
I miejsce Łukasz Szarejko kl. I i Natalia Węglowska kl. IIa
II miejsce Amelia Rogala kl. IIa
III miejsce Gabriela Nykiel kl. IIIa
WYRÓŻNIENIE Karolina Kraska kl. I

KLASY IV-VI
I miejsce Magdalena Micał kl. VI
II miejsce Maja Czyżewska i Zuzanna Guz kl. VI
III miejsce Daniela Kraska kl. VI

Gimnazjum-specjalne wyróżnienie: Martyna Kraska Ig
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Spotkanie z Ks. Biskupem Janem Wątrobą

           W środę 5 kwietnia, w ramach wizytacji parafii, odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Jan Wątroba. Spotkanie w sali gimnastycznej zgromadziło całą społeczność. Na powitanie uczniowie odśpiewali – „Piosenkę o Dobrym Pasterzu”. Dostojnego Gościa powitała pani dyrektor a następnie przedstawiciele uczniów Patrycja Kubicz i Paweł Nowak. W dalszej kolejności obejrzano program artystyczny, który nawiązał do przemiany w dobrego człowieka.
W swoim przemówieniu nasz gość podziękował za przepiękny występ i zachęcił do podejmowania trudu doskonalenia się i rozwijania talentów. Pracownikom szkoły podziękował za wysiłek i poświęcenie, jakie wkładają w wygląd szkoły i wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie spotkania ks. bp. pomodlił się wraz z uczestnikami spotkania i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Ksiądz Biskup spotkał się także z nauczycielami. Po krótkiej rozmowie wpisał się do kroniki szkolnej oraz zrobił pamiątkowe zdjęcie z gronem pedagogicznym. Wizyta przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.


Fotogaleria


II warsztaty językowe

           31 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty językowe dla uczniów klasy II i III gimnazjum. Zajęcia poprowadziła Lily, która na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Projektów Międzynarodowych INPRO w Rzeszowie. W trakcie spotkania z uczniami opowiedziała o swojej rodzinnej wyspie Gwadelupie, która posiada status zamorskiego departamentu Francji. Uczniowie mieli również okazję zadać jej własne pytania, a także wziąć udział w zajęciach kształcących wyobraźnię, sprawność strategicznego myślenia oraz rozwijających umiejętność komunikacji w języku angielskim.


Fotogaleria


Dzień Wiosny

           W dniu 21 marca, w godzinach od 10:10-12:10, w Zespole Szkół odbył się ,,Dzień Wiosny''. Klasy I-III szkoły podstawowej miło spędziły czas przy zabawie w karaoke i konkursie talentów.
Klasy IV-VI rozpoczęły zabawę od pokazu strojów ulubionych bohaterów z gier i bajek. Później odbył się konkurs na wilekanocne ciasto.
W tym czasie klasy I-III gimnazjum prezentowały symbole charakterystyczne dla kraju, gdzie chcieliby spędzić wakacje. Po pokazie odbyły się gry i zabawy pod hasłem „kultura słowa”. Uczniowie wykonali plakaty, na których zapisali najważniejsze słowa dla nich w codziennym zachowaniu.
Wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej o godzinie 11:10, aby obejrzeć taniec, wykonany przez uczniów klasy VI, z opracowaną przez nich choreografią. Wysłuchali również piosenki wykonanej przez uczniów klasy IV.
„Dzień Wiosny” upłynął w miłej atmosferze. Uczniowie, którzy otrzymali stypendialne certyfikaty od pani dyrektor byli jeszcze bardziej szczęśliwi. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów.


Fotogaleria


A Day with English – I Dzień z Angielskim

           Czy można uczyć się języka angielskiego, dobrze się przy tym bawiąc? Oczywiście, że tak. Przekonali się o tym uczniowie dwóch szkół – Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. W dniu 18 marca 2017 roku wzięli udział w I Dniu z Angielskim zorganizowanym w ramach projektu „WG speaks English”, który jest w tym roku realizowany w szkole w Wysokiej Głogowskiej. 29 uczniów przez kilka godzin uczestniczyło w zajęciach wypełnionych grami i zabawami językowymi. Mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu, rozwiązywaniu rebusów i łamigłówek oraz grze w Jengę z zasłoniętymi oczami. Uczniowie z Wysokiej Głogowskiej mieli okazję bliżej poznać swoich rówieśników z Bud Głogowskich. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez wolontariuszy działających w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, a w czasie przerw między zajęciami wszyscy uczestnicy mogli spróbować przepysznych wypieków i kanapek zrobionych przez rodziców uczniów, którzy biorą udział w projekcie.


Fotogaleria


Let’s dance – warsztaty tańca irlandzkiego

           Corocznie 17 marca Irlandczycy na całym świecie obchodzą Dzień św. Patryka, który jest patronem ich ojczystego kraju. Aby lepiej poznać tradycje tego anglojęzycznego państwa, uczniowie ZS w Wysokiej Głogowskiej w dniu 18 marca 2017 roku wzięli udział w warsztatach tańca irlandzkiego, które poprowadziły dwie członkinie zespołu Keraan. Choć spotkanie trwało tylko 60 minut, to nauka podstawowych kroków tego tańca i prostych układów tanecznych, okazała się bardzo wyczerpująca dla wszystkich młodych uczestników. Uczniowie wychodzili z sali gimnastycznej zmęczeni, ale wielu z nich nie mogło już doczekać się następnych warsztatów. Tancerki prowadzące spotkanie były pod wrażeniem umiejętności tanecznych naszych uczniów.


Fotogaleria


Warsztaty językowe

           17 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe dla uczniów klasy II i III gimnazjum. Zajęcia poprowadziła Elsa, która pracuje w Stowarzyszeniu Projektów Międzynarodowych INPRO w Rzeszowie. W trakcie spotkania z uczniami opowiedziała o swoim rodzinnym Hondurasie, a także sprawdziła wiedzę uczniów w tej dziedzinie. Uczniów klasy III gimnazjum zaprosiła do udziału w zajęciach rozwijających wyobraźnię oraz umiejętności językowe.


Fotogaleria


Dzień Kobiet

           8 marca to szczególny dzień w naszej szkole, dzień pełen radości i uśmiechu. Z tej okazji chłopcy z samorządu uczniowskiego przygotowali krótki program artystyczny. Przybyły na nasza planetę Kosmita nawiązał połączenie z planetą Pom- Pon i złożył swoim krajanom raport dotyczący żeńskiej formy tak zwanego człowieka, który na Ziemi nazywa się KOBIETĄ. Wśród prezentowanych pań znalazł się typ: kokietki, feministki, kury domowej, szlachetnego anioła, herod-baby, świetnej kumpelki, bogini, sportsmenki, zdolnej dziewuszki. Kosmici z zazdrością patrzy na ziemskie niewiasty a na koniec nadali Ziemianom informację, aby cenić kobiety i starać się im pomagać. Po występie nastąpiły gorące życzenia dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej. W klasach odbyły się małe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. O życzeniach i słodkim upominku nie zapomniał ksiądz katecheta. To był bardzo sympatyczny dzień.


Fotogaleria


Walentynki

           14 lutego królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia w naszej szkole panował specjalny dress code - zwalniający z odpytywania. Gimnazjalistki wraz z koleżankami z klasy szóstej przygotowały audycję z pozdrowieniami oraz piosenkami. W dniu zakochanych w naszej szkole nie zabrakło jednego z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych - poczty walentynkowej. Ogłoszono także wyniki konkursu na "Super-Walentynkę" i "Super-Walentego" dla poszczególnych grup klasowych:

Super- Walentynka
I-III SP Małgorzata Czyżewska
IV-VI SP Zuzanna Zaremba
I-III GIM Anna Wepsięć
Super - Walenty
I-III SP Maciej Pruchnik
IV-VI SP Konrad Delikat
I-III GIM Jakub Wilk
Spotkanie z Panem Saramą

           W środę 1 lutego odbyło się spotkanie z panem Stanisławem Saramą, wieloletnim nauczycielem, kierownikiem szkoły w latach 1951-70 i jednocześnie inicjatorem budowy naszej szkoły - Szkoły Podstawowej w Wysokiej Głogowskiej. Prelekcję poprzedził krótki film z uroczystości otwarcia szkoły z udziałem oficjeli państwowych, która miała miejsce w 1965r. Pan Sarama opowiadał jak przebiegały prace przy budowie budynku oraz jakie były związane z tym trudności. Mówił o dużym zaangażowaniu mieszkańców, którzy pracowali społecznie całymi dniami, aby kolejne pokolenia mogły zdobywać wiedzę w nowym budynku szkoły. Opowiedział też, jak dawniej wyglądały lekcje i jacy byli uczniowie. Dzieci i młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści o początkach budowy i życia szkoły oraz wsi (budowa drogi, elektryfikacja). Licznie zadawane pytania zadawane przez uczniów świadczą o dużym zainteresowaniu omawianym tematem.


Fotogaleria


Wojewódzki Konkurs 1050 lat Chrztu Polski

           Miło mam poinformować, iż w gronie laureatów Finału Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Religijnego - 1050 lat Chrztu Polski, znaleźli się uczniowie naszej szkoły Rafał Sala i Michał Jaskuła. Uczniowie uczestniczyli w styczniu w rozdaniu nagród w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.


Fotogaleria


Wspólne kolędowanie

           W niedzielne popołudnie 15 stycznia o godzinie 17 w sali gimnastycznej szkoły spotkali się uczniowie, rodzice, dziadkowie i babcie oraz nauczyciele na uroczystości Wspólnego kolędowania. Podczas tegorocznego spotkania można było ponownie obejrzeć jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Niezwykle miłym akcentem było między przedstawieniami wystąpienie uczennicy, która zaprezentowała niezwykle wysoki poziom swojej pasji – gry na instrumencie muzycznym. Wszystkie zaprezentowane aranżacje wypadły przepięknie i wprowadziły wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.


Fotogaleria


WOŚP Gramy dla dzieci i seniorów.

           W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyli także wolontariusze z naszej szkoły. Pieniądze, które zostaną zebrane, mają pomóc w ratowaniu życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz w zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom.


Fotogaleria


Zabawa karnawałowa w szkole

           Jedną z najbardziej lubianych imprez w naszej szkole są dyskoteki. Zakończony semestr oraz zbliżające się ferie zaaranżowały kolejną z nich. Impreza jak zwykle była fantastyczna. Każdy mógł poszaleć na parkiecie. 14 stycznia w godzinach porannych przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w przebraniach tanecznie spędzili czas w szkole. Popołudniowe i wieczorne godziny należały do starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Podczas dyskoteki uczniowie reprezentowali najnowsze style tańca. Ogólnie dyskoteka się udała a uczestnicy byli zadowoleni.


Fotogaleria


Premiera przedstawienia o Rudolfie

           Dzień 12 stycznia 2017 roku był wyjątkowy dla dzieci, które chodzą do naszego przedszkola. Za sprawą uczniów klasy IV a szkoły podstawowej mogły przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym teatrze. 13 czwartoklasistów zaprezentowało sztukę o Rudolfie, reniferze z czerwonym nosem, który choć początkowo odrzucony z powodu swojej inności, staje się na końcu sztuki bohaterem i pomaga Świętemu Mikołajowi.
Wszyscy młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i zagrali fantastycznie, choć musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem – interpretowania swojej roli w języku angielskim. Niewątpliwym atutem przedstawienia były kostiumy, w przygotowaniu których pomogli rodzice uczniów klasy IV a.
Warto również wspomnieć o nienagannym zachowaniu uczniów grup przedszkolnych, którzy w skupieniu oglądali sztukę i nagradzali aktorów zasłużonymi brawami.


Fotogaleria


Sukces Rafała Sali

           W dniu 19 grudnia 2016 roku w Przemyślu odbył się wojewódzki finał konkursu „Walki Polaków o niepodległość w latach 1979 – 1918 i heroizm Orląt Przemyskich”. Ten ostatni, niezwykle trudny etap konkursowych zmagań wygrał uczeń naszej szkoły Rafał Sala, który najlepiej z wszystkich finalistów poradził sobie z ustnymi odpowiedziami na przygotowane przez organizatorów pytania. W nagrodę (oprócz dyplomu i książek) na przełomie lutego i marca 2017 roku, Rafał pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli. GRATULUJEMY !!!

Ponadto

Wśród listy uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego XXII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" znalazło się także nazwisko Rafała. Informujemy, że Rafał Sala 30 marca 2017r weźmie udział w III etapie konkursu wykazując się ponadprzeciętną wiedzą i godną podziwu pasją. Trzymamy kciuki za przejście do ostatniego centralnego etapu konkursu.
Boże Narodzenie w szkole

           Boże Narodzenie to szczególny okres dla każdego z Nas. Atmosfera tych świąt sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy pierwszej gwiazdki, aby z najbliższymi zasiąść do wigilijnego stołu. Klimat Bożego Narodzenia dał się odczuć również w naszej szkole.
           Jak co roku i tym razem, tuż przed świętami, odbył się w ZS w Wysokiej Głogowskiej uroczysty apel. Tym razem program artystyczny społeczność uczniowska oglądała dzięki najmłodszym aktorom naszej szkoły - przedszkolakom. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Po zakończeniu kolędowania uczniowie, którzy brali udział w (grudniowych) konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po ich rozdaniu wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na klasowe wigilijki.


Fotogaleria


Szkolny konkurs - Ozdoba bożonarodzeniowa

           Grudzień to miesiąc szczególny, bo świąteczny. Przed Bożym Narodzeniem dzieci wykonały piękne ozdoby choinkowe. W tym roku dzieci wykonywały ozdoby choinkowe przestrzenne z różnych materiałów. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Wystawę prac można było podziwiać na parterze w szkole podstawowej. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Adam Wąs - piękny łańcuch choinkowy
I miejsce - Karolina Kraska - bombki z masy solnej
II miejsce - Mikołaj Zawiło - puszystą bombkę z płatków kosmetycznych
II miejsce - Partycja Rzucidło - bombki z ziarenek kawy
III miejsce - Julia Węglowska - ozdoby z origami
III miejsce - Aleksandra Skomra - złote bombki z makaronu
Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Nowak, Marcel Wesół, Natalia Podgórska, Gabriela Nykiel, Jakub Siłka, Natalia Węglowska.
Nagrody za udział w konkursie przyznano dla: Michała Wilka, Marty Sądy, Dawida Kłonickiego, Zuzanny Kłonickiej, Maksymiliana Brzozowskiego, Krzysztofa Kołcza, Miłosza Pruchnika, Filipa Kościelnego, Macieja Pruchnika, Justyny Arczewskiej, Łukasza Szarejko, Katarzyny Tracz.
Gratulujemy serdecznie, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Fotogaleria


Wyjazd treningowy do Ustjanowej Górnej

           W sobotę 17.12.2016r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła w wyjeździe treningowym doskonalącym technikę jazdę na nartach biegowych. Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych w Ustjanowej Górnej uczniowie czynnie spędzili wolny czas na świeżym powietrzu.


Fotogaleria


Christmas Tea Time Party

           16 grudnia 2016 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W Tm dniu spotkali się uczestnicy projektu „WG speaks English”, ich rodziny oraz koordynator projektu pani Monika Khan. Celem uroczystego spotkania było podsumowanie trzech miesięcy realizacji projektu i przedstawienie rodzicom uczniów różnorodnych działań, w których uczestniczyły ich dzieci. Prezentacji multimedialnej towarzyszył komentarz w języku angielskim, tłumaczony symultanicznie przez dwóch członków grupy projektowej: Konrada Delikata i Macieja Wilka. Po zakończonej prezentacji, uczestnicy spotkania zmierzyli się z dwoma zadaniami związanymi z językiem angielskim. Pierwsze z nich opierało się na tradycyjnych kalamburach i wymagało pokazania słów powiązanych z Bożym Narodzeniem, a drugie przeprowadzone na zasadzie konkursu sprawdzało, która z drużyn złożonych z uczniów i członków ich rodzin znajdzie i wykreśli 25 słów o tematyce świątecznej. Zwyciężczynią tego konkursu okazała się Maja Czyżewska (wraz z tatą), która w nagrodę otrzymała uproszczoną lekturę w języku angielskim oraz fiszki językowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „We wish you a Merry Christmas” i rozdaniu uczestnikom projektu małych upominków. W czasie spotkania zebrani delektowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.


Fotogaleria


Powiatowy Turniej Badmintona

           Uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Głogów Młp. podczas VI Powiatowego Turnieju Badmintona pod patronatem Starosty Powiatowego w Sokołowie Młp. który odbył się 10.12.2016r. Oto Wyniki:
IV miejsce - Paweł Nowak
VI miejsce - Piotr Tracz
VIII miejsce - Patrycja Kubicz
VIII miejsce - Patrycja Kołodziej
Gratulujemy wyników.


Fotogaleria


Międzynarodowe Targi - Ekogala

           W piątek 9 grudnia uczniowie kl. I gimnazjum naszej szkoły, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności Wysokiej Jakości - Ekogala. Targi zostały zorganizowane przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie. Uczniowie wzięli udział w degustacji produktów ekologicznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Zwiedzali również stoiska producentów żywności ekologicznej. Wysłuchali także prelekcji, która dotyczyła produkcji żywności ekologicznej. Młodzież dowiedziała się jakie są różnice między żywnością produkowaną w gospodarstwach wielkotowarowych a w gospodarstwach ekologicznych.


Fotogaleria


Mikołajki w szkole

           We wtorek, 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. W tym roku gość z Laponii odwiedzał uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w towarzystwie aniołków. Tym którzy na to zasłużyli Mikołaj rozdawał prezenty lub łakocie. Nie obyło się bez śpiewania piosenek, recytowania wierszyków, sprawdzenia liczenia do 10 u pierwszaków czy znajomości dziecięcych modlitw. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!


Fotogaleria


Podziękowania z Buckingham Palace

           W czerwcu 2016 roku Wielka Brytania świętowała 90. urodziny najdłużej urzędującej w historii monarchini, królowej Elżbiety II. Do obchodów tego wyjątkowego dnia postanowili przyłączyć się uczniowie obecnej klasy II gimnazjum, którzy ubiegłym roku szkolnym brali udział w zajęciach koła zainteresowań z języka angielskiego. Wspólnie z nauczycielką języka angielskiego panią Moniką Khan przetłumaczyli życzenia dla królowej, a następnie wysłali je na adres londyńskiej siedziby brytyjskiej monarchini. Minęło kilka miesięcy i pewnie wszyscy już zapomnieli o tym wydarzeniu, gdy do szkoły w Wysokiej Głogowskiej przyszedł niespodziewanie list w eleganckiej kopercie. W środku znajdowała się piękna pamiątkowa karta i podziękowania za życzenia oraz słowa przeprosin za opóźnienie wynikające z ogromnej ilości korespondencji, która napłynęła do pałacu Buckingham.

Królewska korespondencja(*.pdf)

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum „Ortograficzny Omnibus 2016”

           Dnia 28 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum „Ortograficzny Omnibus”.
Finalistami II Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortograficzny Omnibus 2016” zostali:

I miejsce – Amelia Bogdanowicz - ZS w Wysokiej Głogowskiej,
II miejsce – Jakub Śliz - ZS w Łące,
II miejsce – Natalia Sokołowska - ZS w Wysokiej Głogowskiej,
III miejsce – Kamil Pawlak - ZS w Łące,
III miejsce – Piotr Rębisz - Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie Młp.

Wyróżnienia:
Aleksandra Sroka - ZS w Nowej Wsi,
Gabriela Ożóg - Gimnazjum nr 1 w Stobiernej,
Kinga Dembowska - Gimnazjum nr 1 w Stobiernej,
Karolina Zając - ZS w Przewrotnem,
Agnieszka Łyżniak - ZS w Głogowie Młp.,
Monika Micał - ZS w Wysokiej Głogowskiej.Fotogaleria


Spotkanie z kulturą Ukrainy

           23 listopada 2016 roku uczniowie klasy VI SP i I gimnazjum, którzy realizują projekt językowy „WG speaks English”, spotkali się Nathalią Liakhovą oraz Mikołajem Voroninem, członkami koła naukowego działającego przy Instytucie Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie z przemiłymi studentami z Ukrainy stanowiło okazję nie tylko do posłuchania prezentacji w języku angielskim, ale również do poznania wielu ciekawych informacji na temat Ukrainy. Członkowie grupy projektowej dowiedzieli się co symbolizują kolory flagi ukraińskiej, posłuchali hymnu wykonanego przez gości oraz opowieści o geografii, literaturze, historii i kuchni naszego sąsiada. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i przygotowanych przez uczniów słodkościach.
Relacja na temat spotkania znajduje się również na stronie http://www.cywilizacje.pl/news-id-492

Fotogaleria


Sukcesy w konkursie „Spelling Contest”

           23 listopada 2016 roku trzy uczennice klasy III gimnazjum: Patrycja Kubicz, Julia Nabożna i Andżelika Tarnowska uczestniczyły w konkursie języka angielskiego „Spelling Contest” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim. Uczennice musiały wykazać się znajomością bogatego słownictwa z zakresu kategorii tematycznej: człowiek. Konkurs miał na celu wyłonienie mistrzów literowania. Nasze gimnazjalistki nie wróciły bez nagród. Patrycja Kubicz zajęła I miejsce, z kolei Andżelika Tarnowska otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca. Obydwie uczennice były bardzo zadowolone z nagród: kart upominkowych do sklepu Empik oraz książek do nauki języka angielskiego.
Dyskoteka andrzejkowa

           22 listopada samorząd uczniowski zorganizował z okazji zbliżających się "Andrzejek" dyskotekę, podczas której uczniowie klas IVSP - IIIG miło i sympatycznie spędzili czas. Nie zabrakło tak, jak i w ubiegłym roku salonu wróżb. Jak mówi stare przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.


Fotogaleria


Gminny Konkurs „Ortograficzny Omnibus”

           W dniu 21.11.2016r. odbył się w Zespole Szkół Gminny Konkurs „Ortograficzny Omnibus”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczniowie wykazali się znajomością polskiej ortografii i umiejętnościami rozwiązywania zadań konkursowych. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym oraz uczestnikom gratulujemy.
Oto wyniki:
I miejsce – Wiktoria Jaskuła – Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim,
II miejsce – Zuzanna Zaremba - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Głogowskiej,
III miejsce – Klaudia Pokrywa - Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej,
III miejsce – Maja Czyżewska - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Głogowskiej.

Wyróżnienia:
1. Aleksandra Płoch - Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim,
2. Kamil Baran - Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim,
3. Łukasz Krasoń - Szkoła Podstawowa w Przewrotnem,
4. Julia Zięba - Szkoła Podstawowa w Budach Głogowskich,
5. Izabela Rydza - Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej,
6. Aleksandra Płoch - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Głogowskiej.


Fotogaleria


Wieczór pieśni patriotycznej

           W niedzielne popołudnie, 20 listopada, w murach Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbył się po raz trzeci „Wieczór pieśni patriotycznej”. Na wspólnym śpiewaniu spotkali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci, męski chór "Gloria" oraz zaproszeni goście. Patriotycznemu repertuarowi, w zadumie, przysłuchiwała się publiczność. Na widowni nie zabrakło rodzin z dziećmi, babć, dziadków i wnucząt oraz miejscowej młodzieży. W nastrojowej scenografii, przy blasku świec, artyści oddali hołd walczącym za naszą Ojczyznę. W trakcie występu usłyszeć można było utwory: „Niepodległa, niepokorna”, „Armio Krajowa” czy „Wojenko wojenko”. Nie zabrakło również wzniosłych wierszy. Pięknie deklamowane utwory oraz spiewane utwory, okazywały szacunek i dziękowały za wolność, którą cieszymy się każdego dnia.


Fotogaleria


Gminny projekt "Nie Dziękuję–Nie Piję"

           Stowarzyszenie RAZEM dzięki dotacji otrzymanej z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację zadań publicznych określonych w Wojewódzkim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych na lata 2014-2020 wdraża w Gminie Głogów Małopolski projekt Nie Dziękuję – Nie Piję. W ramach projektu pięć szkół gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Głogów Małopolski, tj. w Gimnazjum w Głogowie Młp., Gimnazjum w Wysokiej Głogowskiej, Gimnazjum w Przewrotnem, Gimnazjum w Budach Głogowskich oraz Gimnazjum Dwujęzycznym w Głogowie Młp.  objętych zostanie kompleksowym  programem profilaktyki zintegrowanej, w ramach którego planuje się:

 • przeprowadzenie programu dla młodzieży – ok. 8 godz.;
 • przeprowadzenie spotkania dla rodziców – 1 godz.;
 • przeprowadzenie rady szkoleniowej dla nauczycieli – 1,5 godz.;
 • przygotowanie niezbędnych materiałów i akcesoriów zużywalnych;
 • nagrody rzeczowe dla uczestników scenek i zabaw profilaktycznych ;
 • materiały profilaktyczne rozdawane młodzieży – zakładki, zaproszenia;
 • konspekty zajęć dla wychowawców klas biorących udział w programie oraz dla nauczyciela WDŻ;
 • ulotki profilaktyczne dla rodziców uczestniczących w zebraniu pt. „Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem”;
 • przeprowadzenie wśród młodzieży dwóch ankietek ewaluacyjnych oraz obliczenie wyników;
 • opracowanie dla szkoły i jednostki finansującej sprawozdania z przebiegu realizacji;
 • konsultacje internetowe dla osób proszących o pomoc po programie;
 • prowadzenie stron internetowych dla młodzieży, na których umieszczana jest m.in. twórczość profilaktyczna młodzieży.

 •            Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu poprzez pokazanie młodzieży jej pozytywnego potencjału.
             Chęć realizacji zadania wynika z braku kompleksowych programów profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego stylu życia obejmujących nie tylko samą młodzież ale także jej bezpośrednie środowisko czyli nauczycieli i rodziców. Stworzenie odpowiednich relacji między dzieckiem-rodzicem i nauczycielem zagwarantuje, że nastolatek będzie mniej skłonny do podejmowania różnych zachować ryzykownych.
             W ramach programu w każdej szkole odbędzie się szkolenie rady pedagogicznej oraz spotkanie dla rodziców. Oba te elementy pomagają wykorzystać pozytywne poruszenie młodzieży przez ARCHIPELAG SKARBÓW® w dalszej pracy wychowawczej. W ramach tych spotkań prowadzący wyjaśniają rodzicom i nauczycielom symbole programu (skarby, tygrysy, gwiazda, lejek) oraz niezrozumiałe dla niewtajemniczonych hasła programu (np. „Najważniejszy jest niebieski”). Operowanie symbolami i stworzenie unikalnego, atrakcyjnego dla młodzieży języka bardzo ułatwia rodzicom i wychowawcom rozmowy z młodzieżą na trudne tematy.
             Spotkanie dla rodziców trwa 1 godzinę zegarową. Może się ono odbywać zarówno przed, jak i po mityngach dla młodzieży. W trakcie spotkania prezentowany jest zakres celów programu ARCHIPELAG SKARBÓW®. Omówione są wyniki badań nad młodzieżą. Komentarz prowadzącego zawiera wiele wskazówek co do sposobów włączania skutecznego przekazu profilaktycznego do codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent położony jest na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. W trakcie spotkania podane są wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniach miłości i seksualności. Spotkanie z rodzicami ma formę wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Uczestnicy otrzymują ulotki profilaktyczne dla rodziców pt. „Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem”, które zawierają skrót wskazówek dotyczących wychowania omawianych w trakcie spotkania.
             Szkolenie dla Rady Pedagogicznej trwa 1,5 godziny dydaktyczne. Ma charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. W trakcie szkolenia prezentowane są cele programu ARCHIPELAG SKARBÓW®, wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami dotyczącymi szkolnej pracy profilaktycznej, oraz wybrane aspekty wiedzy dotyczącej skutecznych strategii w profilaktyce młodzieżowej. Szkolenie to może stanowić bardzo cenny przyczynek do dostosowania szkolnego programu wychowawczego i profilaktycznego do mentalności obecnego młodego pokolenia.
             ARCHIPELAG SKARBÓW® łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:
  a) wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
  b) jest atrakcyjny dla młodzieży,
  c) należy do nielicznej grupy programów skutecznych, co zostało udowodnione w badaniach.


  Fotogaleria


  Dzień Seniora

             W dniu 13.11.2016 roku w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbył się "Dzień Seniora" organizowany przez panią sołtys Zofię Tracz oraz tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.
             Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej pod opieką pani Elżbiety Kaszuby. Uczniowie żartem, piosenką i przedstawieniem umilali czas. Nie zabrakło występu grup tanecznych, które przygotowała pani Małgorzata Kościelna. Mamy nadzieję, że występ spodobał się zgromadzonym w Domu Ludowym seniorom oraz zaproszonym gościom.


  Fotogaleria


  Wręczenie nagród za udział w konkursach
  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

  Po uroczystej akademii miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Wręczone zostały nagrody i pamiątkowe dyplomy uczniom, którzy brali udział w konkursach organizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Poniżej lista nagrodzonych.
  WYNIKI KONKURSU „Czytanie książek Renaty Piątkowskiej"
  I msc: Adam Wąs kl. II b
  II msc: Zuzanna Kłonicka kl. III b oraz Weronika Madej kl. III a
  III msc: Łukasz Szarejko kl. I oraz Gabriela Nykiel kl. III a

  „Królowa (król) biblioteki szkolnej” – konkurs dla klas I-III SP
  I msc: Krzysztof Kołcz kl. IIb oraz Adam Wąs kl. IIb
  II msc: Łukasz Szarejko kl. I
  III msc: Filip Kościelny kl. II a

  „Baju-baj…. Moje bajkopisanie” – konkurs dla klas IV-VI SP
  I msc.: Aleksandar Nowak kl.VI
  II msc.: Maja Czyżewska kl. VI
  III msc.: Klara Neuman kl. IV

  „Książka do której chętnie wracam ” - konkurs dla I-III GIMN
  I msc.: Patrycja Kubicz kl. III
  II msc.: Julia Nabożna kl. III
  III msc.: Martyna Kraska kl. I


  Fotogaleria


  Narodowe Święto Niepodległości

  "W historii Polski, tak się składa... Był kiedyś ponad wiek niewoli;
  Jedenastego listopada - Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
  I wtedy myśl powstała taka,
  By przez szacunek dla przeszłości,
  Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości."             Chcąc uczcić kolejną rocznicę, 10 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystej akademii. W oprawie słowno - muzycznej przybliżono odległe czasy historii roku 1918. Przypominając, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Nastroju dodawała dekoracja utrwalająca barwy i symbole narodowe oraz spektakl cieni.
             11 listopada na Głogowskim Rynku odbyły się Gminne Uroczystości, w których brali udział przedstawiciele naszej szkoły (poczty sztandarowe). Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. Oddajemy hołd tym, którzy polegli za naszą ojczyznę.


  Fotogaleria


  „Poczekaj na dorosłość”
  czyli STOP zachowaniom ryzykownym

             Od czerwca br. w szkołach i przedszkolach na terenie gminy realizowane są zajęcia z zakresu profilaktyki na poziomie pierwszo i drugorzędowym w ramach projektów: „Reaguj na przemoc – II edycja”, „Ukryte skrzydła – II edycja” i „Pomóż – pokaż – prowadź”. Działania skierowane są do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz rodziców.
  Celami głównymi spotkań ze specjalistami są m.in.: stworzenie kompleksowego systemu wsparcia dla rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo –wychowawczych, poprzez zintegrowane i spójne działanie na rzecz dziecka i rodziny, promowanie zdrowego modelu życia, promowanie postaw rodzicielskich, wzmocnienie więzi emocjonalnych z rodzicami, dostarczenie wsparcia osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, podniesienie poziomu samoświadomości, nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia przemocą, nabycie umiejętności reagowania na przemoc.
  Realizacja zadań współfinansowana jest ze środków Województwa Podkarpackiego – ROPS w Rzeszowie.
  Więcej informacji w artykule (*.pdf)
  Gminne zawody w koszykówce

             5 listopada w Głogowie Młp. miały miejsce gminne zawody w koszykówce chłopców uczących się w gimnazjach na terenie naszej gminy. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce. W jej składzie znaleźli się uczniowie: Paweł Nowak, Piotr Nowak, Dominik Rzewnis, Witold Furman, Bartosz Piwoński, Kacper Ślęzak, Bartosz Micał, Adam Balawender, Jakub Jaskuła, Bartosz Kraus, Dominik Grzesik. Gratulujemy wyniku.


  Fotogaleria


  „O nich pamiętamy”

             Dzień pierwszy listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. Pamięć o tych, których już nie ma wśród nas, jest zawsze żywa. Jednak na każdym cmentarzu są zapomniane groby. Dlatego my, uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, od kasy czwartej szkoły podstawowej przed Wszystkimi Świętymi porządkujemy je.
             Tak było i w tym roku. Spędziliśmy na cmentarzu kilka godzin, aby przywrócić świetność, kilkunastu grobom. Oczyściliśmy je, nanieśliśmy piasek, postawiliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
             Nie robimy tego na pokaz, tylko z potrzeby serca. Czujemy, że to co robimy ma sens i jest potrzebne. Czas spędzony na cmentarzu to najlepsza lekcja kultury, odpowiedzialności a przede wszystkim pamięci o tych co odeszli. Polecamy ją wszystkim.

  Samorząd kl. III gimn. z wychowawcą.


  Szkolny Bal Świętych

             W czwartek, 27 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Inicjatorem tego wydarzenia był ksiądz katecheta Arkadiusz Puzio. Uczniowie przebrani za świętych, w większości za swoich patronów, wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki. Dzieci tańczyły i śpiewały poznane na religii piosenki. Uczniowie przebrani w piękne kostiumy opowiadali o życiu postaci, w którą się wcieliły. Tego dnia odbył się także konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Zwycięzcą został uczeń klasy IIIA SP przebrany za św. Piotra – Piotr Barczak.


  Fotogaleria


  Pasowanie na czytelnika

             Pod koniec października uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników. Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę. Wspólne zabawy, połączone z nauką, pomogły naszym nowym czytelnikom przyswoić sobie zasady korzystania z biblioteki.


  Fotogaleria


  Gminne zawody w pływaniu

             20 października odbyły się gminne zawody w pływaniu o Puchar Burmistrza Głogowa Młp. w których uczniowie naszej szkoły zdobyli miejsca na podium. Poniżej wyniki:
  I miejsce Gabriela Rzewnis - 50 metrów kraulem Gim
  I miejsce Gabriela Rzewnis -50 metrów stylem grzbietowym Gim
  III miejsce Maja Czyżewska- 50 metrów stylem grzbietowym SP
  III miejsce sztafeta SP 4x25m (Maja Czyżewska, Katarzyna Hess, Piotr Jaskuła, Jakub Dziedzic)
  V miejsce Zuzanna Brózda-50m stylem klasycznym
  VI miejsce Aleksandra Poźniak- 50m stylem grzbietowym
  Gratulujemy kondycji i wyników.


  Fotogaleria


  Gminne obchody 32 rocznicy
  męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

             W dniu 16 października 2016r. uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami przygotowali akademię z okazji gminnych obchodów 32 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości odbyły się w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej. Poprzedzone zostały Mszą św. w kościele parafialnym, a następnie złożeniem wieńców przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła II. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych z panem burmistrzem Pawłem Bajem na czele. Uroczystość uświetnił występ chóru "Gloria" z Wysokiej Głogowskiej, który wykonał podniosłe pieśni patriotyczne. Ponadto uczniowie klas 4 i 6 oraz 3 gimnazjum z naszej szkoły zaprezentowali inscenizację pt. „Jak to się mogło stać najlepszemu z nas…” - poświęconą pamięci księdza, który jest symbolem walki o wolność.


  Fotogaleria


  Wręczenie nagród za udział w konkursach
  podczas Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole

             13 października miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Odbyło się w tym dniu uroczyste rozdanie nagród uczniom, którzy rywalizowali posługując się językiem obcym. 26 września corocznie w całej Europie obchodzi się Europejski Dzień Języków, którego najważniejszym przesłaniem jest różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. W naszej szkole właśnie tego dnia odbył się Szkolny Konkurs Językowy „Języki mają moc”, do udziału w którym zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Mogli sprawdzić swoją znajomość dwóch nauczanych w naszej szkole języków obcych: języka angielskiego oraz niemieckiego, rozwiązując zadania leksykalno – gramatyczne. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zakupione ze środków finansowych Rady Rodziców. Nagrody otrzymali:
  Klasy IV – VI szkoły podstawowej – kategoria język angielski
  I miejsce – Maja Czyżewska – klasa VI
  II miejsce – Julia Mikluszka – klasa V
  III miejsce – Oliwia Sala – klasa VI

  Klasy I – III gimnazjum – kategoria język angielski
  I miejsce – Andżelika Tarnowska – klasa III gimnazjum
  II miejsce – Patrycja Kubicz – klasa III gimnazjum
  III miejsce – Monika Micał – klasa III gimnazjum
  Wyróżnienie – Julia Nabożna – klasa III gimnazjum

  Klasy I – III gimnazjum – język niemiecki
  Wyróżnienie – Monika Micał – klasa II gimnazjum
  Wyróżnienie – Aleksandra Szymańska – klasa II gimnazjum

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali uczniowie klasy VI szkoły podstawowej: Natalia Bułaś, Patrycja Bułaś, Zuzanna Zaremba i Konrad Delikat oraz uczennice klasy III gimnazjum: Gabriela Rzewnis i Magdalena Wilk.


  Fotogaleria


  Święto Patronów Szkół i Dzień Edukacji Narodowej

             13 października był wyjątkowo uroczystym dniem w naszej szkole, bowiem obchodziliśmy podwójne święto: Dzień Edukacji Narodowej i Patronów Szkół.
             Po uroczystej mszy świętej wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować. Zgromadzonych powitała pani dyrektor Jolanta Kwarta, która złożyła serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud jaki wkładają w wychowanie dzieci i młodzieży oraz życzyła sukcesów w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Słowa podziękowania skierowała również do pozostałych pracowników szkoły, bez których nasza placówka nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. Kwiaty oraz życzenia złożyła także całemu Gronu Pedagogicznemu przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Ślęzak-Grabska.
  W dalszej części spotkania uczniowie zaprezentowali program artystyczny podczas którego przyznali statuetki nauczycielom w nagrodę za ich pracę. Program artystyczny bardzo się podobał, o czym świadczyć mogły brawa, które otrzymali uczniowie na koniec występu. Na koniec wyróżnieni nauczyciele otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody za osiągnięcia dydaktyczne.
  Czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.


  Fotogaleria


  Goście z USA w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej

             W dniu 10 października 2016 roku do Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej zawitali niecodzienni goście. Dzięki współpracy z Programem English Teaching i udziałowi w akcji „Native speaker in our school”, w szkole w Wysokiej Głogowskiej pojawiło się małżeństwo Amerykanów: Barbara i Larry Beyna. Państwo Beyna posiadają polskie korzenie i przy okazji wizyty w rodzinnych stronach swoich przodków, postanowili się również spotkać z polskimi nastolatkami, żeby przybliżyć im kulturę amerykańską. Spotkanie z państwem Beyna, którzy posiadają doświadczenie dydaktyczne i są nadal pełni energii oraz tryskają humorem, umożliwiło uczniom kontakt z „żywym” językiem angielskim w jego amerykańskiej odmianie. Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i klas I – III gimnazjum mogli posłuchać ciekawych prezentacji przygotowanych przez gości oraz z nimi porozmawiać. Uczennice klasy III gimnazjum Patrycja Kubicz i Julia Nabożna miały możliwość wykorzystać w praktyce znajomość języka angielskiego, gdy wcieliły się w rolę przewodniczek po budynku szkolnym. Amerykańscy goście byli pod wrażeniem wyposażenia sal lekcyjnych oraz pomysłowych dekoracji szkolnych korytarzy. Spotkali się również z dyrektorem szkoły panią Jolantą Kwartą i zamienili kilka słów na temat edukacji.


  Fotogaleria


  XVI Dzień Papieski "Bądźcie świadkami miłosierdzia"

             Już po raz szesnasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Papieskim. 9.10.2016 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum kwestowali przy kościele w Wysokiej Głogowskiej przed i po mszach świętych.
  Hojność mieszkańców była duża, dzięki czemu zebraliśmy 1467 złotych. Kolejny raz zebraliśmy ich więcej niż w poprzednim roku. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekazała je Fundacji Nowego Tysiąclecia.
  Tegoroczne hasło „Bądźcie świadkami miłosierdzia” doskonale komponuje się z programem innowacyjnym, związanym z wolontariatem pod hasłem „Jestem – pomagam – czuję się potrzebny”, realizowanym przez naszą szkołę.
  Świadomość, że dzięki nam, kolejni młodzi, uzdolnieni ludzie otrzymają stypendia, aby móc rozwijać swoje zdolności, zachęca nas do dalszego działania. Jakie to piękne móc pomagać. Święty Jan Paweł II to człowiek miłosierdzia, który wskazuje nam drogę.
  Dzień Papieski to żywy łańcuch upamiętniający jego naukę, dlatego cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć.
  Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz ks. proboszczowi Zbigniewowi Gargasiowi, za możliwość uczestniczenia w tym dziele.

  Samorząd kl. III gimn. z wych. E. Kaszubą

  Pierwsze sukcesy

             Miło nam pionformować, iż podczas Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „DOBRZE JEST DZIĘKOWAĆ PANU I ŚPIEWAĆ IMIENIU TWEMU, O NAJWYŻSZY” I miejsce w kategorii "zespół kl. IV-VI" zdobyła grupa w składzie: Aleksandra Bazan kl. IV, Maja Czyżewska kl. VI, Aleksandra Płoch kl. VI, Daniela Kraska kl. VI, Oliwia Sala kl. VI, Konrad Delikat kl. VI. Ponadto III miejsce w kategorii "zespół kl. I-III" grupa w składzie: Oliwia Rak kl. IIb, Katarzyna Tracz kl. IIIa, Gabriela Nykiel kl. IIIa.
  Certyfikaty stypendialne

             Środa, 5 października okazała się bardzo miłym dniem dla innych uczniów z naszej szkoły. Po uroczystości pasowania odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów stypendialnych dla zdolnionych uczniów, których fundatorem jest Burmistrz Gminy Głogów Małopolski Pan Paweł Baj. Stypendium oraz gratulacje z rąk samego burmistrza za szczególne osiągnięcia w nauce w II semestrze roku 2015/2016 otrzymało 7 uczennic. Cztery uczennice klasy szóstej: Magdalena Micał, Zuzanna Guz, Maja Czyżewska i Aleksandra Płoch, uczennica klasy III gimnazjum Patrycja Kubicz i dwie gimnazjalistki- obecne już absolwentki naszej szkoły: Martyna Delikat i Martyna Poręba. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, ich nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom.

  Pasowanie na uczniów

             5 października w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem z którego każdy może być dumny. Ten wyjątkowy dzień zgromadził wielu gości. W uroczystości wziął udział Burmistrz Głogowa Młp. pan Paweł Baj, Sołtys Wysokiej Głogowskiej pani Zofia Tracz, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Ślęzak-Grabska oraz licznie zgromadzona społeczność szkolna. Po części artystycznej dziesięciu pierwszoklasistów odważnie złożyło ślubowanie, w którym przyrzekło być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Pani Dyrektor Jolanta Kwarta poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na ucznia wręczając pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W dowód odwagi Pani Sołtys wręczyła dzieciom drobne upominki. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Głogowa Młp. pan Paweł Baj złożył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne gratulacje oraz życzył wielu sukcesów i zapału do pracy.

  Otrzęsiny gimnazjalistów

             Dnia 29 września tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano "Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum”, za które obok SU byli odpowiedzialni triumfatorzy z poprzedniego roku. Jak co roku pierwszoklasiści uczestniczyli w wielu konkurencjach, które wymagały poczucia humoru, zaangażowania i gotowości do wykonywania zadań. Pod koniec otrzęsin uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali włączeni w poczet ostatniego rocznika gimnazjalistów, w związku ze zbliżającą się reformą. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w dyskotece szkolnej, na której miło spędzili czas.


  Fotogaleria


  Wybory przewodniczącego SU oraz opiekunów

             W naszej szkole wrzesień, to również czas na zmianę rady samorządu uczniowskiego. Wybory do samorządu poprzedziła (tak jak w przypadku prawdziwych wyborów samorządowych) kampania wyborcza. Poszczególne klasy wyłoniły przedstawicieli, którzy stali się kandydatami na przewodniczącego szkoły. Klasowe sztaby wyborcze miały zaledwie tydzień, aby wypromować swojego reprezentanta za pomocą plakatów, ulotek, audycji radiowych, haseł wyborczych itp.
  26 września uczniowie wzięli udział w równym, tajnym, bezpośrednim i powszechnym głosowaniu. Nad przebiegiem wyborów czuwały komisje, które również podliczyły głosy. Przewodniczącą samorządu uczniowskiego ZS w Wysokiej Głogowskiej w bieżącym roku szkolnym została uczennica klasy I gimnazjum Amelia Furman. W pracy pomagać jej będzie Piotr Jaskuła. Samorządem opiekować się będą, tak jak i rok wcześniej p. Joanna Bujak i p. Karolina Gotkowska.


  Fotogaleria


  Pomóż – pokaż – prowadź ...,
  czyli jak usprawnić i wesprzeć opiekuńczo - wychowawczą funkcję rodziny we współczesny świecie.

             Rodzina odgrywa dużą rolę w naszym życiu - uczy wzorców. Jednak patrząc na współczesny świat widzimy, że coraz trudniej utrzymać trwałe więzi w rodzinie.
  Dlatego, w ramach projektu "Pomóż - pokaż - prowadź" chcemy pokazać i nauczyć jak atrakcyjnie i konstruktywnie spędzać czas z dzieckiem w każdym wieku. Zajęcia, warsztaty (m.in.: gra terenowa dla rodzin, wieczór pieśni patriotycznych, warsztaty gier planszowych dla rodziców, dziadków i wnuczków, warsztaty: z kreatywności, tańca z ogniem, prac ręcznych, architektury krajobrazu, pierwszej pomocy dla rodziców, poradnictwa zawodowego dla rodziców wracających na rynek pracy, i in.) i akcje społeczne wspólnie przygotowywane z dziećmi, rodzicami i dziadkami odbudują pozytywny obraz rodziców i dziadków, których rolą jest tworzenie i przekazywanie pozytywnych wzorców rodziny. Wspólnymi działaniami wskażemy i wzmocnimy zdrowy model życia, który w przyszłości będzie skutkował krzewieniem zachowań pożądanych społecznie.
  Pomożemy (w opiece i wychowaniu) - Pokażemy (jak być z rodziną) - Poprowadzimy (w najtrudniejszych momentach).
  Program "Pomóż – pokaż – prowadź" jest realizowany przez Stowarzyszeni Rozwoju Gminy Głogów Małopolski w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowe Młp., Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym im. św. Michała Archanioła w Głogowie Młp. oraz Zespole Szkół w Albigowej.
  Projekt jest w całości finansowany z funduszy Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie a jego realizacja jest zgodna z zadaniami publicznymi określonymi w 2016 roku w ”WOJEWÓDZKIM PROGRAMIE POMOCY SPOŁECZNEJ NA LATA 2016 – 2023”. Cel operacyjny II: Wspieranie rodzin w realizacji funkcji opiekuńczo - wychowawczej. Działanie 4: Promowanie zdrowego modelu życia i pozytywnych wzorców rodziny.
  Więcej informacji w artykule (*.pdf)
  Oszczędzamy i wygrywamy w SKO

             Już 2 rok w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej działa SKO czyli Szkolna Kasa Oszczędności PKO Banku Polskiego. Aktualnie oszczędza 20 osób, a opiekunami są Katarzyna Kowal i Ewelina Selwa. Szkolne Kasy Oszczędności to najstarszy, największy i najbardziej rozpoznawalny proces edukacji finansowej. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku od 5 do 13 lat. Już od najmłodszych lat uczniowie uczą się zasad oszczędzania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czerpią również zyski ze środków ulokowanych na indywidualnych kontach w PKO BP.
  W szkole w ramach programu realizowane są zajęcia z małej ekonomii, wycieczki do banku oraz liczne konkursy. Dzieci zapoznają się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi, historią pieniądza oraz uczą się oszczędzania.
  We wrześniu 2016 roku na platformie internetowej udostępnionej przez Bank PKO BP powstał nasz szkolny blog SKO: www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysoka-glogowska . To tam systematycznie umieszczane są informacje o najważniejszych wydarzeniach związanych SKO i życiem szkoły. Warto zaglądać na blog i obserwować nasze działania, a jednoczenie oddawać głosy by wspierać nasze SKO.
  Naszym sukcesem jest zdobycie nagrody III stopnia w kwocie 1000 zł w konkursie SKO dla Szkół, edycja 2015/2016. Zadaniem w konkursie było wykonanie kroniki w formie prezentacji multimedialnej z działalności SKO i szkoły w obszarach edukacji ekonomicznej, matematycznej i ekologicznej.
  Bardzo cieszymy się z wygranej, ponieważ była to nasza pierwsza kronika i pierwszy rok działalności SKO w szkole. Dziękujemy za wsparcie i pomoc pracownikom Banku PKO BP oddział 1 w Rzeszowie, wszystkim nauczycielom, SKO-wiczom, uczniom i rodzicom, którzy wspierali nasze działania. Mamy nadzieję, że w bieżącym roku szkolnym powiększy się nasza SKO-wa rodzinka, a w przyszłym roku będziemy mogli również pochwalić się naszymi sukcesami.


  Zdrowo i kolorowo witamy jesień.
  Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

             W dniu 23 września 2016r., czyli na powitanie kalendarzowej jesieni w Zespole szkół w Wysokiej Głogowskiej został zorganizowany Szkolny Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem "Żyję zdrowo, niebanalnie, kolorowo". Dzieci z klas I -III szkoły podstawowej z pomocą starszych kolegów i koleżanek oraz wychowawców przygotowały zdrowy stół. Produkty żywnościowe oraz nagrody zostały wcześniej zakupione ze środków, jakie na realizację przedsięwzięcia otrzymała nasza szkoła. Dzieci przyszły do szkoły wyposażone w deseczki do krojenia, nożyki do obierania i krojenia owoców i warzyw oraz kolorowe fartuszki i ochoczo przystąpiły do wykonania poczęstunku dla starszych kolegów i koleżanek. Klasa I i III a wykonywała zdrowe kanapki, klasa II a fantazyjne i kolorowe koreczki z warzyw, a II b szaszłyki i jeża z owoców. Klasa IIIb wykonała sałatkę jarzynową z dodatkiem sera, koreczki z owoców i przekąski z chleba wiejskiego i warzyw oraz sałatkę owocową z jogurtem. Po trzech godzinach intensywnej pracy dzieci wraz z paniami nauczycielkami przygotowały zdrowy stół i wystawę produktów oraz odbyła się uroczysta gala. Kulminacyjnym momentem było rozstrzygnięcie konkursów szkolnych o tematyce zdrowotnej :"Jesienne zwierzaki- cudaki z warzyw i owoców", pokazu mody – zakończonego prezentacją strojów owocowo- warzywnych, konkursu plastycznego pod hasłem "Żyję zdrowo". Pani dyrektor - mgr Jolanta Kwarta wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Na koniec odbyła się wspólna degustacja potraw i produktów przez wszystkich uczniów szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami. Każdy mógł nasycić wzrok widokiem zdrowych potraw, skosztować sałatek i spróbować przekąsek. Zapewniamy, że nikt nie wyszedł z sali głodny i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą spożywali codziennie warzywa i owoce, by jeszcze bardziej cieszyć się życiem i na długo zachować dobre zdrowie i samopoczucie.


  Fotogaleria


  Wakacyjne remonty

             W czasie letnich wakacji, kiedy uczniowie odpoczywali od nauki szkolnej o w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej trwały liczne remonty. Ich celem była poprawa warunków nauki dla naszych uczniów, wychowanków i pracowników szkoły. W czasie wakacji wyremontowano szkolny dach, odmalowano sale lekcyjne, wymieniono drzwi na parterze. Największe zmiany zaszły w przedszkolu, które od września powiększyło się o jeden oddział i liczy obecnie 99 wychowanków. Sale zostały pięknie urządzone i odmalowane. Dekoracjom ścian panie przedszkolanki poświęciły swój czas podczas urlopu. Ściany ozdobiły motywami z bajek, postaciami zwierząt i kolorowymi obrazkami . Barwne dekoracje są ciekawe. Zachęcają one od razu małe dziecko do odwiedzenia przedszkola. Nauczycielki urządziły kąciki zabaw, zakupiły również potrzebne pomoce i zabawki. Także w szkole podstawowej trwały intensywne przygotowania do nowego roku szkolnego. Wychowawczynie świetlicy z pomocą pana konserwatora poświęciły wiele czasu na udekorowanie ścian w jadalni . Panie namalowały Kubusia Puchatka z garnkiem miodu, bajkowe biedronki i zwierzęta, które zapraszają dzieci i młodzież naszej szkoły na pyszne śniadania i obiady. Dzięki staraniom władz gminy oraz pani dyrektor również sala dla pierwszoklasistów zyskała nowe barwy i została gruntownie wyremontowana. Zakupiono nowe meble, szafki dla uczniów, pomoce dydaktyczne do wzbogacenia zajęć lekcyjnych. Na kaloryferach szkolnych korytarzy pojawiły się estetyczne, drewniane osłony. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie docenią wysiłek i pracę wielu osób włożony w remonty i odwdzięczą się dobrymi ocenami oraz poszanowaniem sprzętu szkolnego.


  Fotogaleria


  Szkolne stypendium naukowe

             5 września uczniów naszej szkoły spotkała miła niespodzianka. W tym dniu odbył się apel podczas którego wręczano uczniom certyfikaty stypendium naukowego. Stypendium to ufundowała rada rodziców działająca przy naszej szkole, aby w ten sposób uhonorować tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki ze sprawdzianu po klasie szóstej i egzaminu gimnazjalnego. Ponadto nagrodzono uczniów za aktywność oraz najwyższy postęp w osiągnięciach edukacyjnych w roku szkolnym 2015/2016.
             Certyfikaty odebrali: Beata Fryzeł za najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej, Martyna Poręba za najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego, Amelia Furman oraz Adam Siłka za najwyższy postęp w osiągnięciach edukacyjnych. Gratulujemy.


  Fotogaleria


  Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

             Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wysokiej Głogowskiej, którą odprawił ksiądz proboszcz Zbigniew Gargaś. Po mszy świętej uczestnicy udali się do szkoły na apel. Po przybyciu wszystkich na salę, uroczyście wprowadzono sztandary szkół i odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
             Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów zwłaszcza tegorocznych pierwszoklasistów oraz zaproszonych gości. Na uroczystość przybył burmistrz gminy pan Paweł Baj, który pogratulował uczniom i nauczycielom wysokich wyników sprawdzianu po szóstej klasie oraz po egzaminie gimnazjalnym. Życzył uczniom owocnej pracy i wysokich wyników w nowym roku szkolnym. Na zakończenie apelu, głos zabrała Pani dyrektor, która przekazała informacje organizacyjne na bieżący rok szkolny. Mamy nadzieję, że zdobywanie nowych wiadomości w roku szkolnym 2016/2017 przyniesie naszym uczniom wiele satysfakcji. Po głównej części uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.


  Fotogaleria